ITTK kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: ITTK
Nemzeti Digitális Közmű, az új varázsszó
A Nemzeti Digitális Közmű lehet a következő évek új varázsszava – legalábbis ha megvalósulnak a valóban meggyőzőnek tűnő tervek. Többek között erről is beszélgettünk Molnár Szilárddal, az ITTK kutatási igazgatójával.
Tanulmány a magyarországi digitális megosztottságról
Megjelent az Információs Társadalom folyóirat 2008. évi 2. száma, melynek témája ezúttal az e-befogadás (e-inclusion).
Magyar Spin-off Vállalkozások III. éves konferenciája és találkozója
Az Információs Társadalom- és Trendkutató Központ partnerségével április 11-én kerül megrendezésre a Magyar Spin-off Vállalkozások III. éves konferenciája és találkozója, a Spin-off Planéta III. A rendezvény helyszíne az Aranytíz Művelődési Központ Leonardo terme lesz.
Magyar információs társadalom: jelentés az elmúlt egy évtizedről
A Budapesti Műszaki Egyetem Információs Társadalom-és Trendkutató Központ (ITTK) kutatócsoportjának és partnereinek gondozásában elkészült jelentés 2004 óta immáron negyedszer látott napvilágot. Az anyag szerzői most kivételesen egy egész évtized történéseit tekintették át, részben annak apropójából, hogy az ITTK 2008 februárjában ünnepelte fennállásának tizedik évfordulóját.
A világ előrehaladása az információs társadalom terén - letölthető az ITTK összefoglaló jelentése
Az Információs Társadalom- és Trendkutató Központ a tízéves születésnapi ünneplése keretében elkészítette az információs társadalom nemzetközi jelentésének tízéves, összefoglaló jellegű kötetét is. A jelentés ingyenesen, teljes terjedelmében letölthető az intézet honlapjáról.
Az e-közigazgatás Európában - célok, eredmények, irányok
A szeptember 19-e és 21-e között megrendezett 4. Miniszteri E-közigazgatási Konferencián Molnár Szilárd kutatási igazgató és Csótó Mihály kutató vett részt az ITTK részéről. A „Kihasználni az e-közigazgatás előnyeit” címet viselő konferencián több mint 1000 szakember, valamint minden tagállam szakminisztere demonstrálta, hogy az e-közigazgatás még mindig egy kiemelkedő területként kezelendő az európai információs társadalom fejlesztésén belül.
Információs társadalom: a felzárkózáshoz állami forrás szükséges
Eddig elenyészően kevés pénzt fordított az állam az információs társadalmi felzárkóztatáshoz szükséges felnőttképzésre, jóllehet hathatós anyagi segítsége nélkül nem lehet felszámolni a magyarországi digitális írástudatlanságot.
Mérd meg, hogy mekkora!
Bizonyára mindenki emlékszik még a nagy sebességnövelés „svindlire” az idei év elejéről. Sokan talán akkor találkoztak az internetes sebességmérés fogalmával életükben először. Részben ezen a mizérián felbuzdulva, részben egy nemzetközi programban való közreműködése okán a BME-ITTK független, akadémiai sebességmérő oldalt hozott létre.
Magyarország: az "e" sokkal nagyobb szerepet játszik, mint a kormányzás
Lezárult az e-közigazgatás első, megalapozó fázisa 2006-ra hazánkban is. Sikerként könyvelhető el, hogy a kialakításhoz és működéshez szükséges alapinfrastruktúra és alapszolgáltatások rendszere kiépítésre került, ám a felhasználók széleskörű és magasabb szolgáltatási szinten való kiszolgálásához az eddigieknél is mélyrehatóbb, döntően a közigazgatás belső működését modernizáló fejlesztések szükségesek – állapítja meg az E-közigazgatás éves jelentés 2006 tanulmány.
