Appra magyar! néven alkalmazásfejlesztő kampányt indít az IVSZ
Appra magyar! néven hagyományteremtő szándékkal indít alkalmazásfejlesztő versenyt az Informatikai, Távközlési és Elektronikai Vállalkozások Szövetsége (IVSZ).
A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) fővédnökségével rendezett verseny célja a legkiválóbb magyar alkalmazásfejlesztői teljesítmények elismerése és a tudatos mobileszköz-használat terjesztése.
A Microsoft Magyarország ügyvezető igazgatója, Papp István a sajtótájékoztatón elmondta: a kezdeményezés a teljes iparág összefogását tükrözi, és bíznak benne, hogy nemes szakmai hagyomány válik belőle.
Vályi-Nagy Vilmos, az NFM infokommunikációért felelős államtitkára, a verseny fővédnöke az alkalmazásfejlesztő ágazat nemzetközi helyzetéről szólva emlékeztetett arra, hogy az ágazatért felelős miniszterek néhány nappal ezelőtt Párizsban intézkedési csomagot fogadtak el a mobil alkalmazásfejlesztés és innovatív eszközök használata területén tapasztalható európai lemaradás felszámolására, a piacot uraló amerikai vállalatok versenyelőnyének behozására.
Magyarország számára is fontos, hogy minél nagyobb számban legyenek alkalmazásfejlesztő vállalatai - mutatott rá. A meglévő néhány vállalat piaci volumenét tekintve még nem éri el azt a szintet, amit a piaci potenciál lehetővé tenne. Ezért is fontos számunkra minden olyan kezdeményezés támogatása - hangsúlyozta az államtitkár -, amelyik alkalmazásfejlesztéssel, mobilmegoldások fejlesztésével járul hozzá hétköznapi életünk egyszerűbbé, könnyebbé tételéhez.
A minisztérium ezért a lehető legtöbb forrást igyekszik majd az ágazat fejlesztésének finanszírozására fordítani, és a következő hét éves ciklusban az Európai Unió és ezen belül Magyarország is "kifejezetten, hangsúlyosan, támogatni fogja az iparágat" - fogalmazott Vályi-Nagy Vilmos. A téma még nem szerepel az EU Digitális Agenda 2020 hivatalos programjában, "ezért kezdeményeztük annak kiegészítését a mobilágazat és az ahhoz kapcsolódó infrastruktúra fejlesztésének támogatásával" - tette hozzá.
Laufer Tamás, az IVSZ elnöke rámutatott, hogy manapság a 10 milliós Magyarországon közel 12 millió mobiltelefon működik, és 3,5 millióan használnak olyan okostelefont, amelynek tudása már meghaladja egy korábbi személyi számítógépét. Tudomásul kell venni, hogy a PC-korszaknak vége - szögezte le.
Ezt felismerve a mobil alkalmazásfejlesztés erőre kapott, a hagyományos IT-fejlesztők is alkalmazkodtak az új környezeti feltételekhez, és alkalmazásaik mobil verzióival is megjelennek a piacon. A magyar szoftverexport 2011-ben 180 milliárd forint volt, ebből 160 milliárd forint volt a hozzáadott érték, amely a magyar export hét százalékának felel meg. Az IVSZ számításai szerint a magyar szoftverexportot öt éven belül megfelelő ágazati támogatással akár meg is lehetne duplázni.
Az IVSZ országos oktatási programokkal igyekszik támogatni, hogy a fiatalok jó gondolataikkal szálljanak be az Appra magyar! programba, és alkalmazásaikat ne csak magyar, hanem angol nyelven is fejlesszék ki, ami a hazai 3,5 milliós helyett rögtön egy másfélmilliárdos felhasználói piacot nyit meg előttük - mondta el Laufer Tamás, az IVSZ elnöke.
A bármely platformra, akár Android, akár Microsoft, akár iOS operációs rendszerre írt és az ennek megfelelő piactéren tavaly július elseje után letölthetővé tett alkalmazásokat szeptember 26-tól november 8. éjfélig lehet a versenybe benevezni. Alkalmazást annak megrendelője is nevezhet, de a díjat a fejlesztő fogja kapni. A díjátadóra december 5-én kerül sor - hangzott el a tájékoztatón.
A platformfüggetlen verseny pontos feltételei megtalálhatók a http://appramagyar.hu/ oldalon. A felmerülő kérdésekre az Appra magyar! Facebook-oldalon lehet majd választ kapni.
Kapcsolódó cikkek
- Iskolák közötti informatikaverseny Újbudán
- Keresik Magyarország legtehetségesebb informatika szakos hallgatóit
- Start-up konferenciát és versenyt rendez az IVSZ
- iOS-es mobilalkalmazás-fejlesztői képzést indít a HWSW
- Az ELTE csapata nyerte a BeeSmarter 24 órás Mobil Programozó Csapatversenyt
- Befektetők előtt bizonyíthatnak a Start-up verseny döntősei
- BeeSmarter – 24 órás Mobil Programozó Csapatverseny
- Az okostelefonok terjedése új lendületet ad a blogolásnak
- Véget ért az Olimpia
- Dobogón a magyar csapat a Microsoft Imagine Cup-on
Pályázatok ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Indul a Hello Cleantech 3.0: a magyar startupok számára is kitörést biztosít a program
A rendkívül sikeres, eddig közel 300 úttörő megoldást és 50 iparági vezetőt összehozó, Hello Cleantech program harmadik alkalommal is elindult idén novemberben. Már fogadják az európai tiszta energetikai megoldásokat bemutató pályázatokat szerte Európából, ezen belül Magyarországról is. A 2024-es EIT InnoEnergy által indított program egyedülálló hidat képez az innovatív startupok és iparági vezetők között. A résztvevők amellett, hogy szakmai támogatásban részesülhetnek üzlet- és technológiafejlesztési területen, finanszírozáshoz juthatnak és hozzáférhetnek a vezető kockázati tőkealapokhoz.
November 25-ig lehet nevezni a CALL TO ACTION pályázatra
A szervezők meghosszabbították az MRSZ és Sharity Impact TCR seregszemléjének beadási határidejét 2024. november 25. hétfő éjfélig.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezd ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
160 ezer eurós pályázat indul egészségügyi innovátoroknak
Magyar egészségügyi startupok, kkv-k, kórházak, egyetemek és kutatóintézetek kapnak lehetőséget, hogy innovációikat gyorsabban piacra juttassák a SPICE program keretében. A hazánk mellett a régió 18 országában meghirdetett programban 160 000 euró támogatás érhető el, melyet a csapatok fejlesztéshez, innovációik kereskedelmi hasznosításához és mentorálásra használhatnak fel. A résztvevők számára elérhetővé válik továbbá az egészségügyi innovátorok legnagyobb európai ökoszisztémáját összefogó EIT Health teljes kapcsolatrendszere, know-how-ja, szakértelme és tőkéje is.