A Cisco negyedével csökkenti a széndioxid kibocsátását
A Cisco a környezetvédelmi stratégiájának részeként bejelentette, hogy négy év alatt, azaz 2012-re 25 százalékkal kívánja csökkenteni az üvegházhatást okozó gázok (greenhouse gas – GHG) kibocsátását. A vállalat stratégiájának középpontjában az információtechnológia áll, és a Cisco ezirányú tapasztalatait ügyfeleinek és más vállalatoknak is rendelkezésre bocsátja.
John Chambers, a Cisco elnök-vezérigazgatója a cég Cisco Live! nevű éves infokommunikációs konferenciáján ismertette környezetvédelmi terveit.
„A Cisco a probléma megoldása során nem csupán az üvegházhatásért felelős gázok saját kibocsátását csökkenti majd, hanem igyekszik további lépéseket is tenni a hálózati technológia előnyeinek kihasználásával.” – mondta Chambers. „Úgy véljük, hogy ha innovatív IT-megoldásokat vezetünk be, és a hálózatot a 21. század „zöld platformjaként” használjuk, akkor egyrészt jelentősen csökkenthetjük a klímaváltozásért felelős gázok kibocsátását, másrészt segíthetünk ügyfeleinknek a fenntartható fejlődésre vonatkozó céljaik elérésében.”
A Cisco tagja az Egyesült Államok Környezetvédelmi Hivatala (EPA) által elindított Climate Leaders nevű programnak, amelynek keretében a vállalatok kormányzati együttműködéssel fejleszthetik ki átfogó klímaváltozási stratégiáikat.
Az elmúlt fél év során a Cisco az EPA-n kívül több más szervezettel, így a Környezetvédelmi Alappal (EDF) és a fenntarthatóság kérdését vizsgáló DOMANI tanácsadó céggel együttműködve nemzetközi szinten felmérte a cég GHG-kibocsátását, amely szerint a 2007-es naptári évben a Cisco GHG-kibocsátása nettó 724 000 tonna CO2 volt. A Cisco célja az, hogy ezt az értéket 2012-re 543 000 tonnára csökkentse.
Az üzemeltetés környezetterhelési hatásainak mérséklése
Chambers előadásában felvázolta a Cisco elképzelését arról, hogy miként érhető el a 2012-re vállalt 25 százalékos abszolút GHG-emissziós csökkenés. Ezek közé tartozik például az energiafelhasználás részletes mérése a vállalat laboratóriumaiban és az adatközpontokban, a laboratóriumi berendezések hatékonyabb felhasználása, az épületek gépészeti és elektromos rendszereinek korszerűsítése, az adattárolásra használható „virtuális hálózatok” elterjesztése, valamint olyan intelligens energia-elosztó eszközök bevezetése, amelyek automatikusan lekapcsolják a használaton kívüli berendezéseket. A Cisco a vállalati együttműködést előtérbe helyező technológiák, mint például a Cisco TelePresence virtuális tárgyaló és a Cisco WebEx termékcsalád szélesebb körű használatával kívánja csökkenteni az üzleti utak számát, amelyek a Cisco teljes GHG-kibocsátásának 27 százalékát adják.
A korábbi amerikai elnök védnöksége alatt működő Clinton Global Initiative keretében tett kötelezettségvállalása révén a Cisco már eddig is alkalmazottanként 10 százalékkal csökkentette a légiközlekedésből származó kibocsátási értékeket. A Chambers által felvázolt program keretében a Cisco további helyszíneken is be kívánja vezetni a Cisco Connected Workspace nevű megoldását. Ez a különleges hibrid irodai működik például a Cisco San Jose-i (Kalifornia) központjában is, ahol jelentősen sikerült csökkenteni az egy alkalmazottra eső elektromosáram-igényt.
A Cisco az új létesítmények tervezésekor, illetve a meglévők átalakításakor figyelembe veszi a környezetvédelmi normákat, és igyekszik megújuló energiaforrásokból származó energiát vásárolni. 2008 végéig a Cisco világszerte előreláthatólag mintegy 460 millió kilowattóra (kWh) mennyiségű megújuló energiamennyiséget vásárol majd. A Cisco az EPA Green Power Partnership nevű programjának is tagja, ahol az USA 25 legnagyobb zöldenergia-vásárlóinak listáján az előkelő 8. helyet foglalja el.
