Közép-Kelet Európa legjobb informatikai fejlesztése a Telemedbook
Világszintű elismerésben részesült júliusban a MOHAnet Mobilsystems Zrt., miután a cég terméke elnyerte a Microsoft által meghirdetett „Your Business. Your Fame.” verseny Közép-Kelet Európa legjobb, Windows Azure-ra fejlesztett applikációja címet. A magyar cég a Telemedbook egészségügyi portállal, illetve az ahhoz kapcsolódó komplex hardver, és szoftver szolgáltatásával győzte meg a zsűrit a Microsoft torontói partnertalálkozóján szervezett döntőben.
A MOHAnet Mobilsystems Zrt. hatéves tevékenységének egyik legnagyobb sikerét érte el júliusban a Microsoft „Your Business. Your Fame. (Te üzleted. Te hírneved.)” elnevezésű versenyén. A multinacionális cég a hagyományokhoz hűen idén tavasszal fejlesztői versenyt írt ki, amelyen a MOHAnet a Microsoft felhőszolgáltatására, az Azure-ra fejlesztett applikációk kategóriában pályázott.
A MOHAnet a Telemedbook elnevezésű egészségügyi közösségi portáljával indult a megmérettetésen, amely segítségével a felhasználók ingyenes regisztráció után gyűjthetik egészségügyi paramétereiket. A honlapra legegyszerűbben a MOHAnet által fejlesztett Vario Medcare idősfelügyelő készülékkel vihetőek fel az adatok, mivel e mobiltelefonhoz Bluetooth-szal kapcsolhatjuk a különböző gyógyászati segédeszközöket. A pályázat részét képezte a komplett háttérszolgáltatás is, beleértve az összes szoftvert (Helios, HeliosAdmin, Geoserver, Mercury Alarm, Mercurio Commander), és egyéb műszaki tartalmat is.
Az elbírálás során több szempontot vett figyelembe a Microsoft: a termékötleten és a kivitelezésen túl számított az üzleti koncepció, a piaci potenciál és a megvalósíthatóság. Emellett a prezentáció minőségét is figyelembe vették a végső döntés során. E szempontok alapján a MOHAnet Mobisystems Zrt. az orosz Abbyy nevű fejlesztő vállalattal végzett az élen, végső győztest így a zsűri nyílt voksolása után hirdettek. Egyhangú szavazás alapján a MOHAnet megoldása lett a győztes, és nyerte el a „Közép-Kelet Európa Legjobb Applikációja (Central&Eastern Europe Best AZURE Application)” címet.
Kapcsolódó cikkek
- Steve Ballmer bemutatta az új Microsoft Office-t
- Steve Ballmer bemutatta az új MS Office-t
- „Felhő-céget” vett a Xerox
- Saját hardveres partnereivel verseng a Microsoft? - Egy sor elhibázott lépés korrekciója következhet (2. rész)
- Saját hardveres partnereivel verseng a Microsoft? - Egy sor elhibázott lépés korrekciója következhet (1. rész)
- Debütál a facebookos web-to-print alkalmazás
- Szabályozási labirintus: egy páneurópai felhő bevezetése
- Ország Boltja: Ismét elindult Magyarország legnagyobb webáruház versenye
- Az Apple és a Microsoft a táblagépes háború élharcosa
- Felhőben: Nagyobb rugalmasság és alacsonyabb üzemeltetési költségek
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.