Kínai cégek törnek fel a "legokosabb" vállalatok ranglistájára
Az idén már három kínai vállalat is megjelent az első tíz között a Massachusetts Institute of Technology (MIT) neves amerikai műszaki egyetem kiadványa, a MIT Technology Review világ 50 "legokosabb" vállalatát felsoroló ranglistáján.
A lista élén álló Tesla Motor után a második "legokosabb" vállalatnak kijáró rangot az idén az "olcsó Apple" imázsától innovatív megoldásoknak köszönhetően megszabadult kínai okostelefon gyártó vállalat, a Xiaomi érdemelte ki.
Az Apple a 16. helyet szerezte meg az idei listán az Apple Watch okosóra és az Apple Pay szolgáltatás bevezetésével.
A 2014-es listán - amin a Xiaomi a 30. helyen állt - az Apple nem szerepelt, de az előző évire, a 2013-asra a hatodik helyre került fel a kis képernyőről nagy képernyőre adaptált Retina technológiával. A Tesla a tavalyi listán a második volt. Akkor a kaliforniai Illumina biotechnológiai vállalat állt az élen.
A 2013-as listán még csak egyetlen kínai vállalat, a Tencent, a "kínai twitter" szerepelt, a 2014-esen viszont már négy, csakúgy, mint a 2015-ösön. A legjobb helyezést a tavalyi listán a Tencent érte el, a 11-iket. A listára akkor a Xiaomi mellett még a Baidu internetes kereső szolgáltató és a Qihoo 360 Technology vírusirtó cég került fel.
A 2015-ös listán a Xiaomi mögött a kínai vállalatok közül a legjobb helyezést, a negyediket az Alibaba, a világ legnagyobb internetes kiskereskedelmi portálja érdemelte ki elsősorban Alipay fizetési és banki szolgáltatásával. Az Alibaba nagy konkurense, az Amazon a 13. helyen áll az idei listán a tavalyi 10. helyezés után.
Az idei listán a Tencent a hetedik helyet szerezte meg, a Baidu pedig a 21-iket. A lista legvégén, az ötvenedik helyen a tavaly még huszonhatodik Uber áll. A cég tavaly a taxi ágazat felbolygatásával került fel a listára, az idén pedig már új fuvarmegosztó és csomagszállító szolgáltatásokkal végzett kísérleteinek köszönhetően.
Az idei listára HoloLens technológiájának köszönhetően hosszas távollét után visszatért a Microsoft is a 48. helyre.
A 2015-ös listán a korábbi arányokhoz képest feltűnően megszaporodtak a biotechnológiai vállalatok. Az ötven "legokosabb" vállalat ranglistáját már évek óta túlnyomórészt kaliforniai székhelyű technológiai cégek alkotják. Az idén viszont megjelent közöttük egy dán vállalat is, az Universal Robots a 25. helyen a rangsorban.
Kapcsolódó cikkek
- Az Apple és a Xiaomi borította a világpiacot
- A Microsoft és a Sony lecsúszott a mobilgyártók sorában
- A Microsoft és a Xiaomi is szemet vetett a BlackBerryre
- Súrolja a kínai Tencent értéke a Facebookét
- Példátlanul nő a kínai Tencent nyeresége
- Az Alibaba csalódást okozott
- Válik a Yahoo az Alibabától
- Betiltják Kínában az utazásmegosztó alkalmazásokat
- A Xiaomi a legértékesebb technológiai startup
- Mégsem akkora üzlet a Weibo-részvény
Trend ROVAT TOVÁBBI HÍREI
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.