Közreműködés az ügyfelek környezetvédelmi céljainak megvalósításában
A Cisco bejelentette, hogy útjára indította Efficiency Assurance Program (EAP) nevű portáljának béta változatát, amellyel elsősorban az adatközpontokat érintő hatékonyabb energiafelhasználásban kívánnak segítséget nyújtani az ügyfeleknek. Ez a központi, webes alapú eszköz lehetővé teszi, hogy a Cisco ügyfelei kielemezhessék energiafelhasználásukat, és hatékonysági teljesítménypróbákat végezhessenek létesítményeikben illetve az adatközponti infrastruktúrára vonatkozóan. A program a maga nemében elsőként kínálja a felhasználóknak azt a lehetőséget, hogy meghatározzák az informatikai rendszer üzemeltetéséhez kapcsolódó energiaköltségüket, energiafelhasználási ütemüket és CO2-kibocsátásukat. Emellett a Cisco Data Center Efficiency Services segíti az ügyfeleket annak meghatározásában, hogy milyen energiafelhasználási és hűtési infrastruktúrára van szükségük nagy biztonsággal üzemelő hálózat kialakításához, illetve milyen lépésekre van szükség a hatékonyabb és fenntarthatóbb infrastruktúra létrehozásához.
Kapcsolódó cikkek
- A Cisco eredménye jobb a vártnál
- Cisco Cleanair - mobil munkavégzés wifi-interferencia nélkül
- LG: arccal a környezetvédelem felé
- Virtuális próbafülkék a Tommy Hilfigernél
- Az energiatakarékosságra összpontosít az új Bluetooth szabvány
- A Ciscóé a Tandberg
- Jót tett a videó-konferenciának a légi közlekedés leállása
- Fekete színű zöld mobil a T-Mobile-nál
- Megújuló energiákra épül az Alcatel-Lucent nyertes pályázata
- Öko-billentyűzet a Fujitsutól
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
TECHXPO 2024: Már közel 360 ezren töltötték le a Digitális Állampolgár mobilalkalmazást
Megnyitotta kapuit a TECHXPO 2024, Közép-Európa legnagyobb tech csúcstalálkozója Budapesten. A négynapos rendezvény fajsúlyos nemzetközi konferenciaprogrammal indult, melynek nyitóelőadását Rogán Antal, a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter tartotta a Digitális Állampolgárság témájában. Előadott még a konferencián többek között Gerd Leonhard, a világ TOP 10 jövőkutatóinak egyike, Hong-Eng Koh, a Huawei Technologies globális közszolgálati iparági vezető kutatója, illetve Bojár Gábor, a Graphisoft alapítója is.
A Tenstorrenttel közösen fejleszti mesterségesintelligencia-megoldásait az LG
Az LG Electronics (LG) és a Tenstorrent bejelentette, hogy kibővítették együttműködésüket, amelynek célja a globális piacra szánt SoC-k, (System-on-Chips, azaz egylapkás rendszerek) fejlesztése. A partnerség révén az LG célja, hogy tovább bővítse a termékeihez és szolgáltatásaihoz használt AI-chipek tervezésében és fejlesztésében rejlő lehetőségeket. A vállalat elkötelezett az AI-alapú innovációk előmozdítása mellett, különösen a háztartási készülékek, az okosotthon-megoldások, valamint a jövőbeli mobilitási és kereskedelmi fejlesztésének területén.
Franciaországban már a mesterséges intelligencia deríti fel a villanyóraleolvasási hibákat
Az ENEDIS, Franciaország villamosenergia-hálózati elosztója az SAP Signavio Process Mining és az SAP Business AI megoldásait választotta annak érdekében, hogy automatizálja a mérőleolvasások során észlelt anomáliák megoldását, és megbízható számlázást garantáljon mintegy 600 000 üzleti ügyfelének.
A Vezetők között a Schneider Electric az e-autók töltését menedzselő megoldások piacán
A Vezető megoldásszállítók közé sorolta az IDC kutatócég „MarketScape: Worldwide Electric Vehicle Charging Management Solutions 2024 Vendor Assessment” elemzése a Schneider Electricet az elektromos járművek töltését menedzselő rendszerek piacán. A vállalat megoldásai átfogó töltőinfrastruktúra-kezelést biztosítanak a skálázhatóságra, a megbízhatóságra, a biztonságra és a felhasználói élményre összpontosítva.
Rébuszok helyett kézzelfogható megoldások a NIS2 fejtörőhöz
Nagy érdeklődés övezte a Gábor Dénes Egyetem NIS2 konferenciáját. Ennek egyik oka a téma aktualitása, hiszen a kiberbiztonság szavatolása kötelező törvényi előírás az érintett vállalatok részére. A másik ok, hogy kevés az egész folyamatot átfogó és bemutató esemény, amely nemcsak a NIS2 irányelvben meghatározott jogszabályi előírásokat mutatja be és értelmezi, hanem kézzelfogható, gyakorlati megoldásokat is kínál a vállalatok részére.