IT Factory: hálózatbiztonsági és .NET oktatás újszerűen

Kovács Attila, 2008. szeptember 30. 17:01

Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont ügyvezetője ma sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a magasan képzett informatikusok hiányából fakadó munkaerő-piaci probléma enyhítésére november elején ezer informatikai szakember képzésébe kezdenek.

A cég IT Factory néven egyéni módszert dolgozott ki a tömeges, mégis minőségi oktatás megvalósítására. Fóti utalt rá: miközben alacsonyan képzett informatikusokból túlkínálat mutatkozik, az egyes felmérések szerint jól képzett szakemberekből többezres hiány van (egyes források 6 ezret említenek, ez kb. 6%-nak felel meg).

„Gyakorlatilag nem lehet a munkaerőpiacon a .NET-re fejlesztőt találni, s lepkehálóval kell fogni a képzett hálózatbiztonsági szakembereket - mondta Fóti Marcell. Hozzátette: „Olyan oktatási formát kellett találnunk, amellyel úgy oldható meg akár ezer hallgató képzése, hogy a mennyiség nem megy a minőség rovására. Emellett szerettük volna áttörni azokat a gátakat, melyeket a budapesti központú mérnökoktatás emel a vidékiek elé. A tantermi órákat interneten keresztül élőben közvetítjük, míg a gyakorlás virtuális gépeken történik, így a képzés bárhonnan végezhető. A „chatmestereken” keresztül az online hallgatók ugyanúgy kérdezhetnek, vagy kérhetnek segítséget, mint tantermi társaik.”.

A 12 hetes képzéseken a hallgatók biztonsági fejtörők, illetve innovatív alkalmazások létrehozásán keresztül fejleszthetik tudásukat, ezt követően pedig díjmentesen nemzetközi MCP (Microsoft Certified Professional) minősítést szerezhetnek. Az IT Factory hallgatói számára biztosított virtuális gépeken díjmentesen érhető el az a több százezer forint értékű szoftver- és hardverkörnyezet, amely a gyakorlatorientált képzését biztosítja. Az oktatás technológiai feltételeit a Hungary Networknél elhelyezett 6 terabájt tárolókapacitással rendelkező virtuális kiszolgálófarm biztosítja.

További információk:

  • a hálózatbiztonsági képzés (kezdés: 2008. november 11.) tematikája: internet alapjai, internet echnológiák biztonsági kérdései, biztonsági fejtörők megoldása;
  • a Microsoft .NET keretrendszer alapú programozás (kezdés: 2009. január 25.) képzési tematikája: hatékony programozási módszerek, innovatív alkalmazási feladat (3D fejkövetés, alternatív multimédia lejátszó nyelvtanuláshoz, egyszerű neuronhálózat, GPS navigáció) megoldása;
  • az egyes online kurzusok díja, napi nyolcórás képzéssel, 12 héten át, 99 ezer Ft.

További információ

Kulcsszavak: .Net NetAcademia oktatás

Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI

A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket

Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében. 

2024. november 2. 15:26

Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon

Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során. 

2024. november 2. 11:54

Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára

Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.

2024. november 2. 10:12

Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?

A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?

2024. november 1. 12:09

Az LG ismét a TOP 100 márka között

Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.

2024. október 30. 20:19

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Gépek is rajthoz állnak a most induló Országos IT Megmérettetésen

2024. október 28. 18:06

Megnyitott a Vatera Galéria, a válogatott műtárgyak új platformja

2024. október 22. 15:25

Egy év alatt 45 milliárd forintot loptak el tőlünk a digitális bűnözők

2024. október 15. 16:51

Idén már ezernél is több résztvevőt várnak a Service Design Day-re

2024. október 7. 09:59