Aki nem vált 4-5 évente, akár 40%-kal is kevesebbet keres
A Work Force ingyenes karrier tanácsadó programot indít
A magyar munkavállalók döntő többsége csak akkor néz körbe a munkaerőpiacon, amikor megszűnik a munkája, vagy fel akar mondani. Így csak kevesen vannak tisztában azzal, mennyit is érnek valójában. Pedig legalább 4-5 évente érdemes lenne „mérlegre tenni” magunkat a munkaerőpiacon, akkor is, ha az időráfordítással és némi stresszel jár. A tapasztalatok szerint ugyanis akár 40%-kal kevesebbet keres az, aki nem követi a változásokat. Jellemzően a cégek jobban hajlandóak megfizetni a kívülről érkezett szakembereket, mint a régi munkatársakat. Az álláskeresésben a felkészültség is kulcsfontosságú: közel harmadával nagyobb valószínűséggel vesznek fel a felvételi praktikákban járatos, az interjún jól szereplő jelentkezőt.
„A munkavállalók és a cégek közös érdeke, hogy a mindenki a személyének megfelelő legjobb állást találja meg. A dolgozó többet kereshet, a cég pedig jobb szakemberhez jut. Ezért munkatársaink közreműködésével országszerte ingyenes, egy hónapos karrier tanácsadó programot kezdünk, személyre szabott javaslatokkal, próbainterjúkkal.” - mondta Csákvári Róbert, a Work Force Személyzeti Tanácsadó ügyvezető igazgatója. A Work Force Karrier Road Show szeptember 7-én Kecskeméten indul, szeptember 14-én Zalaegerszegen; szeptember 21-én Miskolcon; szeptember 28-án Békéscsabán; október 5-én Budapesten; október 12-én Győrben; október 19-én Pécsett; fogadják az érdeklődőket, míg az utolsó állomás várhatóan október 26-án Debrecenben lesz. A résztvevők nem csupán próbainterjún mérhetik fel képességeiket, de az álláskereséssel, karrierrel kapcsolatos valamennyi tudnivalót, az álláspályázatokon való hatékony szereplés alapelveit, technikáit egyaránt megismerhetik. A munkaerőpiaci tájékozottság fejlesztésével lehetőség nyílik a sikeres önmenedzselésre, elhelyezkedésre és beilleszkedésre a leendő pozícióban. A részvétel ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött.
Kapcsolódó cikkek
- Egyetem és informatikai cég együttműködése Debrecenben
- Szoftvermérnöknek a legjobb lenni az Egyesült Államokban
- Diploma kell, a jegyek nem számítanak elhelyezkedéskor
- Legfontosabb tudnivalók a munkaidőkerethez kapcsolódó előírásokról
- Nem fontos a munkakeresés, ha fúj a szél
- Három ország átlagjövedelmeinek összehasonlítása
- Hálózati informatikai szakemberek elhelyezkedését elősegítő együttműködés
- Virágokkal a termelékenységért
- HR szoftver felhőből
- Legbiztosabb a még nem is létező szakma
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Ötödször is Családbarát Munkahely a Bridgestone
A Bridgestone Tatabánya 2024-ben ismét elnyerte a Családbarát Munkahely címet „Vállalati értékvállalásunk a mindennapokban is jelen van” című pályázatával. A vállalatnál megvalósuló változatos programok és kezdeményezések célja, hogy hozzájáruljanak a kollégák munkahelyi, családi és magánélete közötti egészséges egyensúly megteremtéséhez.
EY: csak átmeneti a megtorpanás az elektromos autók piacán
Lassulás tapasztalható idén a tisztán elektromos, hibrid és plug-in járművek (EV) iránti globális kereslet növekedésében – derül ki az EY 28 ország 19 000 fogyasztójának megkérdezésével készült nemzetközi felméréséből. Az elektromobilitás előretörése miatt a megtorpanás várhatóan csak ideiglenes és a gyártók hamarosan újra növelhetik a kapacitásokat – emeli ki Szűcs Tamás, az EY autóipari iparági csoportjának vezető partnere.
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede kínálja ezt az átvételi módot, ami 12 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az egyre növekvő kereslet az egyik fő oka lehet a szolgáltatók kapacitásproblémáinak – állapította meg a Nagy Webáruház Felmérés.
A digitális technológiák jelentik a jövő oktatásának alapját
Okostanterem, szupergyors Wi-Fi és innovatív tárolási megoldások – többek között ezek a technológiai fejlesztések alakíthatják az egyetemi oktatás és -kutatás jövőjét. Az Óbudai Egyetem és a Huawei Technologies „Digitális fokozatváltás a felsőoktatásban” című közös rendezvényén a digitális oktatás legújabb trendjeit és a Huawei legfejlettebb megoldásait mutatták be, amelyek hatékonyabbá és interaktívabbá tehetik a tanulási környezetet. Az Óbudai Egyetemen már telepítési fázisban lévő Wi-Fi 7 hálózati technológia például négyszer gyorsabb adatátvitelt kínál, míg a mesterséges intelligencia és a felhőalapú megoldások a személyre szabott oktatást és nemzetközi kutatási együttműködéseket támogatják.
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.