SUSE: új együttműködések és továbbfejlesztett oktatási program nyílt alapokon

forrás: Prím Online, 2015. november 27. 16:23

A SUSE éves konferenciáján, a közelmúltban rendezett SUSECon rendezvényen bejelentette csatlakozását a Cloud Foundry Foundation szervezethez, hogy az alapítvánnyal együttműködve egy nyílt, szolgáltatásként kínált platformmal (PaaS) támogassa a felhőben használt vállalati alkalmazások egyszerűbb és gyorsabb fejlesztését, illetve használatát.  A SUSE emellett képzési programját is kibővítette többek között OpenStack és Ceph technológiákhoz kapcsolódó képzésekkel.

Iparági összefogás nyílt PaaS-rendszerért


A SUSE bejelentette, hogy csatlakozik a Cloud Foundry Foundationhöz, hogy ezzel is elősegítse a nyílt forráskódú és nyílt szabványú megoldások terjedését a felhőalkalmazások fejlesztése és menedzselése során. A független, nonprofit szervezet célkitűzése, hogy elősegítse a Cloud Foundry globális, iparági PaaS szabvány fejlesztését, terjesztését és bevezetését. A Cloud Foundry egyszerűbbé és gyorsabbá teszi az alkalmazások készítését, tesztelését, telepítését és méretezését a felhőben.


A szervezet egy másik tagja, az SAP platina fokozatú tagként azon dolgozik, hogy a Cloud Foundry a következő generációs felhőalapú alkalmazások fejlesztéséhez és futtatásához használt, vállalati szintű felhőplatformmá nőhesse ki magát.  A vállalat vezetője többek között a Cloud Foundry OpenStack CPI projektnek is, amelynek célja, hogy könnyebbé és hatékonyabbá tegye a kommunikációt a Cloud Foundry és a mögöttes OpenStack-infrastruktúra között. Ez számos felhasználó számára teszi egyszerűbbé az alkalmazások tesztelését és telepítését nyilvános- és privátfelhő-környezetekben egyaránt. Csatlakozása után a SUSE is részt vesz a projektben, és szorosan együttműködik az SAP-vel annak érdekében, hogy a felhőszolgáltatói felület a lehető legjobban támogassa az OpenStack-infrastruktúrát. 


Új oktatási programok


A SUSE megújította a vállalati Linux-felhasználók számára kínált, valamint tárolási és felhőmegoldásokhoz kapcsolódó képzési programjait. Az ügyfelek így könnyebben juthatnak hozzá a modern adatközpontok hatékony üzemeltetéséhez szükséges információkhoz.


A vállalat továbbfejlesztett műszaki képzéseket vezet be a nyílt forráskódú technológiák használatával kapcsolatban, amelyeken a résztvevők az OpenStack-felhők és a Ceph-alapú tárolófürtök telepítéséhez és menedzseléséhez szükséges információkat sajátíthatják el, így nagyobb rugalmasságot és gyorsaságot érhetnek el a számítási és tárolási környezeteikben. A SUSE továbbá nemrégiben olyan kereszttanúsítási csomagról kötött megállapodást a Linux Foundationnel, amelynek köszönhetően a Linux-rendszergazdák könnyebben szerezhetik meg mind a négy SUSE- és Linux Foundation-tanúsítást a Linux-rendszerek felügyeletéhez. A SUSE emellett globális képzési partnerprogramját is átalakította, hogy vállalati megoldásaihoz megfelelő szintű képzéseket biztosíthasson. Az új programban a partnereknek nem egyes tanulói csomagokat kell megvásárolniuk, hanem éves előfizetés keretében férhetnek majd hozzá a SUSE oktatási anyagaihoz, így képzési rendjüket sokkal inkább az ügyfelek igényeihez igazíthatják.


Felügyelt felhőszolgáltatások a SUSE OpenStack Cloud használatával


A SUSECon kiállításon jelentették be azt is, hogy a Datalounges a SUSE OpenStack Cloud megoldást választotta stratégiai platformként. A vállalati felhőszolgáltató a SUSE OpenStack Cloud használatával biztosít jól testre szabható, felügyelt infrastuktúra- valamint teljes körű tanácsadási és támogatási szolgáltatásokat különféle méretű vállalatok számára. 


