Symantec-Európai Bizottság együttműködés az internetes veszélyek ellen

forrás Prim Online, 2008. április 4. 09:03

Az Európai Bizottság anyagi eszközöket biztosít a Symantecnek az internetes veszélyek terén folytatott kutatásaihoz. A hároméves, WOMBAT (Worldwide Observatory of Malicious Behaviours and Attack Threats = a rosszindulatú magatartás és a veszélyeztető támadások világméretű megfigyelése) néven futó projekt célja, hogy új eszközöket biztosítson az internetes gazdaságot és használóit célba vevő meglevő és felbukkanó veszélyek megismeréséhez. A Symantec új, európai kutatólaboratóriuma a WOMBAT konzorciummal együttműködve az internetes veszélyek és a rosszindulatú programok, tendenciák jobb megismerésére törekszik.

A WOMBAT projekt a Symantec világelső Global Intelligence Networkjét használva a vezeték nélküli és a felderítő rendszerekben használható új érzékelési eljárásokat fogja kutatni, illetve biztosítja a szakemberek jobb együttműködését. Ezen felül a megfigyelt támadások jellemzését szolgálandó új eljárásokat vizsgál meg, és új, a védelmi tanácsadókat segítő modelleket fejleszt ki, hogy azok megfelelő ellenintézkedéseket választhassanak a veszélyekkel szembeni védekezéshez.

2004 óta a WOMBAT a harmadik hosszú távú projekt, amelyhez a Symantec anyagi eszközöket kap az Európai Bizottság versenyeztetéses kiválasztási eljárása során. A Symantec jelenleg is együttműködik kutatóintézetekkel, élenjáró műszaki cégekkel és európai távközlési szolgáltatókkal az Európai Bizottság hároméves adathalászat elleni projektjében, és most fejezte be az Európai Bizottság 33 hónapos, LOBSTER nevet viselő, európai szélessávvédelmi kutatási projektjét.

A Symantec új európai kutatóhelye az újításra, új ötletek létrehozására és az eljövendő új eljárások kifejlesztésére fog összpontosítani. A Symantec kutatólaboratóriuma külső kormányzati ügynökségekkel, egyetemekkel és vállalatokkal dolgozik majd a hosszú távú tanulmányokat és rövidebb távú, a Symantec valamennyi üzleti területének ügyfelei számára közvetlen hasznot hajtó újításokat egyaránt felölelő projekteken. A Symantec kutatólaboratóriumának eddigi, kereskedelmi forgalomba került fejlesztései közé tartozik a cég első levélszemét-ellenes eljárása, a hibakiaknázást megakadályozó, a gyorsan terjedő hálózati veszélyeztetőket meggátló általános módszere, a Symantec Veritas mentési termékeinek teljesítményét növelő, valamint a létfontosságú infrastruktúra védelmét elősegítő technikája.

A Symantec európai kutatólaboratóriumát dr. Marc Dacier, a számítógépes biztonság nemzetközileg elismert szakértője vezeti. A szakember korábban hálózati és számítási műveleti biztonságot oktatott az Eurecomnál, a kommunikációs rendszerek posztgraduális oktató- és kutatóközpontjában, Európa egyik, különösen a hálózati és számítógépes biztonság terén legaktívabb akadémiai kutatóintézetében. Tudományos körökben folytatott, kiterjedt munkája mellett az iparban is tevékenykedett. Az általa betöltött pozíciók közül talán az IBM zürichi kutatólaboratóriumában az általános védelmi elemző laboratórium vezetői posztja a legemlítésreméltóbb. Több mint 50 jelentős védelmi és megbízhatósági konferencia programbizottságában vett részt, és számos műszaki folyóirat szerkesztőbizottsági tagja volt.

Kulcsszavak: Symantec EU security

IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Az elsők között vezette be Magyarországon a Diagon az SAP felhő alapú megoldásait

Bár a rendszerszintű felhős megoldásokat sok cég még óvatosan kezeli, a labordiagnosztikai reagensek gyártásával és forgalmazásával foglalkozó Diagon Kft. az elsők között vágott bele Magyarországon a valódi, felhő alapú fejlesztésbe, és vezette be az SAP újgenerációs vállalati rendszerét, az SAP S/4HANA-t, melynek bevezetését a Kontron Hungary Kft. végezte. Az elavult, szétaprózódott rendszer egységesítése sztenderdizált folyamatokkal, költséghatékonyan valósulhatott meg adatvesztés nélkül.

2024. április 29. 14:41

Évente 8 milliárd forintot lopnak el bankkártyáinkról a kényelmünk miatt

A kényelmünk visz a vesztünkbe: az interneten gyorsan akarunk lecsapni egy-egy jó ajánlatra és nem törődünk a biztonsággal – ennek köszönhetően újra gyorsan emelkedik a bankkártyás csalások aránya és az az összeg is, amit az ügyfelek a visszaélésekben elvesztenek. Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője szerint néhány lépéssel biztonságossá tudjuk tenni az internetes vásárlásainkat.

2024. április 29. 09:56

A Zyxel Networks fokozza a kiberbiztonságot, hogy megfeleljen a NIS2 irányelvnek

Tekintettel a kiberfenyegetések növekvő gyakoriságára és összetettségére, az EU 2016 óta hatályos NIS-irányelve ma már nem felel meg mindezeknek. Az új iteráció, amely 2024. október 18-án lép életbe, lehetőséget kínál a kiberbiztonsági erőfeszítések fokozására. A Zyxel Networks, a biztonságos, mesterséges intelligencia és felhőalapú hálózati megoldások egyik vezető szolgáltatója olyan termékeket kínál, amelyek megfelelnek az NIS2 irányelv követelményeinek, és hatékony védelmet nyújtanak a fejlett támadásokkal szemben.

2024. április 27. 12:10

A Rakuten Viber elnyerte a SOC 2 Type 2 tanúsítványt

A Rakuten Viber, a világ egyik vezető kommunikációs platformja, amely nagy hangsúlyt fektet a biztonságos és privát kommunikációra, sikeresen teljesítette a Service Organization Control (SOC) 2 Type II tanúsítványt. A SOC 2 az American Institute of Certified Public Accounts (AICPA) által kidolgozott ellenőrzési szabvány. Szigorú keretrendszerét úgy alakították ki, hogy biztosítsa az ügyféladatok biztonságát, rendelkezésre állását, bizalmas jellegét és védelmét.

2024. április 24. 11:38

Factor 4: a legújabb UltiMaker 3D nyomtató gyártósorok támogatására

Az UltiMaker április 22-én bemutatta az UltiMaker Factor 4 új, ipari 3D nyomtatót, amelyet kifejezetten gyártóüzemi felhasználásra, a gyártósorok működési hatékonyságának és megbízhatóságának növelésére fejlesztettek. Az UltiMaker Factor 4 hazai bemutatójára az Ipar Napjain kerül sor a kizárólagos hazai forgalmazó, a FreeDee Kft. standján (A pavilon, 101F).

2024. április 23. 18:00

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14

Megvannak az IAB 2023-as Legjobb szakdolgozat pályázatának nyertesei

2024. március 25. 15:50