műhold kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: műhold
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Jelek az űrből: megszakítás nélküli lefedettség földrajzi korlátok nélkül
A műholdas és a földi mobilhálózatok integrálása új bevételi forrást jelent a műholdas, a félvezető- és a távközlési iparágak számára. A Deloitte TMT Predictions tanulmánya szerint 2024-ben már több mint 200 millió olyan okostelefont értékesíthetnek, amelyek képesek összekapcsolódni műholdas szolgáltatással. Mindemellett tovább növekedhetnek a műholdak létesítésére és -indítására fordított kiadások is, amelyekkel a beruházások összértéke már meghaladhatja a 3 milliárd dollárt.
Az űrből sugároz jeleket a Széchenyi István Egyetem hallgatói által fejlesztett kommunikációs modul
Űreszközt fejlesztett a győri Széchenyi István Egyetem SZE-SAT csapata, amely ma már a világűrben kering, és sugározza az előre beleprogramozott üzeneteket. A hallgatók az intézmény győri kampuszának tetejére telepített antennával fogták be az MRC 100 műholdat, amelyen az egyetem kommunikációs panelje is helyet kapott.
LEO-műholdak: zsákutca vagy forradalom a szélessávú internetben?
A LEO-műholdak a világ minden szegletébe elhozhatják a nagy sebességű internetet – ha nem állnak egymás útjába. A Deloitte TMT Predictions 2020-as jelentése így fogalmazott: az alacsony Föld körüli pályán (LEO) működő műholdak konstellációi vagy forradalmat hoznak el a szélessávú szolgáltatásokban, vagy egy nagy rakás űrszemét keletkezik. Három évvel később még mindig nem teljesen egyértelmű, melyik szcenárió jön be, sok vállalat azonban továbbra is az előbbire szavaz.
A Széchenyi István Egyetem hallgatói ismerkedhettek meg elsőként Elon Musk műholdas rendszerével
Az Elon Musk nevéhez kötődő amerikai SpaceX űrkutatási vállalat több ezer alacsony pályás műhold segítségével létrehozott globális internetszolgáltatása a Starlink, amelynek terminálját és annak tesztelését – a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósággal (NMHH) való együttműködés keretében – a hazai felsőoktatásban elsőként a győri Széchenyi István Egyetemen mutatták be. Ez a program is bizonyította, hogy az intézmény hallgatói a legmodernebb technológiák segítségével naprakész tudást szerezhetnek akár az űrtávközlés területén is.
Sikeresen elindult az első két O3b mPOWER műhold
A SES bejelentette, hogy az első két O3b mPOWER műholdat egy SpaceX Falcon 9 rakéta sikeresen felbocsátotta az űrbe a floridai Cape Canaveral űrállomásról.
Elon Musk rakétája viszi majd a világűrbe a magyar kisműholdat
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) támogatásával elkészült és útjára indult az MRC-100, a legújabb műegyetemi kisműhold. A legújabb műegyetemi űreszköz 5x5x15 cm méretével a SMOG-sorozat legnagyobb darabja, ami a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Szélessávú Hírközlés és Villamosságtan Tanszék oktatói, kutatói és hallgatói hároméves közös munkájának eredményeként jött létre.
A SES az Arianespace-szel karöltve indítja útjára az EAGLE-1 műholdat
A SES és az Arianespace az ESA (Európai Űrügynökség) végponttól végpontig tartó biztonságos európai kvantumkulcs-kiosztásos (QKD) rendszerének támogatása céljából közösen engedi útjára az EAGLE-1 műholdat. A műholdas és földi infrastruktúrából álló EAGLE-1 projekt fejlesztését a SES egy 20 másik európai vállalatból álló csoport, az Európai Űrügynökség (ESA), valamint az Európai Bizottság támogatásával valósítja meg. A 2024 utolsó negyedévére tervezett művelet az Európai Hírügynökség által kivitelezett Vega C hordozórakétával fog megvalósulni Európa francia guyanai űrkikötőjéből, melyet követően a műholdat a szakemberek alacsony Föld körüli pályára állítják.
A SES bemutatta első sporteseményekre szabott műholdas platformját
A SES új műholdas platformjának köszönhetően a vállalat gyorsan növekvő sport és sporteseményhez köthető ügyfelei mostantól a lehető legjobb minőségben tudják eljuttatni a legfontosabb és legizgalmasabb sporteseményeket az európai és a MENA-régió béli képernyőkre.
Az űrbe készül a Széchenyi-egyetem
A Széchenyi István Egyetem SZE-SAT csapata megalakulásakor azt a célt tűzte ki maga elé, hogy saját készítésű műholdat juttat az égboltra. A hallgatók e folyamat fontos állomásához érkeztek, hiszen elkészítették és letesztelték azt a modult, amely a közeljövőben az intézmény és Győr nevét sugározva hirdetheti a Föld országai felé, hogy a Széchenyi István Egyetem feljutott az űrbe. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) műholdja decemberben viheti magával a győri fejlesztésű kommunikációs panelt a kozmoszba.
