Globális felmérés a SOA-bevezetésekről

forrás Prim Online, 2006. december 8. 16:41
A BEA Systems a szolgáltatásorientált architektúrák (SOA) költség-haszon oldalát vizsgáló felmérése izgalmas eredményeket hozott. A vállalati döntéshozók körében végzett kutatás megállapítja, hogy a SOA a kísérleti, illetve csak egyes szervezeti egységekre vonatkozó projektekből gyors ütemben válik vállalati szintű kezdeményezéssé - adta hírül az Alerant Zrt., a BEA-termékek magyarországi disztribútora.
A BEA Systems által szponzorált és a független GCR Custom Research kutató cég által végzett felmérés több mint 150 döntéshozót és az informatikai projektekre befolyással bíró személyt kérdezett meg az Egyesült Államokban, Kanadában, az Egyesült Királyságban, Franciaországban és Németországban. A megkeresett vállalkozásoknál már folynak SOA-projektek, illetve sikerrel vezettek be ilyen megoldásokat. A tanulmány számos jellemző alapján határozta meg az adott SOA-projektek természetét, előrehaladását, valamint kiterjedését.
 
A felmérés megállapította, hogy a cégeknél háromból egy esetben már létezik vállalati szintű SOA-alkalmazás, ami jelentős elterjedtségre utal.

A projektek több, mint fele egy évnél hosszabb időszakot ölel fel. Tendencia, hogy a programok egyre hosszabb távra és szélesebb hatókörre alapoznak.

A SOA melletti döntés elsődleges mozgatórugója a jelentős, mintegy 20%-os tervezett megtakarítás – amit már a bevezetést követő első 12 hónapban várnak -, ezt követi a fokozottabb üzleti agilitás iránti igény, melynek kialakulása hosszabb időt vesz igénybe. A célokat tekintve a kutatás eltérést talált az egyes földrészek vállalkozásai között. Európában az informatikai költségmegtakarítás jelenti a legfőbb motivációt, míg Észak-Amerikára a fokozottabb üzleti agilitás igénye jellemző.

A vizsgált vállalkozásoknál a SOA-költségvetések mintegy fele, több, mint 1 millió dollár összeget irányoz elő. A költségek 59 százalékát üzleti megoldásokra, meglévő projektekre fordítják, ami azt bizonyítja, hogy elsősorban üzleti eredményeket várnak a cégek a bevezetésektől. A SOA-költések eszköz oldalát vizsgálva megállapították, hogy a ráfordítások 40 százalékát infrastrukturális beruházásra, 34 százalékát oktatásra és új munkatársak felvételére költik. A felmérés érdekes megállapítása, hogy a válaszadók 22 százalékánál a SOA bevezetési projekt önálló IT-beruházásként jelent meg, nem pedig egy üzleti projekt részeként.
Kulcsszavak: SOA BEA Systems Alerant

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Stratégiai összefogás az AWS és a Deloitte közt

Több éves, átfogó, stratégiai együttműködésbe kezdett a világ legnagyobb vezetési tanácsadó cége, a Deloitte, valamint a világ legnagyobb nyilvános felhőszolgáltatója, az Amazon Web Services (AWS). A kooperációjuk célja, hogy felgyorsítsák a vállalatok digitális transzformációját, az üzleti műveleteik felhőbe terelésével felkészítsék őket az egyre élesedő versenyre, valamint maximalizálják számukra a felhőalapú technológia üzleti előnyeit. 

2024. május 2. 16:07

Cégmarketing trendek – 2024. Legyünk jelen egyszerre mindenhol!

Legyünk ott mindenhol! Ez a jelszava mostanában a cégeknek. Mindenütt látszódni, hallatszódni kell, hogy a nagy kommunikációs zajban észrevegyenek. A PP Konferenciaközpont és a BKIK „Cégmarketing trendek – 2024 Legyünk jelen egyszerre mindenhol!” című, május 30-án megrendezendő hibrid konferenciájának előadói választ adnak arra, hogy hogyan juttassuk el üzeneteinket a vevőinknek a rendkívül felpörgetett, zajos online és offline térben 2024-ben.

2024. május 2. 12:59

Elkészült az egyedülálló hazai AI-kutatás

A mesterséges intelligencia térnyerése egyaránt kelt izgalmat és aggodalmat a cégvezetők körében. Vajon mekkora tudással rendelkeznek a mindent elsöprő technológiával kapcsolatban? Elkészült Magyarország átfogó AI&Leadership kutatása, hogy hiteles- és valós képet kapjanak egymásról is a vállalatirányítók.

2024. május 2. 11:36

Együttműködési megállapodást kötött a magyar kormány, a Yettel és a CETIN

A magyarországi digitalizáció fejlesztését szolgáló együttműködést közös nyilatkozatban erősítette meg a kormány, a Yettel Magyarország Zrt. és a távközlési infrastruktúraszolgáltató CETIN Hungary Zrt. A megállapodásban foglaltak szerint a vállalatok 2024-2028 között legalább 72 milliárd forint értékű mobil hálózatfejlesztési beruházást hajtanak végre.

2024. május 2. 09:55

Megalkották az első magyar AI alapú éttermi asszisztenst

A koronavírus-járvány okozta elszigetelődés adta az inspirációt egy kis baráti társaság számára, hogy olyan közösségi applikációt fejlesszen, ami megkönnyíti az információszerzést, a tájékozódást, miközben a vendéglátóhelyek kiszolgáltatott helyzetét is orvosolni tudja.  A kis közösségi alkalmazás bár népszerűvé vált, de a várt áttörést nem érte el, ezért a csapat egy inkubációs programban kapott segítséget felhasználva fejlesztette ki a jelenlegi formában elérhető rendszert.

2024. május 1. 13:48

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Megvannak 2024 legvonzóbb hazai munkaadói

2024. április 29. 11:38

Ingyenes digitális platform segít a tanároknak és diákoknak az érettségire való felkészülésben

2024. április 20. 11:36

Itt a világ első, Swarovski kristályba ágyazott autós kijelzője

2024. április 10. 14:55

A csevegőprogramokat vizsgálta az NMHH

2024. április 2. 13:14