835 millió dolláros Sony-Toshiba chipmegállapodás
A mostani megállapodás gyökerei évekre nyúlnak vissza, amikor a Sony és Toshiba költségcsökkentési céllal együtt kezdett chip fejlesztésbe. Ennek egyik fő terméke a Sony részéről a PlayStation3 játékkonzolok központi processzora, a Cell, valamint grafikai magja, az RSX volt, és a közös fejlesztés és gyártás mindkét fél részére kifizetődőnek bizonyult. Az elmúlt években azonban a Sony pénzügyi mérlege jelentősen romlott, és a vállalat elemzői szerint ennek egyik fő oka az volt, hogy az óriáskonszern túlságosan szétaprózta tevékenységét. A felismerés jegyében a japán cég az elmúlt időben sorozatosan értékesítette kisebb érdekeltségeit. Ennek a folyamatnak a része a Sony saját részének átadása a Toshiba részére 835 millió dollárért. Az együttműködés ezzel átformálódik, bár részleteket nem közöltek, vélhetően a jövőben a Toshiba gyakorlatilag a Sony beszállítója lesz chip ügyekben. Az eset jól példázza, hogy a két vállalat hiába folytatott a külső szemlélő szemében kemény harcot a DVD szegmensben, ettől még teljesen gördülékenyen képesek együttműködni más területeken, ha az üzlet úgy kívánja.
Kapcsolódó cikkek
- Mindenki nyer a DVD-harc lezárulásával
- Csipfejlesztő szövetséget hoznak létre a legnagyobbak
- A Sony kivonul a 32 nanométeres chipek fejlesztéséből
- A Sony eladja Cell csipgyártó-üzemeit?
- Toshiba laptopok AMD processzorral
- 4-5-6 GHz-es processzorok az ISSCC 2007 konferencián
- A Toshiba kártérítést kérne a Sony-tól
- 2010-re Cell mobilprocesszort tervez a Toshiba
- A visszahívás csak a külföldön vásárolt Toshiba notebook-okra vonatkozik
- A Toshiba is visszahív 340 ezer Sony noteszgép-akkut
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.
Térképen is kereshető kultúrprogramokat kínál a megújult Port
Letisztultabb dizájnnal, modern keresési funkciókkal jelentkezik Magyarország legismertebb kulturális programmagazinja, a Port. A közel 30 éves múlttal büszkélkedő site ettől a héttől még inkább felhasználóbarát formában köszönti olvasóit. A megújítás során figyelembe vették a kultúra iránt érdeklődők igényeit.
Újabb újítás az eMAG-nál: mostantól még egyszerűbb és gyorsabb részletre vásárolni
Jelentős fejlesztést aktivált a napokban az eMAG, amely révén még kényelmesebb és egyszerűbb lesz az online rendelések áruhitel általi, részletekben történő fizetése. Az OTP Bank csatlakozásával mostantól az eMAG összes pénzügyi szolgáltató partnerének (így a Magyar Cetelem és a Cofidis) áruhitel-konstrukciói elérhetők az eMAG által forgalmazott termékek mellett több ezer magyar Marketplace partner termékeihez is.
Elektromobilitás: több mint egymillió töltőállomáshoz kínál hozzáférést a Bosch világszerte
Az elektromos autónk gyors, kényelmes és – ami a legfontosabb – bárhol rendelkezésre álló töltése: az elektromos autók vezetői számára világszerte mindez gyakran sokkal inkább vágy, mint valóság. A hatótáv és a költségek mellett a töltés az e-autósok egyik legfőbb gondja, ahogy az a Német Energia- és Vízgazdálkodási Szövetség (BDEW) tanulmányából is kiderül.