Új megközelítés az alkalmazásintegrációban

forrás Prim Online, 2005. június 20. 13:27
A BEA Systems a napokban mutatta be új termékcsaládját, a BEA AquaLogicot, mely nyílt, független platform teljes szolgáltatásorientált architektúrák (SOA) kifejlesztéséhez, üzembe helyezéséhez, kezeléséhez és üzemeltetéséhez olyan heterogén informatikai környezetekben is, mint például a .Net, Java vagy különböző örökölt rendszerek - adta hírül az Alerant Rt., a BEA-termékek magyarországi disztribútora.
A BEA AquaLogictől máris azt várják, hogy a szoftverfejlesztés területén talán a legjelentősebb áttörést hozza a Java-technológia egy évtizeddel ezelőtti megjelenése óta. A vállalati informatikai környezetek manapság több különböző technológia és alkalmazásplatform együtteséből állnak, amelyek csak hatalmas mennyiségű szoftverkódolás és integráció révén képesek az egymás közötti információcserére. Bár már elterjedőben van a SOA-hoz hasonló új informatikai stratégiák alkalmazása, a legjellemzőbb üzleti informatikai környezet továbbra is a sokfelé osztott, vegyes infrastruktúra.

Az AquaLogic összekapcsolja a heterogén platformokon épített szolgáltatásokat. Az informatikai szakemberek így erőforrásaikat a kódolás helyett arra fordíthatják, hogy a teljes vállalkozást lefedő, az interneten keresztül is használható üzleti folyamatokat hozzanak létre.

"Mostanáig két választási lehetőség állt a vállalatok előtt: vagy kompromisszumokat kellett kötniük, hogy a különböző funkciókat együttműködésre bírják, vagy ki kellett cserélniük informatikai rendszereiket, ami viszont megzavarta az üzletmenetet. A BEA AquaLogic a szolgáltatáskezelés szempontjából közelíti meg az integrációt, így többé nem kell sem a kompromisszumos megoldást, sem az informatikai rendszer lecserélését választanunk" - mondta a bejelentés kapcsán Dennis Byron, az IDC üzleti folyamat-automatizálási és üzembehelyezési szoftverkutató részlegének alelnöke.

Az új megközelítés további előnye, hogy segítségével újrahasznosítható informatikai szolgáltatások jönnek létre, melyeket csak egyszer kell kialakítani, és attól kezdve bárhol felhasználhatók. (Ezt a szemléletmódot COLA-elvnek is nevezik - Compose once, leverage anywhere).

A BEA AquaLogic termékcsalád a szolgáltatások teljes életciklusára kiterjedő megoldást nyújt, valamint kezeli a korábban létrehozott szolgáltatás-orientált architektúrákat. Hat termékcsoportból áll, ebből a BEA az első hármat mutatta be most:

  • A BEA AquaLogic Messaging termékek közé tartozó AquaLogic Service Bus az első olyan eszköz, amely egyesíti a vállalati szolgáltatásokat kezelő buszt (Enterprise Service Bus) és a webes szolgáltatáskezelést. E termékcsoport tagja az AquaLogic Service Registry üzleti szolgáltatás-nyilvántartó program is, mely az életciklus-menedzsment alapjául szolgál. Szabványokon alapul, és támogatja a legújabb UDDI V3 specifikációt.
  • A BEA AquaLogic Data termékek közül a BEA AquaLogic Data Services Platform (korábban Liquid Data) a vállalat különböző részéről származó adatokat teszi áttekinthetővé. Segítségével az adatokhoz kapcsolódó szolgáltatások egységes hozzáférési pontokká válnak, így könnyen kiépíthetők, lecserélhetők és újrahasznosíthatók.
  • A BEA AquaLogic Security termékek AquaLogic Enterprise Security (korábban WebLogic Enterprise Security) eszköze egységes, rugalmas biztonsági infrastruktúrát biztosít heterogén vállalati környezetek számára.

A BEA tervei szerint további termékeket fog piacra dobni a fenti termékcsoportokon belül, az AquaLogic termékcsaládot pedig újabb három termékcsoporttal fogja kiegészíteni:

  • Az AquaLogic Process-szel, mely segítségével a vállalat informatikai rendszere, szolgáltatásai dinamikus, vállalati szintű folyamatokba foghatók össze.
  • Az AquaLogic Portallal, mely egységes felhasználói környezetet ad a tágabb értelemben vett vállalat számára.
  • valamint az AquaLogic Composerrel, egy eszközkörnyezettel valamennyi AquaLogic termék és a hozzájuk kapcsolódó, harmadik felek által gyártott kiegészítők számára.

A most bejelentett AquaLogic termékcsalád kiegészíti a BEA korábbi WebLogic termékcsaládját. A WebLogic elsősorban a fejlesztők, míg az AquaLogic inkább üzleti elemzők és az informatikai rendszerek tervezői számára nyújt hasznos megoldást.
Kulcsszavak: Alerant BEA Systems

Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI

Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat

Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.

2024. november 22. 14:58

A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán

A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.

2024. november 22. 13:17

Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz

Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére. 

2024. november 22. 11:39

A vihart, a hőséget és a jegesedést is jelzik az E.ON új meteorológiai állomásai

Az áramhálózatok fokozottan kitettek a viharos erejű szél, a tartós hőség és a jegesedés negatív hatásainak. Az E.ON Hungária Csoport célja, hogy időjárástól függetlenül biztosítson zavartalan áramellátást ügyfelei számára, ehhez pedig szükség van részletes időjárási adatokra, hogy a cég a veszélyhelyzetekre időben fel tudjon készülni.

2024. november 22. 10:15

A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák

A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.

2024. november 21. 17:59

Kövess minket a Facebookon!

Cikkgyűjtő

További fontos híreink

Huszadik alkalommal adták át a Hégető Honorka-díjakat

2024. november 21. 16:58

Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!

2024. november 19. 09:54

Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!

2024. november 14. 16:36

A virtuális valóság az egészségügyet is forradalmasíthatja

2024. november 12. 18:01