HP-megoldás az MKB számlavezető rendszeréhez
A megoldás alapja két 16 processzoros HP Superdome kiszolgáló, két HP StorageWorks XP1024 lemezes tároló és négy darab 128 portos Brocade switch. A HP Magyarország szakemberei részt vesznek az új számlavezető rendszer bevezetésében, illetve hibaelhárító és hibamegelőző szolgáltatásokat nyújtanak (mint például kevesebb mint 4 óra garantált hardverjavítási idő), melynek eredményeképpen minimum 99,9%-os rendszer rendelkezésre állást garantálnak. Az új rendszer számítási kapacitása - a HP Adaptív Infrastruktúra kezdeményezésének megfelelően - további processzorok bekapcsolásával bármikor igény szerint növelhető.
A Magyar Külkereskedelmi Bank Rt. rendszere eddig Open VMS és Tru64 Unix platformokon futott, amit az utóbbi tíz évben folyamatosan a Digital, majd a Compaq Magyarország, végül 2002 óta a HP Magyarország támogatott és bővített. Az MKB tavaly döntött egy új corebanking (integrált számlavezető) rendszer, a Temenos vállalat Globus szoftverének bevezetése mellett. Az elmúlt év során a bank elvégezte a specifikációs és adatgyűjtési feladatokat, majd decemberben pályázatot írt ki az infrastruktúra szállítására.
A HP Magyarország szakemberei Böblingenben, a vállalat németországi tesztközpontjában teljes körű tesztelésnek vetették alá a Superdome szervereken, HP-UX operációs rendszeren futó banki alkalmazást, s figyelemre méltó eredményeket értek el. A rendszer teljesítménye minden tekintetben megfelelt az MKB Rt. elvárásainak, így a Bank a HP megoldását választotta.
Az MKB Rt. új integrált számlavezető rendszeréhez a HP két, egyenként 16 PA-RISC 8700+ processzorral szerelt HP Superdome szuperszámítógépet, egy szoftverfejlesztéshez használható HP rp7405 kiszolgálót, illetve négy darab 128 portos Brocade hálózati switchet szállít. A 2 db HP StorageWorks XP1024 lemezes tároló alrendszert (egyenként közel 3,5TB kapacitással) úgy alakítja ki a HP, hogy a jövőben a bank teljes adatállományának kiszolgálására képes legyen. A HP szakemberei természetesen aktívan részt vesznek a Globus infrastruktúrájának kialakításában, s folyamatosan segítik tanácsadással a projekt sikerességét.
Kapcsolódó cikkek
- Modernizálta informatikai rendszerét a Dunaferr
- Több százezer diák, szülő és munkatárs biztonságos személyazonosság-kezelése egy Novell rendszerben
- HP Magyarország: megérkeztek az Edgeline technológiát alkalmazó többfunkciós eszközök
- LAN parti ProCurve infrastruktúrán
- Mégis kémkedett a Dell után a HP?
- HP HDTV-k közvetlen filmletöltéssel
- Az IBM és a HP uralja a szerverpiacot
- HP: Hamar lefogyasztja a noteszgépakkukat a Vista
- Minden egyben tárolórendszer a HP-től
- Tovább növelte előnyét a HP a PC-piacon
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.
A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai
Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.