Már Magyarországon is visszagyűjt a Canon
A digitális képalkotási technológiák egyik vezető vállalataként évek óta hazánkban is jelen levő Canon Magyarországon is lehetővé teszi ügyfelei számára a kidobásra ítélt Canon berendezések és kellékanyagok környezettudatos begyűjtését és kezelését. A festékkazetták összegyűjtése nemzetközi szinten egy közel húsz éve indult program, amelynek köszönhetően elkerülhetők azok a környezetet károsító hatások, melyek a hulladékok nem megfelelő kezeléséből származnak, valamint növelhető az újrahasznosítás aránya is. A Canon intézkedése megfelel az Európai Unió és az EGT országaiban érvényes szabályozásnak, az uniós WEEE-irányelvnek (2002/96/EK), valamint a helyi törvényeknek is, melyek előírják, hogy ezeket a termékeket nem lehet háztartási hulladékként kezelni
Aligha újdonság, hogy a berendezésekben található veszélyes anyagok miatt az ilyen fajta hulladékok romboló hatással vannak környezetünkre és egészségünkre egyaránt. A vállalat közleménye szerint a fenntarthatóság, az erőforrások takarékos felhasználása, a környezettudatos működés és a környezetvédelem iránti elkötelezettség az eddigiekben is fontos szerepet játszott a Canon működésében, ezért a vállalat kiemelkedően fontos lépésnek tartja a begyűjtési pontok kialakítását. A jövőben ezeken a pontokon biztosítják minden használaton kívüli, elavult, hibás vagy sérült Canon berendezés, termék-, illetve kellékanyag – festékkazetta, tintakazetta és tintapatron – környezetbarát kezelését minden olyan ügyfél számára aki törekszik a környezettudatosságra. A hulladékká vált Canon kellékanyagok Magyarországon a Canon hazai képviseleténél adhatók le.
Kapcsolódó cikkek
- Új HR-menedzser a Canon Hungária Kft.-nél
- Új marketingvezető a Canon hazai csapatában
- LG: arccal a környezetvédelem felé
- Az energiatakarékosságra összpontosít az új Bluetooth szabvány
- Fekete színű zöld mobil a T-Mobile-nál
- Megújuló energiákra épül az Alcatel-Lucent nyertes pályázata
- Öko-billentyűzet a Fujitsutól
- Két és fél milliárd PC kerülhet szemétre a lusta szoftverfejlesztők miatt
- 19 tonna e-hulladékot gyűjtött a Pannon
- Környezettudatos nyomtatógyártás az OKI-nál
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.