Kínai cégek törnek fel a "legokosabb" vállalatok ranglistájára
Az idén már három kínai vállalat is megjelent az első tíz között a Massachusetts Institute of Technology (MIT) neves amerikai műszaki egyetem kiadványa, a MIT Technology Review világ 50 "legokosabb" vállalatát felsoroló ranglistáján.
A lista élén álló Tesla Motor után a második "legokosabb" vállalatnak kijáró rangot az idén az "olcsó Apple" imázsától innovatív megoldásoknak köszönhetően megszabadult kínai okostelefon gyártó vállalat, a Xiaomi érdemelte ki.
Az Apple a 16. helyet szerezte meg az idei listán az Apple Watch okosóra és az Apple Pay szolgáltatás bevezetésével.
A 2014-es listán - amin a Xiaomi a 30. helyen állt - az Apple nem szerepelt, de az előző évire, a 2013-asra a hatodik helyre került fel a kis képernyőről nagy képernyőre adaptált Retina technológiával. A Tesla a tavalyi listán a második volt. Akkor a kaliforniai Illumina biotechnológiai vállalat állt az élen.
A 2013-as listán még csak egyetlen kínai vállalat, a Tencent, a "kínai twitter" szerepelt, a 2014-esen viszont már négy, csakúgy, mint a 2015-ösön. A legjobb helyezést a tavalyi listán a Tencent érte el, a 11-iket. A listára akkor a Xiaomi mellett még a Baidu internetes kereső szolgáltató és a Qihoo 360 Technology vírusirtó cég került fel.
A 2015-ös listán a Xiaomi mögött a kínai vállalatok közül a legjobb helyezést, a negyediket az Alibaba, a világ legnagyobb internetes kiskereskedelmi portálja érdemelte ki elsősorban Alipay fizetési és banki szolgáltatásával. Az Alibaba nagy konkurense, az Amazon a 13. helyen áll az idei listán a tavalyi 10. helyezés után.
Az idei listán a Tencent a hetedik helyet szerezte meg, a Baidu pedig a 21-iket. A lista legvégén, az ötvenedik helyen a tavaly még huszonhatodik Uber áll. A cég tavaly a taxi ágazat felbolygatásával került fel a listára, az idén pedig már új fuvarmegosztó és csomagszállító szolgáltatásokkal végzett kísérleteinek köszönhetően.
Az idei listára HoloLens technológiájának köszönhetően hosszas távollét után visszatért a Microsoft is a 48. helyre.
A 2015-ös listán a korábbi arányokhoz képest feltűnően megszaporodtak a biotechnológiai vállalatok. Az ötven "legokosabb" vállalat ranglistáját már évek óta túlnyomórészt kaliforniai székhelyű technológiai cégek alkotják. Az idén viszont megjelent közöttük egy dán vállalat is, az Universal Robots a 25. helyen a rangsorban.
Kapcsolódó cikkek
- Az Apple és a Xiaomi borította a világpiacot
- A Microsoft és a Sony lecsúszott a mobilgyártók sorában
- A Microsoft és a Xiaomi is szemet vetett a BlackBerryre
- Súrolja a kínai Tencent értéke a Facebookét
- Példátlanul nő a kínai Tencent nyeresége
- Az Alibaba csalódást okozott
- Válik a Yahoo az Alibabától
- Betiltják Kínában az utazásmegosztó alkalmazásokat
- A Xiaomi a legértékesebb technológiai startup
- Mégsem akkora üzlet a Weibo-részvény
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.