Synergon: 866,5 millió forint veszteség
A negyedik negyedévben a bevétel lényegében megegyezett az egy évvel korábbi 7 milliárd forinttal, az adózás utáni veszteség 623 millió forint volt, szemben a bázis 381 millió forint nyereségével.
Az anyavállalatra jutó adózás utáni veszteség tavaly 789,5 millió forintot, a negyedik negyedévben pedig 627,5 millió forintot tett ki. Egy évvel korábban az éves nyereség 496, a negyedik negyedéves pedig 358,3 milliárd forint volt.
A jelentés emlékeztet arra, hogy a tavaly szeptemberben megválasztott új igazgatóság pénzügyi és szervezeti átvilágítást kezdeményezett a társaságnál. Ennek eredményeképpen megszüntették a nagyrészt adminisztratív feladatokat ellátó regionális irodát, ami a jövőben a mintegy 442 millió forint éves költség felének megtakarításával jár.
A negyedik negyedévben további személyi illetve szerkezeti változások történtek. A jelentés szerint a szervezeti átvilágítás következményeként létrehozott új struktúra rugalmasabban és hatékonyabban képes kiszolgálni a piaci igényeket, valamint lehetővé teszi az eredményesebb működést.
A Synergon a gyorsjelentés szerint törekedett arra is, hogy átláthatóbban működjön: ennek következtében az anyavállalatban a le nem zárt projektek óvatosabb értékelése 111 millió forintos, a fel nem használt, éves rendes szabadságokra képzett céltartalékok 37 millió forintos, míg a szoftverek terven felüli értékcsökkenése és a készletek terven felüli értékvesztése, illetve selejtezése 86 millió forintos veszteséget okozott. A versenyhivatali és munkaügyi bírság az átszervezés-leépítés költségével együtt 173 millió forintot tett ki.
A leányvállalatok év végi értékelése során a Synergon 460 millió forint befektetési értékvesztést könyvelt el, amiből 390 millió forint az cseh Infinity, 21 millió forint pedig a horvát Span goodwill után képződött. Ezen túlmenően a csoport további 49 millió forintot különített el a Span befektetései után. A külföldi leányvállalatok eredménykimutatásában az Infinitynél 198 millió forint, míg a Spannál 44 millió forinttal zárult az előző évekről áthúzódó tételek számszerűsítése. Mindezek következtében tavaly több mint 1 milliárd forint egyszeri költség merült fel.
A Synergon jegyzett tőkéje tavaly december végén 1,91 milliárd forint volt, ugyanannyi, mint egy évvel korábban. A saját tőke egy év alatt 7,122 milliárd forintról 5,563 milliárd forintra csökkent.
A társaság részvényeivel a Budapesti Értéktőzsde jegyzett "A" kategóriájában kereskednek, keddi záróára 1350 forint volt. A papír ára az elmúlt egy évben 607 forint és 1390 forint között mozgott.
Kapcsolódó cikkek
- Sun díjak a hazai partnervállalatoknak
- A Synergon tőkét emel a cseh leányvállalatában
- Új stratégiát hirdet a veszteséges Synergon
- Synergon: kisebb bevétel, nagyobb veszteség
- Megsemmisített iratok - megszüntetett GVH-eljárás
- Az Apple közzétette második negyedéves pénzügyi eredményét
- Bevétel- és profitnövekedés a Nemetscheknél
- F-Secure első negyedév: rekordszintű árbevétel és javuló jövedelmezőség
- HostLogic: tavaly 25 százalékos növekedés
- Az Infineon második üzleti negyedéve: ismét veszteség
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.
Gyorsítósávban az AutoWallis
Sikeresen lezárta eddigi történetének legnagyobb felvásárlását az AutoWallis Csoport, ezzel tovább erősítve cseh autókiskereskedelmi pozícióját és meghatározó régiós szerepét. A magyar tőzsde autós vállalata egy lépésben szerezte meg a cseh piacon működő, tavaly közel 50 milliárd forintnak megfelelő árbevételt elérő MILAN KRÁL GROUP 100 százalékát, melynek köszönhetően újabb márkákat (Mercedes-Benz, Ford) és új tevékenységet (Mercedes-Benz Truck nagyhaszongépjárművek értékesítése, szervizelése) is bevont portfóliójába.
Szigorodik az ellenőrzés a webáruházak felett
A fogyasztóvédelmi hatóság már 2024-ben is kiemelten vizsgálta a webáruházakat és a nemzetgazdasági miniszter legutóbbi bejelentése alapján ezek a vizsgálatok csak szaporodni fognak a jövő évtől. Ráadásul, 2025-től egy fogyasztóvédelmi csúcshatóság is létrejön, amelynek kiemelt célja lesz a fogyasztók védelmének biztosítása az online térben. Webáruház üzemeltetőjeként nem árt ezért felkészülni arra, hogy mik is azok a főbb gyakorlatok és hiányosságok, amikre ugrik a hatóság. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda szakértője segítségével ismertetjük a részleteket.