Induló vállalkozások szoftverfejlesztéseit segítené a Microsoft
A Microsoft Magyarországon is elindította BizSpark programját, amellyel IT alkalmazásokat fejlesztő kis- és középvállalkozások alapítását és elindulását (start-up) támogatja.
A hírt Drajkó László, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója a cég mai budapesti sajtótájékoztatóján jelentette be. A BizSpark segítségével ezek a kis fejlesztő cégek gyorsan, egyszerűen, induló költségek nélkül juthatnak hozzá a Microsoft aktuális, teljes értékű fejlesztőeszközeihez, valamint kiszolgálótermékeinek licenceihez. A BizSpark keretében a Microsoft ezen felül technikai és üzleti oktatást, valamint marketing-támogatást is nyújt. A BizSpark Program a Microsoft hazai hálózati partnereinek (un. Network Partners) szaktudására és erőforrásaira épül. Ezek a tipikusan vállalkozói közegben már sikeresen működő cégek és szakemberek útmutatást nyújtanak, és biztosítják a szükséges erőforrásokat az induló vállalkozások sikere érdekében
A BizSpark részeként a Microsoft hároméves Microsoft Developer Network (MSDN) Professional előfizetést bocsát az induló vállalkozások rendelkezésére, amelyek így számos olyan fejlesztő eszközt tölthetnek le, amelyek elengedhetetlenek a Microsoft platformra készített alkalmazások fejlesztéséhez, teszteléséhez és fenntartásához. A hároméves előfizetés során ingyenesen letölthető szoftverek értéke összesen körülbelül 34-42 millió forint. A letölthető alkalmazások között megtalálható a Microsoft Visual Studio fejlesztői környezet és több más teljes verziós üzleti alkalmazás is. A Microsoft a BizSpark keretében biztosítja továbbá az alkalmazás-hosztolási és -felügyeleti kiszolgálóinak teljes licencét, így többek között a Windows Server, Microsoft SQL Server, Microsoft Office SharePoint Portal Server, BizTalk Server és Systems Center megoldásokat. Emellett az induló vállalkozások számára lehetőség nyílik arra, hogy megjelenjenek, és bemutatkozási lehetőséget kapjanak az induló vállalatokat tartalmazó BizSparkDB internetes adatbázisban. A Microsoft minden nap kiválaszt egy ígéretes vállalkozást, amelyet részletesen bemutat a közönségnek. Továbbá: a BizSpark programban részt vevő vállalkozások számára a Microsoft egyéb lehetőségeket is kínál, például a Microsoft Cloud Computing szolgáltatásait (Azure Services Platform Community Technology Preview (CTP) béta változatát; a Live Framework Community Technical Preview béta változatát).
A Microsoft Magyarország célja, hogy a helyi sajátosságoknak és kihívásoknak megfelelően testre szabva a programot, jóval többet nyújtson annál, hogy pusztán elérhetővé teszi a programokat, és bemutatkozási lehetőséget biztosít számukra. A következő (ingyenes) szolgáltatásokkal egészítették ki itthon a programot:
- kvalifikáció – a startup elő-értékelése, majd a program során az adatbázis folyamatos aktualizálása;
- üzleti oktatások – az üzleti tervezéstől az üzleti angolon át a projektmenedzsmentig, jogi és gazdasági ismeretekig sokrétű képzést nyújtunk a Microsoft Innovációs Központban a hálózati partnerek segítségével;
- technológiai oktatások – a készülő (vagy kész) termék vagy online szolgáltatás szakmai szempontból történő ellenőrzése, validálása, a szükséges Microsoft technológiákhoz képzés és konzultáció;
- konzultáció – folyamatos konzultáció akár üzleti, akár technológiai kérdésekben a sikeres piacra lépés és egyéb üzleti célok elérése érdekében;
A hálózati partnerek Magyarországon a Junior Achievement Magyarország, a Magyar Startup és Spinoff Egyesület, az Innostart, Doransky, Blogter, Lilly Média, az Enterprise Europe Network és a Kitchen Budapest.
A Microsoft induló vállalkozások iránti elkötelezettségének jegyében a program részvételi díja (100 dollár) kilépéskor fizetendő, így belépéskor semmilyen induló költség nincsen. A programban való részvételre csak olyan induló vagy 200 millió forint árbevétel alatti vállalkozások jelentkezhetnek, amelyeknek a tulajdonosai természetes személyek. A Microsoft Magyarországnál a BizSpark program menedzsere Csiszár Dénes.
További információ:
www.microsoftstartupzone.com
www.microsoftstartupzone.com/bizspark
Kapcsolódó cikkek
- Október 31.: a Windows 7 magyarországi bemutatója
- Tovább növeli piaci részesedését a Microsoft
- "Szolgáltatásként nyújtott szoftver" alkalmazások már Magyarországon is
- Megnyílt az ország harmadik Innovatív Tanári Kompetenciaközpontja
- Microsoft-per: Jogszerű volt a közbeszerzés a bíróság szerint
- Magyar cégek a EU-hoz fordulnak a 25 milliárdos szoftvertender miatt
- Steve Ballmer budapesti beszéde élőben
- Office 2007 kampány - virágküldés keresőmarketinggel
- Már hat "aranyat" hozott el a Montana a Microsofttól
- A Központi Szolgáltatási Főigazgatóság reagálása a vádakra
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.