Információs társadalom: 2006-ban több minden véget ért Magyarországon
2006-ban több minden véget ért Magyarországon, így például a „Straub-korszak” a Magyar Telekomban, vagy az IHM-korszak a kormányzat információs társadalom politikájában, de a csupán hagyományos internethasználatnak is „bealkonyult”, kopogtat a web 2.0 forradalom – állítja a Magyar Információs Társadalom Éves Jelentés 2006.
Kék Notesz: tavaly csak hárommillióan használták a világhálót
Magyarországon 600-690 ezer háztartásban van internet; tavaly csak hárommillióan használták a világhálót - olvasható az információs társadalom helyzetét áttekintő, a szervezők által Kék Notesz címmel közzétett, az Információs Társadalom- és Trendkutató Központ és az Infónia Alapítvány által készített jelentésben.
Hiányzó társadalmi igény, mélyülő digitális megosztottság
A fejlődés egyelőre nem tudott kimozdulni abból a paradox helyzetből, hogy miközben a szélessáv részesedése az összes otthoni hozzáférésen belül 2005-ben 67 százalékosra bővült, ugyanakkor az új számítógép- és internetfelhasználók száma alig változott, így a hálózati polgárok társadalmi összetételében sem történt érdemi változás.
A világ előrehaladása az információs társadalom terén 2005-ben
2005-ben a világ nyugati fele és az ázsiai kistigrisek diktálták a tempót az információs társadalmi fejlesztésekben és folyamatokban. Az USA visszaszerezni látszott közel egy évtizede elvesztett hegemóniáját, miközben Európa...
A számítógép-felhasználók 75 százaléka e-mail függő
„Hetente akár két munkanapot is eltölthetünk e-mailezéssel" – hangzott el azon a sajtókonferencián, amelyet az információ védelmének terén világelső Symantec, valamint az Információs Társadalom- és Trendkutató Központ (ITTK) szervezett a Budapesti Műszaki Főiskolán az e-mail használati szokásokról.
Évkönyvjellegű Kutatási Jelentés
2005 decemberében, az Információs Társadalom és Trendkutató Központ kiadásában megjelenik az 1999 óta működő Kutatási Jelentés 2005 évkönyvjellegű száma.
A világ előrehaladása az információs társadalom terén 2004-ben
Elkészült az ITTK nemzetközi trendekkel és országokkal foglalkozó, a 2004-es évről szóló éves jelentése.
A mobilvilág egy éve
2004 mobilvilága két átfogó, nemzetközi trenddel jellemezhető: a mobiltelefon megindult az univerzális tranzakciós eszközzé válás útján, miközben fejlődése egyre jobban hasonlít az internetére. Emellett három, nagy horderejű folyamat emelhető még ki...
World Internet Project: digitális két Magyarország
Egy év leforgása alatt lényegében változatlan maradt a számítógéppel ellátott háztartások aránya, nem csökken a digitális szakadék.
Megjelent az ITTK Kutatási Jelentésének októberi, dupla száma
Az ITTK (Információs Társadalom- és Trendkutató Központ )folyóirata ezúttal az online marketing, az elektronikus kereskedelem, a website-ok minőségbiztosítása, a civil szervezetek kommunikációja, a teleházmozgalom, valamint az innováció és a kutatás-fejlesztés témáiban tett közzé kutatási eredményeket és elemzéseket.
Digitális kultúra a magyar nagyvárosokban
A megyei jogú városokban az országos átlagnál magasabb a számítógéppel és internetcsatlakozással való ellátottság, jelentős eltérés mutatkozik viszont az elektronikus önkormányzat helyi kiépítettségében.
Cikkgyűjtő
További híreink
Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!
Meghosszabbítja a jelentkezési határidőt ’Az Év Honlapja’ pályázat, amely évről évre megmutatja a hazai digitális világ legjobbjait! A pályázat új nevezési határideje: 2024. december 15. éjfél! Még van lehetőség a vállalatok és kreatív ügynökségek számára, illetve mindazoknak, akik friss projektjeiket és egész éves munkájuk termését meg szeretnék mutatni a közönségnek és a zsűrinek.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!