Novell: rendszergazdai tevékenység szoftver felügyelete Unix és Linux platformon
Egy távoli analógia bemutatása érdekében furcsa helyen, a vakokról készült népligeti Láthatatlan Kiállításon július 6-án tartotta meg újabb termékbemutató sajtótájékoztatóját a Novell Magyarország.
A meghívott sajtó képviselői vaksötétben hallgatták a Novell képviselőjét, aki beszámolt róla, hogy a vállalat itthon is bemutatta egyelőre Unix és Linux rendszerekre kész root-jelszó kezelő felügyeleti megoldását, a Privileged User Managert.
A vállalatok sok kulcsfontosságú alkalmazást futtatnak Unix és Linux rendszereiken, amelyekhez ugyanazt a kiemelt hozzáférési jogosultságot biztosító azonosítót és az úgynevezett root-jelszót egyszerre több informatikai szakember is használja, például rendszergazdák, alkalmazás fejlesztők vagy adatbázis adminisztrátorok. Többségüknek ráadásul mindössze néhány parancs használata miatt szükséges a jelszó ismerete. Ezekkel a feltételekkel nem garantálható, hogy a jelszó nem kerül illetéktelen kezekbe – ennek bekövetkezése pedig felügyeleti és informatikai biztonsági problémát okoz a vállalatoknak, büntetések esetén pedig anyagi veszteséget vagy üzleti bizalomvesztést. A Novell Privileged User Manager segítségével a rendszergazdák saját felhasználói azonosítójukkal
végezhetik el a feladataikat, és szükségtelenné válik a root szintű hozzáférés kiadása. A gyorsan bevezethető és könnyen felügyelhető
megoldás a vezetők számára így egy gyors és egyszerű módszert kínál a rendszergazdák tevékenyégének ellenőrzésére.
Kapcsolódó cikkek
- Ingyenes adok-kapok: megnyílt a SUSE Gallery, a Linux-alapú szoftverkészülékek tárhelye
- Ingyenesen elérhető a Novell levelezőprogramjának otthoni változata
- Elérhető a Novell SUSE Linux Enterprise 11 Service Pack 1
- Öt egyszerű lépésben .NET-ről Linuxra
- Stagnáló it-piacon bevételnövekedésre számít a Novell
- Dinamikusan fejlődik a személyazonosság-kezelési piac
- Az MSI netbook Novell SUSE Moblinnal
- Hatmillió .NET fejlesztő készíthet linuxos alkalmazásokat a Novell új Mono Tools megoldásával
- Új, ingyenes openSUSE kezdőknek és haladóknak
- Moonlight 2 béta: egyre több és jobb minőségű multimédiás tartalom linuxosoknak
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.