Kettéválik a Motorola
A Motorola történetében nem ismeretlen a vállalatrészek leválasztása és összeolvasztása, mégis meglepetés, hogy a cég két külön vállalattá alakul át. Az egyik a mobiltelefonokkal foglalkozó részleg, a másik a maradék, vagyis főként szélessávval és hálózatokkal foglalkozó egység munkáját viszi tovább. Ez utóbbi vállalat lesz a nagyobb, mivel ide tartoznak az IP videó, vezetéknélküli hálózat, kábeltévés set-top berendezések és a szélessávú hálózati infrastruktúra területek. A Motorola már januárban célzott rá, hogy elkülöníti mobiltelefon részlegét, ám akkor még nem hozták meg az egyértelmű döntés, és időpont sem hangzott el, így csupán futó ötletnek tűnt a felvetés. Tény, hogy a hálózati vállalatban sokkal nagyobb profitlehetőséget látnak az elemzők, így ennek fejlődését visszahúzta a mobilcsoport. A tervek szerint mindkét vállalat tőzsdei szereplő lesz, így átlátható működésük mellett jóval célzottabb befektetést tesznek lehetővé a pénzügyi szereplők számára, mondta Greg Brown, a Motorola vezérigazgatója. Bár erről nem beszélt a cég vezetése, de az elemzők ezt úgy fordítják le, hogy a Motorola lehetőséget ad magának arra, hogy megfelelő vételi ajánlat esetén értékesítse az egész telefonos részleget, és kiszálljon a mobiltelefon készülékek piacáról.
Kapcsolódó cikkek
- A Motorola felvásárolta a BitBand céget, Dan Moloney távozik
- A Motorola megválna nem-mobilos üzletágától?
- Ismét nyereséges a Motorola
- Új marketing vezető a Motorolánál
- Motorola: tovább a lejtőn, Android telefon csak az utolsó negyedévben
- Tetemes veszteség és vezetőváltás a Motorolánál
- További 4000 embert küld el, Nagy-Britanniából ki is vonul a Motorola?
- Tetemes veszteség, elhalasztott intézkedések a Motorolánál
- Elbocsátások, Android-fejlesztések a Motorolánál
- Csekély nyereséget termelt és megőrizte 3. helyét a mobilpiacon a Motorola
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Chery Group: Budapest–Róma egy feltöltéssel
Egyetlen feltöltéssel akár a Budapest-Róma távolságot is megtehetik majd az elektromos autók a Chery Group új akkumulátor-technológiájának köszönhetően. Az újdonságot a már itthon is kapható OMODA 5 gyártója az idei innovációs konferenciáján mutatta be.
K&H: állandó társsá vált a mesterséges intelligencia a banki ügyfeleknél
Egy év alatt több mint egymillió beszélgetést és havonta hatezer átutalást végeztetnek Kate-tel, a K&H, az ország egyetlen hangalapú, mesterséges intelligenciával működő digitális pénzügyi asszisztensével, amely már kétszáz funkciót tud. A mobilbanki ügyfelek tizede már rendszeresen használja. A siker az intelligens, beszédfelismerésen és természetes nyelvi feldolgozáson alapuló funkcióinak köszönhető, amelyek révén az ügyfelek kényelmesen, emberi módon kommunikálhatnak a bankkal.
A hazai szállítmányozásban is kopogtat az e-mobilitás
Hazánkban az e-mobilitás a többség számára a személygépjárművek elektrifikációját jelenti, pedig a szállítmányozás területén is jelentős potenciál rejlik benne. Nem véletlen, hogy a nemzetközi szakkiállításokon egyre-másra mutatkoznak be a nagy gyártók e-kamionjai és e-furgonjai, Magyarországon viszont ezen a területen a piaci szerepek éppen csak kialakulóban vannak.
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.