Nemzetközi piacokra fejleszt szoftverfejlesztő szoftvert a Polygon

forrás Prim Online, 2009. május 7. 14:17

A Polygon Informatikai Kft. egy különleges, szoftverminőség-irányítási eljárásokat támogató rendszer kifejlesztésébe kezdett.

A 197 millió forintos költségvetésű, két évig tartó fejlesztés kiemelkedően magas szakmai értékelés alapján 120 millió forintos uniós támogatást kapott. A Budapesti Műszaki Egyetemmel közös projekt a CMMI modell (Capability Maturity Model Integration) informatikai leképezését szolgálja, amelyet eredetileg az amerikai védelmi minisztérium megrendelésére fejlesztett ki a Carnegie Mellon Egyetem, de mára világszerte több száz ipari és kormányzati szereplő alkalmazza.

Amerikában és a nemzetközi együttműködésekben ma már elvárás a CMMI előírások szerinti minőség-biztosítás. Fontos ágazatokban, mint amilyen például a védelmi rendszerek, autóipar, repülőgépgyártás, gyógyszeripar a CMMI megfelelés nélkül nem is lehet beszállítója egy cég ezeknek a gyártóknak – hívta fel a figyelmet a Polygon Informatikai Kft. ügyvezetője. Gál György hozzátette, a CMMI egyfajta amerikai ISO rendszernek tekinthető. A kifejezetten szoftverfejlesztőknek szóló változat esetében nemcsak azt írja elő, hogyan kell felállítani a folyamatok minőségbiztosítását, hanem azt is elvárja, hogy a szoftver minőségi mutatóinak értékeit meghatározzák és vizsgálják. Ennek az aprólékos, minden részletre kiterjedő szabályzatnak a bevezetése rendkívül nehézkes, ugyanakkor ezt ma még nem támogatja semmiféle informatikai megoldás (vagyis szoftverprogram), holott épp a szoftverfejlesztés betartandó eljárásrendjéről van szó. Ennek hiányát felismerve kötött szövetséget a Polygon és a téma hazai szakértőjének számító Budapesti Műszaki Egyetem Irányítástechnika és Informatika Tanszéke a Q-Works névre keresztelt program kifejlesztésére.

A magyar szoftverrendszer a világon mindenhol nagy könnyebbséget jelent majd a vállalatoknak a CMMI bevezetéséhez és a megfelelés folyamatos támogatásához – nyilatkozta a BME tanszéki docense. Sógorné dr. Balla Katalin hozzátette, ez azt is jelenti, hogy jobb minőségű szoftverek készülhetnek majd a jövőben, és az ipari megrendelők is biztosak lehetnek majd abban, hogy a megvásárolt rendszerek minden szempontból kifogástalan eljárások szerint készültek.

A kutatás első fázisa egy magas szintű adaptációs fejlesztés, amely során azt vizsgáljuk meg, hogy a CMMI filozófiájához leginkább illeszkedő vállalati szolgáltatásmenedzsment rendszerben, az IBM Maximoban hogyan lehet lemodellezni az előírásokat – mondta el Gál György. A kutatómunkához a kutatás-fejlesztési tevékenységéért az év IBM üzleti partnerévé választott Polygon biztosítja majd az IBM Maximo környezetet és a gépparkot is. A Maximo testre szabása után készül el a szoftverfejlesztők CMMI modelljét támogató rendszer, a CMMI-DEV. Ezek után kerül majd sor – a tervek szerint – a szoftverbeszerzési (CMMI-ACQ) és szoftverszolgáltatási (CMMI-SVC) változatok kidolgozására is.

Kulcsszavak: Polygon fejlesztés

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Stratégiai összefogás az AWS és a Deloitte közt

Több éves, átfogó, stratégiai együttműködésbe kezdett a világ legnagyobb vezetési tanácsadó cége, a Deloitte, valamint a világ legnagyobb nyilvános felhőszolgáltatója, az Amazon Web Services (AWS). A kooperációjuk célja, hogy felgyorsítsák a vállalatok digitális transzformációját, az üzleti műveleteik felhőbe terelésével felkészítsék őket az egyre élesedő versenyre, valamint maximalizálják számukra a felhőalapú technológia üzleti előnyeit. 

2024. május 2. 16:07

Cégmarketing trendek – 2024. Legyünk jelen egyszerre mindenhol!

Legyünk ott mindenhol! Ez a jelszava mostanában a cégeknek. Mindenütt látszódni, hallatszódni kell, hogy a nagy kommunikációs zajban észrevegyenek. A PP Konferenciaközpont és a BKIK „Cégmarketing trendek – 2024 Legyünk jelen egyszerre mindenhol!” című, május 30-án megrendezendő hibrid konferenciájának előadói választ adnak arra, hogy hogyan juttassuk el üzeneteinket a vevőinknek a rendkívül felpörgetett, zajos online és offline térben 2024-ben.

2024. május 2. 12:59

Elkészült az egyedülálló hazai AI-kutatás

A mesterséges intelligencia térnyerése egyaránt kelt izgalmat és aggodalmat a cégvezetők körében. Vajon mekkora tudással rendelkeznek a mindent elsöprő technológiával kapcsolatban? Elkészült Magyarország átfogó AI&Leadership kutatása, hogy hiteles- és valós képet kapjanak egymásról is a vállalatirányítók.

2024. május 2. 11:36

Együttműködési megállapodást kötött a magyar kormány, a Yettel és a CETIN

A magyarországi digitalizáció fejlesztését szolgáló együttműködést közös nyilatkozatban erősítette meg a kormány, a Yettel Magyarország Zrt. és a távközlési infrastruktúraszolgáltató CETIN Hungary Zrt. A megállapodásban foglaltak szerint a vállalatok 2024-2028 között legalább 72 milliárd forint értékű mobil hálózatfejlesztési beruházást hajtanak végre.

2024. május 2. 09:55

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14