835 millió dolláros Sony-Toshiba chipmegállapodás
A mostani megállapodás gyökerei évekre nyúlnak vissza, amikor a Sony és Toshiba költségcsökkentési céllal együtt kezdett chip fejlesztésbe. Ennek egyik fő terméke a Sony részéről a PlayStation3 játékkonzolok központi processzora, a Cell, valamint grafikai magja, az RSX volt, és a közös fejlesztés és gyártás mindkét fél részére kifizetődőnek bizonyult. Az elmúlt években azonban a Sony pénzügyi mérlege jelentősen romlott, és a vállalat elemzői szerint ennek egyik fő oka az volt, hogy az óriáskonszern túlságosan szétaprózta tevékenységét. A felismerés jegyében a japán cég az elmúlt időben sorozatosan értékesítette kisebb érdekeltségeit. Ennek a folyamatnak a része a Sony saját részének átadása a Toshiba részére 835 millió dollárért. Az együttműködés ezzel átformálódik, bár részleteket nem közöltek, vélhetően a jövőben a Toshiba gyakorlatilag a Sony beszállítója lesz chip ügyekben. Az eset jól példázza, hogy a két vállalat hiába folytatott a külső szemlélő szemében kemény harcot a DVD szegmensben, ettől még teljesen gördülékenyen képesek együttműködni más területeken, ha az üzlet úgy kívánja.
Kapcsolódó cikkek
- Mindenki nyer a DVD-harc lezárulásával
- Csipfejlesztő szövetséget hoznak létre a legnagyobbak
- A Sony kivonul a 32 nanométeres chipek fejlesztéséből
- A Sony eladja Cell csipgyártó-üzemeit?
- Toshiba laptopok AMD processzorral
- 4-5-6 GHz-es processzorok az ISSCC 2007 konferencián
- A Toshiba kártérítést kérne a Sony-tól
- 2010-re Cell mobilprocesszort tervez a Toshiba
- A visszahívás csak a külföldön vásárolt Toshiba notebook-okra vonatkozik
- A Toshiba is visszahív 340 ezer Sony noteszgép-akkut
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.