Induló vállalkozások szoftverfejlesztéseit segítené a Microsoft
A Microsoft Magyarországon is elindította BizSpark programját, amellyel IT alkalmazásokat fejlesztő kis- és középvállalkozások alapítását és elindulását (start-up) támogatja.
A hírt Drajkó László, a Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója a cég mai budapesti sajtótájékoztatóján jelentette be. A BizSpark segítségével ezek a kis fejlesztő cégek gyorsan, egyszerűen, induló költségek nélkül juthatnak hozzá a Microsoft aktuális, teljes értékű fejlesztőeszközeihez, valamint kiszolgálótermékeinek licenceihez. A BizSpark keretében a Microsoft ezen felül technikai és üzleti oktatást, valamint marketing-támogatást is nyújt. A BizSpark Program a Microsoft hazai hálózati partnereinek (un. Network Partners) szaktudására és erőforrásaira épül. Ezek a tipikusan vállalkozói közegben már sikeresen működő cégek és szakemberek útmutatást nyújtanak, és biztosítják a szükséges erőforrásokat az induló vállalkozások sikere érdekében
A BizSpark részeként a Microsoft hároméves Microsoft Developer Network (MSDN) Professional előfizetést bocsát az induló vállalkozások rendelkezésére, amelyek így számos olyan fejlesztő eszközt tölthetnek le, amelyek elengedhetetlenek a Microsoft platformra készített alkalmazások fejlesztéséhez, teszteléséhez és fenntartásához. A hároméves előfizetés során ingyenesen letölthető szoftverek értéke összesen körülbelül 34-42 millió forint. A letölthető alkalmazások között megtalálható a Microsoft Visual Studio fejlesztői környezet és több más teljes verziós üzleti alkalmazás is. A Microsoft a BizSpark keretében biztosítja továbbá az alkalmazás-hosztolási és -felügyeleti kiszolgálóinak teljes licencét, így többek között a Windows Server, Microsoft SQL Server, Microsoft Office SharePoint Portal Server, BizTalk Server és Systems Center megoldásokat. Emellett az induló vállalkozások számára lehetőség nyílik arra, hogy megjelenjenek, és bemutatkozási lehetőséget kapjanak az induló vállalatokat tartalmazó BizSparkDB internetes adatbázisban. A Microsoft minden nap kiválaszt egy ígéretes vállalkozást, amelyet részletesen bemutat a közönségnek. Továbbá: a BizSpark programban részt vevő vállalkozások számára a Microsoft egyéb lehetőségeket is kínál, például a Microsoft Cloud Computing szolgáltatásait (Azure Services Platform Community Technology Preview (CTP) béta változatát; a Live Framework Community Technical Preview béta változatát).
A Microsoft Magyarország célja, hogy a helyi sajátosságoknak és kihívásoknak megfelelően testre szabva a programot, jóval többet nyújtson annál, hogy pusztán elérhetővé teszi a programokat, és bemutatkozási lehetőséget biztosít számukra. A következő (ingyenes) szolgáltatásokkal egészítették ki itthon a programot:
- kvalifikáció – a startup elő-értékelése, majd a program során az adatbázis folyamatos aktualizálása;
- üzleti oktatások – az üzleti tervezéstől az üzleti angolon át a projektmenedzsmentig, jogi és gazdasági ismeretekig sokrétű képzést nyújtunk a Microsoft Innovációs Központban a hálózati partnerek segítségével;
- technológiai oktatások – a készülő (vagy kész) termék vagy online szolgáltatás szakmai szempontból történő ellenőrzése, validálása, a szükséges Microsoft technológiákhoz képzés és konzultáció;
- konzultáció – folyamatos konzultáció akár üzleti, akár technológiai kérdésekben a sikeres piacra lépés és egyéb üzleti célok elérése érdekében;
A hálózati partnerek Magyarországon a Junior Achievement Magyarország, a Magyar Startup és Spinoff Egyesület, az Innostart, Doransky, Blogter, Lilly Média, az Enterprise Europe Network és a Kitchen Budapest.
A Microsoft induló vállalkozások iránti elkötelezettségének jegyében a program részvételi díja (100 dollár) kilépéskor fizetendő, így belépéskor semmilyen induló költség nincsen. A programban való részvételre csak olyan induló vagy 200 millió forint árbevétel alatti vállalkozások jelentkezhetnek, amelyeknek a tulajdonosai természetes személyek. A Microsoft Magyarországnál a BizSpark program menedzsere Csiszár Dénes.
További információ:
www.microsoftstartupzone.com
www.microsoftstartupzone.com/bizspark
Kapcsolódó cikkek
- Október 31.: a Windows 7 magyarországi bemutatója
- Tovább növeli piaci részesedését a Microsoft
- "Szolgáltatásként nyújtott szoftver" alkalmazások már Magyarországon is
- Megnyílt az ország harmadik Innovatív Tanári Kompetenciaközpontja
- Microsoft-per: Jogszerű volt a közbeszerzés a bíróság szerint
- Magyar cégek a EU-hoz fordulnak a 25 milliárdos szoftvertender miatt
- Steve Ballmer budapesti beszéde élőben
- Office 2007 kampány - virágküldés keresőmarketinggel
- Már hat "aranyat" hozott el a Montana a Microsofttól
- A Központi Szolgáltatási Főigazgatóság reagálása a vádakra
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.
Újabb kutatás cáfolja az AI-félelmeket
A Unisys friss kutatása szerint mind az alkalmazottak, mind a munkáltatók pozitívnak ítélik meg a mesterséges intelligencia (AI) munkahelyi hatását. A Magyarországon több mint 700 szakembert foglalkoztató vállalat négy országban elvégzett felmérése azt mutatja, hogy az AI alkalmazása növelheti a dolgozói elégedettséget, és segítheti a gyorsabb karrierépítést, míg a vállalatvezetők szerint versenyképességüket veszélyezteti, ha nem építik be a technológiát a működésükbe.
A Mikulás sem egyedül dolgozik, a cégednek sem kell
Egyre több vásárló igyekszik elkerülni a december végi vásárlási dömpinget, így az online megrendelések száma a karácsonyt megelőző hónapokban akár az éves átlag többszörösére is ugorhat. Az áruházak számára ilyenkor kiemelten fontos a forgalom maximalizálása, de a megugró ügyfélszolgálati igények kielégítése és a zökkenőmentes kiszolgálás biztosítása komoly kihívásokat jelent.