A levélszemét-küldők az iPod generációt célozzák

forrás Prim Online, 2005. január 31. 13:25
A Clearswift december legfurcsább kéretlen levelének azt az e-mailt ítélte, amely hazugságvizsgáló berendezéseket kínál, és többek között a CIA-re, az Egyesült Királyság és Németország kormányára hivatkozik. A szintén levélszemétben eladásra kínált „Bow-Lingual” elnevezésű kutyatolmács pedig azt ígéri, hogy az ugatást angol nyelvre fordítja. A különböző divatmárkákat kínáló kéretlen levelek száma folyamatosan nő. A jövőben további, úgynevezett „életstílus levélszemét” támadásra számíthatnak az e-mail felhasználók.
A Clearswift, az információbiztonság egyik vezető vállalata, a MIMEsweeper gyártója, megjelentette legújabb Spam Index felmérésének eredményeit. Decemberben a kéretlen levelek többsége az „iPod mániát” használta ki, és a példátlan sikerű MP3 lejátszót kínáló kéretlen reklámlevelekkel árasztotta el az elektronikus postafiókokat.

A levélszemét-küldők nagy lendülettel vetették bele magukat a világszerte egyik legkeresettebb karácsonyi ajándékkal, az iPoddal kapcsolatos csalásokba. A készlet decemberi kimerüléséről szóló hírek egy időben jelentek meg a korlátozott számban piacra dobott vagy nagymértékben leárazott iPodokat kínáló kéretlen reklámlevelekkel. Néhány e-mail – gyanús nyereményjátékok keretében – még ingyen is kínálta a terméket. Az iMac Mini és az iPod shuffle januári megjelenésével további, úgynevezett „életstílus levélszemét” támadásra számíthatnak az e-mail felhasználók.

A Spam Index novemberi kiadásában a Rolex volt az egyetlen divatmárka, azonban a decemberi felmérés azt mutatja, hogy a különböző divatmárkákat kínáló kéretlen levelek száma folyamatosan nő. Az új ruháktól kezdve a hamisított Yves Rocher és a Sephora francia kozmetikai cikkekig a trendi termékeket kínáló e-mailek száma jelentősen megnövekedett az utóbbi néhány hétben.

Úgy tűnik azonban, hogy a spamküldők főként még mindig olyan termékeket kívánnak eladni, melyeknek inkább a bolhapiacokon lenne a helyük. Ahogy a Spam Index az utóbbi 18 hónapban kimutatta, a levélszemét-küldők mindig készen állnak új termékekkel bővíteni kínálatukat.

December egyik legfurcsább kéretlen reklámlevele a Ken-Tables cégtől érkező levél, mely egy dohányzóasztallá alakítható kutyaketrecet kínál, amit a kutyabarátok bárhol elhelyezhetnek a lakásban anélkül, hogy szégyenkezniük kelljen miatta. A szintén eladásra kínált „Bow-Lingual” elnevezésű kutyatolmács pedig azt ígéri, hogy az ugatást angol nyelvre fordítja.

A csalások egyre meggyőzőbbek: az Amazon, illetve eBay levélnek álcázott e-mailek hosszúak, és a számítógépes bűnözők nagy erőfeszítéseket tesznek annak érdekében, hogy hitelesebbé tegyék ezeket a ravasz leveleket. A hivatalos szállítólevél utánzatok és az álweboldalak száma jelentősen megnőtt.

A vékony pénztárcájú szerelmeseknek sem kell többé elhalasztaniuk esküvői terveiket, mivel a spamlevelek „gyémánt” jegygyűrűket kínálnak. December további újdonsága volt, hogy most először utazási ajánlatok is bekerültek a Spam Indexbe, tehát a friss házasok akár a nászútjukat is megszervezhetik a levélszemét-küldőkön keresztül.

A gyógyszeripari kéretlen levelek leggyakrabban libidót növelő szereket ajánlanak; az összes levélnek alig kevesebb mint 35%-a érkezik ezektől a tablettaügynököktől. A súlycsökkentést — mely különösen aktuális az évnek ebben a szakaszában — és a nemi szervek nagyobbítását kínáló levelek 2,6%-os és 5%-os részesedést szereztek a teljes spamlevelezésből.

A Clearswift a december legfurcsább kéretlen levelének díját egy hazugságvizsgáló berendezéseket kínáló e-mailnek ítélte, amely egyben a leghosszabb spam is egyben. A készülék referenciái között megtalálható a CIA, a Guantanamo támaszpont, az Egyesült Királyság és Németország kormánya, valamint a Közel-Kelet.

Kulcsszavak: spam security Clearswift

Biztonság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

NIS2 visszaszámlálás: Másfél hónapjuk van a vállalatoknak a NIS2 nyilvántartásba vételre

A NIS2 direktíva számos követelményt fogalmaz meg az EU-tagállamok kiber- és információbiztonságára vonatkozóan. Magyarországon a „2023. évi XXIII. törvény a kiberbiztonsági tanúsításról és a kiberbiztonsági felügyeletről”, azaz a „Kibertan-törvény” implementálja a direktíva rendelkezéseit, melynek értelmében az érintett vállalatoknak 2024. június 30-ig regisztrálniuk kell magukat a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatósága (SZTFH) által kijelölt online felületen.

2024. május 14. 17:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Továbbra is Christian Klein az SAP első embere

2024. május 7. 13:17

Magyar siker: Nemzetközi díjat nyert a TIME magazintól a nyelvtanuló-applikáció

2024. május 3. 19:59

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36