T-Mobile 4G/LTE már Budapest agglomerációban és vidéken is
A Magyar Telekom a nyár során Budapest agglomerációjába és több vidéki városba is elviszi a 4G/LTE alapú mobilinternet szolgáltatást, és folytatódik Budapest lefedése is. Jelenleg kültéren Budapest lakosságának 90%-a, beltéren 73%-a számára elérhető a 4G/LTE szolgáltatás.
„A 4G/LTE a mobiltávközlés hosszútávon meghatározó technológiája lesz, amelyet hazai vezető szolgáltatóként a Telekom hozott el elsőként Magyarországra. A 4G/LTE-vel a Telekom az ország egyik legfejlettebb mobilinfrastruktúráját építi az évente közel százmilliárdos beruházásainak köszönhetően. Ma már Budapest lakosságának háromnegyede hozzáfér a 4G/LTE hálózathoz, idén pedig az agglomerációba és több városba is elvisszük a szolgáltatást” – mondta el Christopher Mattheisen elnök-vezérigazgató.
,,A jövőbeli fejlesztéseket azonban veszélyeztetheti, ha az iparágat túlzott mértékben és diszkriminatív jelleggel terhelő különadók miatt csökken a rendelkezésre álló források mértéke, és emiatt lelassulnak a beruházások a távközlésben, mint az ország versenyképessége szempontjából lényeges húzóágazatban. Meggyőződésünk, hogy meg kell őrizni a magyar mobilszolgáltatások nemzetközi összehasonlításban is kiváló minőségét” – hangsúlyozta Christopher Mattheisen.
Egy éve indította el mobilhálózatának nagyszabású modernizációját a Magyar Telekom. A fejlesztés eredményeként a 4G/LTE hálózat kültéri használatra* Budapest lakosságának 90%-a, beltéri használatra pedig Budapest lakosságának 73%-a számára elérhető jelenleg. A tervek szerint az év végére megvalósul Budapest teljes 4G/LTE lefedettsége kültéren, beltéren pedig eléri majd a 80%-ot (lakosságra vetítve).
A 4G/LTE lefedettség kiterjesztése mellett a 3G hálózat fejlesztése is zajlik. A 3G/HSPA hálózat jelenleg 474 településen a lakosság 75%-a számára hozzáférhető. A 21Mbps névleges maximális sebességű** HSPA+ állomások száma 700-ra nőtt. A vállalat tervei között szerepel a budapesti metróhálózat 3G/HSPA+ lefedése is, ez várhatóan októberben készül el a másik két szolgáltatóval közös rendszeren.
A mobilhálózat modernizációjával párhuzamosan a mobilinternetezők száma is dinamikusan növekszik, jelenleg a T-Mobile 1,1 millió ügyfele használ mobilnetet. Egyre népszerűbbek a még gyorsabb adatforgalmat lehetővé tevő díjcsomagok, tavaly augusztusi bevezetése óta több mint 22.000 ügyfél választotta a Net&Roll díjcsomagok valamelyikét. Ezen belül a 4G/LTE alapú mobilinternet szolgáltatásra előfizetett ügyfelek száma ezres nagyságrendű.
Kapcsolódó cikkek
- A Telenor áthárítja ügyfeleire az új távközlési adót
- A mobil-szélessávval való elégedetlenség a szolgáltatóváltás egyik legfőbb oka
- A Telenor tavaly megduplázta mobilnetes ügyfélkörét
- Szupergyors, 4G-s mobilinternet szolgáltatást indított a T-Mobile
- 4G mobilinternet-technológiát visz a Telekom az úszó EB-re
- MT: Egy díjcsomaghoz két SIM kártya - megoldás mobilinternet-megosztásra
- Közös javaslatot nyújtottak be a mobilszolgáltatók a távközlési adó kapcsán
- A T-Mobile révén magyarok is szerepet kaphatnak az első igazán interaktív hollywoodi játékfilmben!
- Újabb csúcsmodellel támad az LG – LS970
- HTC One X és HTC One V a T-Mobile-nál
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Magyar diákok kezében a jövő kulcsa: új lendülettel indul a Megoldások a holnapért 5. évada
Ötödik alkalommal indul a Samsung és az EdisonKids közös, kreatív problémamegoldó kezdeményezése, a Megoldások a holnapért, amelyben szezonról szezonra jövőépítő diákcsapatok adnak izgalmas válaszokat a holnapunk alapkérdéseire. A toborzás elkezdődött, a megújult program pedig az eddigieknél is több hasznos és izgalmas lehetőséget biztosít pályázóinak, a 7–12. osztályos diákoknak és tanáraiknak, hogy forradalmi ötleteikkel jobbá tehessék a világot. A verseny nyertesei értékes Samsung eszközökkel gazdagodhatnak, összesen 6 millió forint értékben.
A 66 éves magyar számítástechnika előtt tiszteleg a Neumann Társaság konferenciája
Hatvanhat évvel ezelőtt kezdődött a magyar számítástudomány története: az első, Neumann-elvek alapján működő magyar elektronikus számítógép, a szobányi méretű M-3 egykori sajtópremierjének évfordulója alkalmából a Neumann János Számítógéptudományi Társaság (NJSZT) egy sor aktuális technológiai téma köré rendez konferenciát. A január 21-én délután zajló Magyar Informatika Napja konferencián előzetes regisztrációt követően ingyenesen vehetnek részt az érdeklődők.
Az ABB a Microsofttal közösen piacra dobja a Genix Copilotot
A Microsofttal való hosszú távú együttműködésére építve az ABB piacra dobta az ABB Ability Genix Copilot-ot, a generatív MI-megoldását, amely hatalmas mennyiségű adat kontextusba helyezésével és intuitív módon felhasználható, döntéstámogató adatelemzési eredményekkel segíti az energetikát, a közműszolgáltatókat és más iparágakat a hatékonyság, a termelékenység és a fenntarthatóság javításában.
Rekordszámú nevezéssel zárt ’Az Év Honlapja’ 2024 pályázat!
Az idén 23. alkalommal megrendezett ’Az Év Honlapja’ pályázat nevezési szakasza lezárult: december 15-ig rekordszámú, 329 pályamű érkezett. A szakmai zsűri hamarosan megkezdi a beérkezett pályázatok értékelését, hogy 30 kategóriában kiválassza 2024 legkiemelkedőbb digitális alkotásait. A közönségdíjért folytatott küzdelem azonban még javában zajlik – a pályázók 2025. január 15-ig mozgósíthatják közösségüket, hogy megszerezzék a publikum elismerését.
Átadták a 2024. évi Rátz Tanár Úr Életműdíjakat
Ebben az évben is nyolc kiemelkedő teljesítményű tanárt részesített elismerésben az Ericsson Magyarország, a Graphisoft és a Richter Gedeon Nyrt. támogatásával létrehozott Alapítvány a Magyar Természettudományos Oktatásért kuratóriuma. A reáltárgyak legkiválóbb hazai tanárai december 10-én ünnepélyes keretek között vették át az egyenként 2,5 millió forintos pénzjutalommal járó Rátz Tanár Úr Életműdíjat. Az esemény helyszíne a Budapesti-Fasori Evangélikus Gimnázium volt: itt tanított Rátz László, akinek emlékére a díjat alapították.