24 óra alatt megtanulható, hogyan készítsünk YouTube-ot
Nyáron is üzemel az IT Factory
Az egyedülálló online képzést megvalósító IT Factory nyári kínálatában a kriptográfia iránt érdeklődők és a fejlesztők találhatnak kedvükre való tanfolyamot. Utóbbiak megismerkedhetnek az új Silverlight 3.0 keretrendszerrel, amelynek segítségével gyakorlásképpen mini Youtube-ot készíthetnek.
A tavaly ősszel indult IT Factory nagy sikert aratott: összesen közel 400-an vettek részt a hálózatbiztonsági és a .NET fejlesztői tanfolyamokon. A NetAcademia azzal a céllal alakította ki az új képzési formát, hogy megvalósulhasson az informatikusok és az informatika iránt érdeklődők tömeges, mégis minőségi oktatása. Az IT Factory különlegessége, hogy a hagyományos tantermi képzés mellett speciálisan kialakított online részvételi lehetőséget is kínál. Ennek következtében vidékről, sőt külföldről is érdeklődtek a tanfolyamok iránt, a kedvező árnak köszönhetően pedig magánszemélyek, sőt akár diákok is részt tudnak venni a képzéseken.
Youtube 24 óra alatt
Az IT Factory új 3x8 órás tanfolyamán a résztvevők elkészítenek egy egyszerű, alapvető szolgáltatásokkal bíró videómegosztó alkalmazást a Microsoft Silverlight segítségével. Az oktatás alatt a hallgatók megismerkedhetnek a Silverlight legújabb 3.0. kiadásával is, valamint az alkalmazásfejlesztés lépéseivel, főbb területeivel, és a médiaképességekkel. A képzés online részvételt is biztosít, így szinte bárki elvégezheti, aki minimális fejlesztési ismeretekkel rendelkezik. A felzárkóztatás érdekében egy héttel az oktatás indulása előtt ingyenes C# felkészítő tanfolyamon ismételhetőek át a szükséges alapismeretek.
Kriptográfia Caesartól napjainkig
Az IT Factory másik 24 órás nyári tanfolyama a titkosítók és a titokfejtők küzdelmét mutatja be az ókortól napjainkig. Az oktatás során a résztvevők a kriptográfia matematikai hátterébe is betekintést nyerhetnek, azonban a tanfolyam elvégzéséhez a középiskolai matematikai ismereteken kívül nincs szükség előképzettségre.
Diákoknak kedvezmény
"Az amúgy is kedvezményes árú képzéseinken a diákok a nyár folyamán féláron vehetnek részt. Ez egy jó lehetőség annak, aki tartalmasan szeretné tölteni a vakációt. Mindkét képzésünket két alkalommal indítjuk, hogy minden érdeklődő részt vehessen rajta, a nyaralás se legyen akadály" - nyilatkozta Fóti Marcell, a NetAcademia ügyvezetője.
Kapcsolódó cikkek
- A digitális táblák beszerzése még az idén befejeződhet
- Sun specializációk és oktatási anyagok az Oracle PartnerNetwork-ben
- Legbiztosabb a még nem is létező szakma
- Egységes digitális tananyag informatikus hallgatóknak
- Magyarországi győztes az INFOPROG 2010 versenyen
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- Jobs üzeni: Blu-ray helyett használd a YouTube-ot!
- Ethical Hacking konferencia: A digitális tojásvadászattól a netes vakrepülésig
- Új tanfolyam a számítógépes csalások felderítésére
- Piacvezető lett a NetAcademia
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.