A SES és a CANAL+ új földi szolgáltatási megállapodással bővíti kapcsolatát
A SES és a CANAL+ hosszútávú megállapodással bővítette kapcsolatát, melynek keretében a CANAL+ keleti 19,2 fokon lévő francia előfizetéses televízióscsatorna-csomagjához uplink szolgáltatásokat rendeltek. Az új megállapodásba számos szolgáltatás tartozik, amelyeket két teleportról szolgáltatnak Betzdorfból (Luxemburg), és 2023-tól Münchenből (Németország) is, amely kihangsúlyozza a kifogástalan és zavartalan nézői élmény pótolhatatlanságát és egyetemes értékét a CANAL+ előfizetők számára.
Sikeres évet zárt 2021-ben a SES
A SES, a globális tartalomközvetítési megoldások piacvezetője, közzétette a 2021. december 31-én végződő év pénzügyi eredményeit.
Két új csúcstechnológiás műholdat rendelt a SES
A SES bejelenttette, hogy két geostacionárius (GEO) Ku-sávú műholdat rendelt a keleti 19,2 fokos elsődleges orbitális pozícióban található keringési pályájára. Ezek célja, hogy fenntartsák a vállalat európai nézőinek nyújtott prémium szolgáltatásait, valamint új lehetőségeket biztosítson számára a régióban. Az ASTRA 1P és az ASTRA 1Q nevű két új műholdat, amelyek várhatóan 2024-ben indulhatnak útjukra, a Thales Alenia Space fogja megalkotni, a Thales (67%) és a Leonardo (33%) közös vállalkozásaként.
A HIGH VIEW megújította szerződését a SES vállalattal
A HIGH VIEW független müncheni médiavállalat, új, többéves szerződés megkötésével meghosszabbította partnerségét a SES vállalattal, biztosítva ezzel hosszútávú műholdas kapacitását. A vállalat DELUXE MUSIC csatornáját továbbra is Prime TV környezetben, a SES ASTRA 19,2 fokos keleti műholdjain SD és HD minőségben sugározza. Magyarországon ez a műhold 2,6 millió háztartást elérve 456 csatorna ingyenes elérését teszi lehetővé, köztük olyanokat is mint a CNN International Europe, a CNBC Europe, a Comedy Central és az ORF2 Europe.
A SES globális vezető pozíciót tölt be a műholdas tartalomközvetítés terén
A SES közzétette éves Satellite Monitor piackutatásának eredményét, amely az iparág elsőszámú jelentése a műholdas televíziós elérésekről. A felmérés megerősítette a SES vezető pozícióját a közvetlen és közvetett tartalom műholdas közvetítésében. A SES továbbra is vezető szerepet tölt be az iparágban azáltal, hogy világszerte 361 millió háztartásba szállít, összesen 8265 csatornát, közülük csaknem 3000-et HD minőségben.
Megerősödni látszik a SES vezető tartalomközvetítői pozíciója
A SES bejelentette, hogy 2020 folyamán több európai közszolgálati műsorszolgáltatóval is több évre szóló megállapodást kötött, összesen több mint 66 millió euró értékben; ennek köszönhetően a műholdas TV-vel rendelkező európai háztartások milliói továbbra is világszínvonalú megbízhatósággal sugárzott SD és HD tartalmakat nézhetnek otthonaikban.
Űrtávközlési vállalatot alapított a 4iG
Magyarország első kereskedelmi, valamint kormányzati és tudományos kutatási feladatokra is alkalmas műholdjának üzemeltetésére CarpathiaSat Magyar Űrtávközlési Zrt. néven leányvállalatot alapított a 4iG; a tőzsdei társaság igazgatóságának döntését hétfőn tette közzé a BÉT honlapján.
Az Orange és a SES új korszakot nyit a műholdas kapcsolatok innovációjában
Az Orange lesz a világ első telekommunikációs szolgáltatója, amely hálózatába illeszti a terabites sávszélességű O3b mPOWER kommunikációs rendszert, hogy ezzel szolgálja ki Afrikában a folyamatosan növekvő csatlakoztathatósági igényt.
Folytatódik a tudományos munka az Antarktiszon lévő Palmer kutatóállomáson
A SES Government Solutions (SES GS) és az Artel a Leidosszal közösen létfontosságú csatlakoztathatóságot biztosítottak a National Science Foundation (NSF) által működtetett antarktiszi Palmer kutatóállomás számára. A műholdalapú szolgáltatás nyújtja az adatmegosztás gerincét, hogy az egészéves kutatás eredményeit a terepről eljuttathassák a United States Antarctic Program (USAP) 12 ezer kilométerre lévő adatközpontjába, a coloradói Centennialbe.
Működnek az új magyar zsebműholdak
2019. december 6-án magyar idő szerint 9:18-kor Új-Zélandról startolt a Rocketlab amerikai cég Electron típusú rakétája, fedélzetén két új magyar műholddal: a műegyetemi fejlesztésű 5x5x5 cm-es SMOG-P-vel és a magánfinanszírozású 5x5x10 cm-es ATL-1-gyel.
Cikkgyűjtő
További híreink
Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!
Meghosszabbítja a jelentkezési határidőt ’Az Év Honlapja’ pályázat, amely évről évre megmutatja a hazai digitális világ legjobbjait! A pályázat új nevezési határideje: 2024. december 15. éjfél! Még van lehetőség a vállalatok és kreatív ügynökségek számára, illetve mindazoknak, akik friss projektjeiket és egész éves munkájuk termését meg szeretnék mutatni a közönségnek és a zsűrinek.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!