Microsoft Lync: az üzleti kommunikáció új korszaka
A Lync minden kapcsolatfelvételt virtuális találkozóvá varázsol, hiszen szabadon igénybe vehető a video- és audiokonferencia, az alkalmazás- és asztalmegosztás, az azonnali üzenetküldés és a telefonálás lehetősége is. A Lync együttműködik számos népszerű alkalmazással, például a Microsoft Office, a SharePoint és az Exchange programokkal. Az átálláskor jellemző buktatók nagy része elkerülhető, hiszen a felhasználók már jól ismerik ezeket a Microsoft termékeket. A rendszergazdáknak jó hír a központi, biztonságos felügyeleti infrastruktúra, az átállást elősegítő új funkciók megjelenése, valamint a meglévő rendszerekkel való teljes kompatibilitás. Ezek a szolgáltatások csökkentik az üzemben tartási költségeket, garantálják a zökkenőmentes átállást, miközben több választási lehetőséget és nagyobb rugalmasságot nyújtanak.
„A Lync a vállalati kommunikáció egységesítésére való törekvésünket testesíti meg. Szeretnénk az üzleti kommunikációt személyesebbé tenni az olyan funkciók, mint a HD minőségű videokonferencia vagy a közösségi státuszüzenetek és bejegyzések segítségével” – szögezte le Gurdeep Singh Pall, a Microsoft Office Lync and Speech csoportjának alelnöke. „Az informatikai részlegek az infrastruktúra fejlesztése során dönthetnek úgy, hogy PBX rendszereiket kiegészítik a Lync szoftverrel, de a régi rendszerük teljes lecserélése mellett is letehetik a voksukat, pénzt és időt takarítva meg ezzel.”
„Nem akarunk többé egyetlen specifikus kommunikációs eszköztől függeni, mint amilyen például az e-mail” – mondta Michiko Noborisaka, a Nikon információs rendszerek tervezésével foglalkozó üzletágának vezetője. „Olyan kommunikációs megoldásra van szükségünk, amely nem szorítja munkatársainkat fölösleges korlátok közé – meg kell adni számukra a lehetőséget, hogy mindig azt a csatornát választhassák, amely az adott szituációhoz a legjobban passzol.”
Jelenleg több mint 70 Lync-hez optimalizált hardvertermék érhető el, amelyek között megtalálhatók IP-telefonok, headsetek, webkamerák és kihangosítók. Emellett több mint 30 partner fejleszt jelenleg is különféle típusú és méretű szervezeteknek szánt alkalmazásokat a Lync platformra. A várható szoftvermegoldások között kommunikációs központok, hívásrögzítők, könyvelési és teljesítményfigyelési eszközök, valamint a kommunikációt az üzleti folyamatokba integráló új alkalmazások szerepelnek.
A Microsoft Lync 2010 és a Microsoft Lync Server hazánkban 2010. december 1-jén válik elérhetővé. A Microsoft Lync Online 2011-től az Office 365 része lesz, a hangkommunikációs funkciók szintén ettől az évtől várhatók. A Lync Online olyan funkciókat kínál majd, mint az azonnali üzenetküldés, a távjelenlét, az audio- és videokonferencia, valamint a számítógépek közötti hanghívás.
A Microsoft Lync új termékcsalád-márka a korábbi Microsoft Communications Server, Microsoft Communications Online és Microsoft Communicator termékeket váltja fel és ötvözi, a Microsoft Lync Web App és a Microsoft Lync Online megoldásokkal kiegészülve.
További információk a Lync kínálta lehetőségekről itt találhatók: www.microsoft.com/lync
Kapcsolódó cikkek
- Microsoft újdonságok a MIX11 fejlesztői konferencián: IE10, Kinect SDK, Phone 7, Silverligh 5, Azure...
- Más fiókok is kezelhetők a Hotmail-ből
- A szomszéd PC-je mindig zöldebb?
- Gesztusvezérelt szoftver, avagy Magyarország, mint innovációs nagyhatalom
- Magyar-japán infokommunikációs konferencia a Műegyetemen
- Google Wave - az online kommunikáció jövője
- "Ne zavarjon" funkció az Outlook-hoz
- BrandFestival: a döntéshozók éves stratégiai találkozója
- Tojással dobták meg Ballmert a Közgázon
- Steve Ballmer budapesti beszéde élőben
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Continental: Jövőbe mutató megoldások az Auto Shanghai 2025-ön
A Continental az idei Auto Shanghai kiállításon a vezetés élményét és biztonságát új szintre emelő világítástechnikai fejlesztéseit állítja a középpontba. A technológiai vállalat széles skálájú járművilágítási megoldásokat mutat be: az alacsonyabb költségű rendszerektől – mint a Headlamp Control Module (HCM) Air – egészen a legmodernebb fejlesztésekig, mint például a lézeres vetítési technológiára épülő rendszerek (Laser-Based System, LBS), amelyek színes, nagy felbontású és mélységélességű képeket képesek kivetíteni a jármű környezetére.
Milliárdos támogatással startol az AI- és greentech-inkubátor
Elindult Magyarország első greentech és mesterséges intelligencia fókuszú inkubátora – jelentette be az Incubator Zero Zrt. az MTI-nek küldött közleményében.
Az AI forradalma és a hardverek új szerepe
A mesterséges intelligencia forradalma jelentős átalakulásokat hozott az informatikai fejlesztések világában. Míg korábban a szoftverfejlesztés állt az innováció középpontjában, az AI térnyerésével egyre inkább a hardverek kerülnek előtérbe mint kulcsfontosságú erőforrások.
Ismét az FT 1000 ranglistán a magyar ServerElite
A ServerElite immár második alkalommal került fel a Financial Times és a Statista által évente összeállított FT 1000 listára, amely Európa leggyorsabban növekvő vállalkozásait rangsorolja. A budapesti székhelyű cég új és használt szerverek forgalmazására, valamint testreszabott IT-megoldásokra szakosodott – és a lista elismeri azokat a vállalatokat, amelyek organikus növekedéssel, külső tőkeinjekció nélkül értek el kiemelkedő árbevétel-bővülést több éven keresztül.
21 év hűség, 1300 autó, egy közös jövő – Az UFleet sztorija
A rendszerváltás után alapított hazai cégek most élik aranykorukat – sok vállalkozás életében aktuálissá vált a generációváltás kérdése. Az alapítók lassan átadják a stafétabotot, és keresik azokat az utódokat, akik képesek továbbvinni azt az értékrendet és tudást, amit évtizedek alatt felépítettek. Ez a váltás azonban jóval többről szól, mint egyszerű vezetőcsere: tudatos, hosszú távú folyamat, amelyben kulcsszerepet játszik a bizalom, a mentorálás és a türelem.