 A SUSE OpenStack Cloud platform segítségével az ügyfelek maguk állíthatják össze a számukra szükséges szolgáltatásokat, amelyek révén növelhetik árbevételüket. A Datalounges pedig megbízható hátteret és széles körű felhőkínálatot nyújt mindehhez.
 

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Így támogatta a digitalizáció Varsó új ékességének felépítését

A Varso Tower, vagyis a Varsó Torony Lengyelország és az Európai Unió legmagasabb épülete, egyben a lengyel főváros legrangosabb építészeti projektje. A maga nemében egyedülálló felhőkarcoló szervesen illeszkedik abba a fejlesztési folyamatba, amelynek célja, hogy Varsót a nemzetközi üzleti élet egyik dinamikusan növekvő központjává emelje. A projekt megvalósításában meghatározó szerepe volt a digitalizációnak, így az épület nemcsak a magasságának, méreteinek, hanem az építésekor alkalmazott innovatív módszereknek köszönhetően is kiérdemli a figyelmet. A fejlesztést Európa egyik meghatározó ingatlanvállalata, a HB Reavis irányította, a kivitelezést a bécsi székhelyű PlanRadar Magyarországon is elérhető szoftvere támogatta.

2023. szeptember 27. 09:55

Műszaki kerámia és tiszta szilikon nyomtatás a Formlabs SLA nyomtatóival

Mostanra tárgyak ezrei készülnek naponta 3D nyomtatással, amelyhez kapcsolódóan rengeteg forrást fektettek az elmúlt évek során az ezeket előállító berendezések folyamatos fejlesztésébe. Azonban ez csak az egyenlet egyik oldala, az ipari felhasználást célzó gyártók a 3D nyomtatók mellett az alapanyagok fejlesztésébe is folyamatosan invesztálnak. A Formlabs éppen most újabb két termékkel, alumínium-oxid kerámiával és 100% tisztaságú szilikonnal bővítette már 40-nél is többféle nyomtatható műgyantát számláló SLA alapanyag-kínálatát. És ez nem minden!

2023. szeptember 26. 18:42

Nem csak a nappaliban, hanem ipari csarnokokban is felbukkan majd az Apple Vision Pro

Közel négy hónapja mutatkozott be az Apple Vision Pro, és egyelőre nincs új hír a fejlesztés háza tájáról az akkor megismert paramétereken túl. A kiterjesztett és a virtuális valóság szemünk előtt való keverésére képes, fejen hordható eszköz szórakoztatóipari és irodai környezetben való felhasználásáról már sok szó esett, ugyanakkor az eszközben rejlő üzleti és ipari lehetőségekről egyelőre alig lehetett hallani. A Delta Systems Kft. fejlesztői összegyűjtöttek néhány olyan szemléletes példát, ahol nem csak látványosságként, hanem üzleti előnyt teremtő termelőeszközként is funkcionálhat a jövőben az Apple csodaszemüvege.

2023. szeptember 26. 15:44

Innovatív bioműanyag projekt megvalósulásához járul hozzá az ABB

A megújuló és fenntartható vegyipar egyik úttörőjeként számontartott Avantium új üzemet épít, mellyel a fosszilis alapanyagokat fokozatosan kiváltó bioalapú műanyagokra való átállást kívánja előmozdítani. A hollandiai Delfzijlben található létesítmény egy olyan újszerű technológiát fog alkalmazni, amely a növényi cukrokat a polietilén-furanoátnak (PEF) nevezett következő generációs műanyaggá alakítja át.

2023. szeptember 26. 12:47

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak az idei Gyurós Tibor-díjazottak

2023. szeptember 20. 15:17

Diákokat, női vezetőket és roma fiatalokat is támogatnak a Morgan Stanley munkatársai

2023. szeptember 18. 13:16

Hat érmet hoztak haza a magyar diákok a Nemzetközi Informatikai Diákolimpiáról

2023. szeptember 4. 15:38

Harminc évre előre tekintenek a 30. MENTA konferencia előadói

2023. augusztus 31. 12:59