A 4D SOFT Kft. egy 4 millió eurós tudományos EU-projektben
A kft. közleménye szerint a D4Science fő célja egy egész Európára kiterjedő digitális könyvtár létrehozása. A könyvtár feladata az ökoszisztéma változásaival összefüggő ágazatok fejlődésének és növekedésének átfogó koordinálása. A projekt 11 intézmény és vállalat együttműködésével indul 2008. január 1-jén.
A D4Science célja, hogy az új páneurópai tudományos közösségi szintet hozzon létre, ahol a közösség tudósainak ezrei használhatják az e-infrastruktúra alapjaira épülő virtuális kutatási környezetet. A különböző területeken tevékenykedő szakemberek így megoszthatják kutatási eredményeiket, s hozzáférhetnek a rendszerben megosztott információkhoz. Ennek következtében egy-egy konkrét kérdéskör kapcsán több tudományterületet átfogó együttműködések jönnek létre. A döntési folyamatban pedig részt vesznek a környezetvédők, a bolygókutatók, az erdészek, a várostervezők, a halászattal, mezőgazdasággal, trágyázással foglalkozó szervezetek és tudományos körök is.
A tudományos együttműködés hozadékaként javulhat Európa munkahely-teremtési és növekedési potenciálja. Emellett jobban értékelhetővé válhat a kutatásokra fordított közkiadásoknak a hitelből finanszírozott magánbefektetésekre és versenyképességre gyakorolt hatása - tartalmazza a közlemény.
A 4D SOFT Kft. a projekt végrehajtása során az alkalmazással kapcsolatos tesztelési stratégiát alakítja ki, valamint megtervezi és részben végrehajtja a rendszertesztelési feladatokat. A projektben több európai egyetem és állami szervezet is részt vesz. A magyar cég 15 éve fejleszt integrált üzleti alkalmazásokat.
Kapcsolódó cikkek
- A győztes brit Colossust ma legyőznék a kódháborúban
- PKI Tudományos Napok: 350 résztvevő az első napon
- Guinnes rekord: játékkonzolok alkotják a világ legnagyobb megosztott hálózatát
- Új fejlesztésű ultra vékony LCD a Sharp-tól
- Simonyi Károly Tudományos Emlékülés
- Még lehet jelentkezni a IT találmányok világbajnokságára
- Magyar csapat az üzleti terv verseny kaliforniai döntőjében
- Merevlemezes technológiáért osztották az idei fizikai Nobel-díjat
- 30 nanométeres technológiával készült flash chipek a Toshibától
- Sharp LCD megjelenítő integrált szkennerrel