Vészjelzés a Samsungtól: visszafogott értékesítés - Magyarországon bővít
A világgazdasági helyzet bizonytalansága miatt lefelé módosította idei bevétel-előrejelzését a jelentős magyarországi érdekeltségekkel rendelkező Samsung.
A világ legnagyobb lapkagyártója és vezető plazmatévégyártója, a dél-koreai Samsung most arra számít, hogy az idén 10 százalékkal fog nőni az árbevétele tavalyhoz képest. Korábban 15 százalékos növekedést vártak a cégnél. Változatlanul számítanak profitnövekedésre, mert a főbb piaci területeken - lapkák, lapos képernyők, mobilkészülékek - növekvő nyereségre számítanak.
Elemzők szerint a jövő hónapban ismertetendő első negyedévi eredménybeszámolóban a lapkaüzletág veszteséges lesz, első ízben 2001 óta, az elektronikus lapkák árának csökkenése miatt.
Tavaly a Samsung 7,43 ezer milliárd von (4,82 milliárd euró) adózott eredményre ért el, ez 12 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. A bevétel 7 százalékkal 63,18 ezer milliárd vonra (41 milliárd euró) emelkedett.
A Samsung magyarországi érdekeltsége, a Samsung SDI Magyarország Zrt. egy hete közölte, hogy gödi üzemében hamarosan megkezdődik az 59,3 millió eurós beruházás második szakasza egy újabb
plazmatelevizió-modulgyártó sor üzembe állításával. Az első ütem 2006 nyarán kezdődött, és a múlt év közepén fejeződött be.
A gödi telephelyen a 104-106 centiméteres plazmatévék legnagyobb és legértékesebb alkatrészét, az úgynevezett modult gyártják. A termékek 30-40 százalékát Samsung végtermékben használják fel, a többit más televízió gyártóknak szállítják, főleg az Európai Unióba.
A Samsung SDI Magyarország idénre 350 millió euró forgalmat és 10 millió euró körüli adózott nyereséget tervez.
A dél-koreai Samsung csoportnak négy cége van Magyarországon: a gödi Samsung SDI Magyarország mellett a Samsung Electronics kereskedelmi cég, a jászfényszarui Samsung Electronics televíziógyár és az alkatrészeket gyártó, szigetszentmiklósi Samsung Elektromechanikai Zrt.
Kapcsolódó cikkek
- A Samsung Electronics élén visszatér cégéhez az adócsaló Lee Kun-hee
- Tíz százalékos részt akar a Samsung a hordozható gépek piacán
- Fizetésképtelen a Qimonda, bajban az Infineon, veszteséges a Samsung
- 44 százalékkal csökkent a Samsung profitja
- A Samsung visszavonta a SanDisk megvételére tett ajánlatát
- Kikosarazta a Samsungot a SanDisk
- A Samsung megvenné a SanDisket
- Három év felfüggesztettet kapott a Samsung exelnök
- Börtönbüntetés vár a lemondott Samsung-elnökre
- A Samsung kiszállna a notebook-piacról
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.