Synergon I-III. negyedév: 1,405 milliárd forint veszteség
A Synergon Csoport az első háromnegyed évet 1,405 milliárd forint adózás utáni veszteséggel zárta, szemben az egy évvel korábbi 74,014 millió forint profittal, a csoport ugyanezen időszak alatt 7 százalékkal nagyobb, 11,62 milliárd forint bevételt ért el.
A Synergon informatikai cég szerdán közzétett konszolidált, nem auditált, IFRS (Nemzetközi Pénzügyi Beszámolási Standardok) alapján készült gyorsjelentése szerint a negatív eredményt az első negyedévhez hasonlóan egy tőzsdei határidős ügyletből származó 794 millió forintos veszteség, valamint a kedvezőtlen gazdasági környezetből adódóan kieső fedezet okozta.
A csoport az idén az első háromnegyed évben 3,312 milliárd forint nettó fedezetet ért el, míg egy évvel korábban 7 százalékkal kisebb, 10,833 milliárd forintos bevétel után 3,865 milliárd forintot.
A csoport működési költségei az első háromnegyed évben 3,896 milliárd forintot tettek ki, ez éves átlagban 3 százalékkal kisebb az egy évvel korábbinál.
A társaság a gyorsjelentésben rámutat, hogy a gazdasági környezet romlása a megrendelések véglegesítésére vonatkozó döntések csúszását eredményezi, miközben a vállalat saját szakembergárdáját a jövőben, például a negyedik negyedévben teljesülni látszó megrendelések miatt - nem építette le. Ezen túlmenően az is rontotta az eredményességet, hogy az anyagjellegű tételeken nagyon alacsony a fedezettartalom. Mindezek hatására az üzemi eredmény 172 millió forinttal romlott, s így a csoport összesen 583 millió forint üzemi veszteséggel zárta az első háromnegyed évet.
A csoport a harmadik negyedévet 321,8 millió forint adózás utáni veszteséggel zárta, míg egy évvel korábban 255,4 millió forint volt a profitja. Az árbevétel ugyanezen időszakban 33 százalékkal 4,98 milliárd forintra nőtt a bázishoz képest.
A csoport anyavállalata, a Synergon Informatika Nyrt. az első kilenc hónapot 1,363 milliárd forint adózott veszteséggel zárta, szemben az egy évvel korábbi 183,1 millió forint veszteséggel. A társaság bevétele ugyanezen időszak alatt 12 százalékkal, 8,603 milliárd forintra nőtt.
A Synergon jegyzett tőkéje szeptember végén 1,910 milliárd forint volt, ugyanannyi mint egy évvel korábban. A saját tőke 12 százalékkal, 5,988 milliárd forintra csökkent ugyanezen időszak alatt.
A Synergon részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde "A" kategóriájában kereskednek, a papír keddi záró ára 677 forint volt, az elmúlt egy évben árfolyama 1.850 forint és 441 forint között mozogott.
Kapcsolódó cikkek
- A Cisco eredménye jobb a vártnál
- Továbbra is veszteséges a Sony
- Pannon: kisebb bevétel és nyereség az első negyedévben
- 36 százalékkal csökkent a Telenor profitja
- Eredményei alapján kifelé tart a válságból a Siemens
- A Motorola váratlanul negyedéves profitot jelentett
- Az Infineon félvezetőgyártó nyereségre váltott
- A SAP majdnem megkétszerezte eredményét
- Csalódást okozó negyedéves eredmény az Ericssonnál
- A Kulcs-Soft részvényenként 20 forint osztalékot javasol
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.