Megvan Magyarország legjobb csomagolása
Az autóipari beszállítóként működő, móri székhelyű 800 fős ADIENT Hungary Kft. Mór2-es gyára nyerte az idén a HUNGAROPACK csomagolási versenyt. Az elismerés egyben továbbjutást is jelent a világverseny WPO (World Packaging Organisation) nemzetközi fordulójába, ahol hazánkat képviselik.
Nyertes projektjük lényege egy olyan, korábban még sehol nem alkalmazott forradalmi raklap-megoldás, amely összepárosított műanyag talpakból és hullámpapír lemezből áll. A csomagolás nagy előnye, hogy 100%-ban újrahasznosítható, így rendkívül környezetbarát.
„A fa és papír árának emelkedése miatt fontosnak tartottuk, hogy kifejlesszünk egy olyan új dobozt, ami amellett, hogy költséghatékony, megfelel a műszaki elvárásoknak.” – tudtuk meg Tóth Zoltántól, aki a projekt irányításáért felelt.
Napjainkban a pandémia és az alapanyaghiányok a csomagolóipart is nagymértékben befolyásolják. Az ADIENT világvezető autóülés-gyártó vállalatként kiemelten érintett a témában. Magyarországi Mór2-es gyáregységükben a hegesztési, festői és összeszerelési munkálatok során előállított termékeket nagy mennyiségben szállítják fa raklapból és papírból álló dobozokban a tengerentúlra.
A díjazott csapat tagjainak összetétele vegyes: göngyöleg koordinátorok, termelésben dolgozó munkatársak, CI szakemberek és a csomagolóanyag beszállító partner munkatársai közül kerültek ki.
Az új raklap-megoldás számos pozitív tulajdonsága mellett nagyon fontos tényező, hogy a doboz rendkívül költséghatékony az elődjéhez képest, tehát nagymértékű megtakarítást is eredményez a vállalat számára.
Kapcsolódó cikkek
- SMART 2016: Budapesten versenyez az európai startup világ krémje
- Aggodalommal vegyes optimizmus az autóiparban
- Minden harmadik magyar tervez valamilyen okosotthon megoldást
- Rekordszámú versenyző a 2021-es e-Hód informatikai versenyen
- Egy platform számos feladathoz
- Cseh fejlesztésű interaktív játék tarolt az idei Ország Játéka versenyen
- A Deutsche Bahn az ABB vontatási technológiáját választotta
- Közeleg a 31. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Verseny beadási határideje
- Kapcsoló egy fenntarthatóbb jövőhöz
- Európa második legnagyobb akkumulátorgyártója kíván lenni Magyarország
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.