kultúra kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: kultúra
Új műsorvezetőt igazolt a legnépszerűbb magyar kulturális podcast
Új műsorvezetőt kap az ország legnépszerűbb kulturális podcastja! Szabados Ági, a Lapozz a 99-re! eddigi háziasszonya Vecsei H. Miklós színész-rendezőnek adja át a képzeletbeli stafétabotot. Ezzel párhuzamosan a produkció zenei és vizuális arculata is megújul márciustól, a célkitűzés azonban változatlan: minél több embert a könyvek és az olvasás felé terelni.
Nemzeti Filmtörténeti Élménypark és Digitális Erőmű
Megkezdi működését az Új Széchenyi Terv keretein belül az Európai Regionális Fejlesztési Alap és a Magyar Állam 3,7 milliárd forintos támogatásával megvalósult Digitális Erőmű és a Nemzeti Filmtörténeti Élménypark. Az ózdi kohászati művek területén lévő Fúvógépházban szórakoztató módon ismerkedhetnek a filmtörténet gazdag kulturális javaival a látogatók.
Csúcstechnika pótolja az ellopott Caravaggiót
Caravaggio 46 éve ellopott remekművének innovatív technológiával elkészített, digitalizált másolatát leplezte le a hétvégén Palermóban Sergio Mattarella olasz államfő.
Komolyzenei remekműveket digitalizáltak Halléban
Összesen 144 történelmi jelentőségű zenei dokumentumot digitalizált és tett interneten elérhetővé a németországi Halléban lévő Händel-ház.
Megnyílt az első hazai színházi webáruház
A K:önyv és bolt a Katonában már 3 éve kínál a Katona József Színházhoz, művészeihez és előadásaihoz kapcsolódó ajándéktárgyakat. A merchandising és a színház összekapcsolása itthon egyedülálló kezdeményezésnek számít, mostantól pedig az interneten is elérhető az egyedi árukészlet.
Benedict Cumberbatch kitiltatta a mobilokat a Hamletről
Arra kérte rajongóit Benedict Cumberbatch, hogy ne filmezzenek a londoni Barbican központ Hamlet-feldolgozásán, amelynek főszerepét játssza, mert a mobilkészülékek fénye zavarja a színészeket. A szombat esti előadáson a rendkívül népszerű színésznek újra kellett kezdenie Hamlet híres monológját.
Egy moszkvai színházat barangolhatunk be a Street View-val
A Google Street View szolgáltatásával számos helyet bebarangozhatunk, többek között különféle kulturális intézményeken is tehetünk virtuális sétát. Ezúttal egy újabb célponttal bővült a sor: a moszkvai Bolsoj Színházba látogathatnak a résztvevők, ahol online kiállítások is várják az internetezőket.
Szerelmes virtuális kiállítással készült a Google
A Google Kulturális Intézete egy szerelmes virtuális kiállítást nyitott Valentin-napra. A szerelmet és romantikát megörökítő válogatásban többek között láthatóak a világ leghíresebb csókjai Gustav Klimtől, Edvard Munch-tól, és Banksy-től, Vincent Van Gogh Délutáni Pihenője, valamint a Szépművészeti Múzeum gyűjteményében lévő Örök tavasz című August Rodin-szobor.
Sikeres a bécsi operaház online élő közvetítése
Az online élő közvetítés segítségével idén több mint negyven alkalommal követhet otthonról is opera- vagy balettelőadásokat a közönség az osztrák főváros híres operaházából.
Interaktív azték történelmi kódex
Az 1542-ben készült Mendoza-kódex ingyen tanulmányozható az interneten.
Murakami online válaszol a rajongóinak
Bármilyen témában szívesen fogad kérdéseket rajongóitól egy frissen elindított honlapon Murakami Haruki japán író, aki csaknem tíz év után döntött úgy, hogy ismét lehetőséget ad olvasóinak egy kis online kérdezz-felelekre.
2014 legjobb könyvei – Bill Gates szerint
Bill Gates idén is bejelentette, hogy mely könyvek tetszettek neki a legjobban. A könyvek közt szerepel Graeme Simsion A Rosie-projekt című kötete is. A New York Times bestsellere 40 ország után idén ősszel jelent meg magyarul.
Goethe összes műve elérhető lesz az interneten
Bárki számára elérhető lesz a jövőben az interneten Johann Wolfgang Goethe összes műve. A weimari Klasszika Alapítvány, valamint a mainzi és lipcsei tudományos akadémiák közös projektjéhez a következő 25 évben több mint 14 millió euróra (mintegy 4,3 milliárd forint) lesz szükség - közölte az alapítvány.
Több száz év milliónyi könyvillusztrációja érhető el az interneten
Az elmúlt 500 évben megjelent több mint 600 millió könyvből vonta ki a fotókat, rajzokat és más képi illusztrációkat egy amerikai kutató, aki meg is osztotta az adatbázist az interneten.
Digitális költeményeket mutatnak be a Műszaki Tanulmánytárban
Különleges, számítógéppel generált versekkel, valamint képet, hangot és szöveget egyaránt tartalmazó alkotással is találkozhat az érdeklődő szombaton a fővárosi Műszaki Tanulmánytárban, ahol Papp Tibor mutatja be digitális költeményeit a Magyar Írószövetség tagjainak társaságában.
Az Anna Kareninát olvassák fel élőben az interneten
Több mint 700 ember fogja felolvasni a Google+-on és a YouTube közösségi videómegosztón Lev Tolsztoj híres regényét, az Anna Kareninát október elején.
Cisco: az internet átrendezi a világ egyik leghíresebb múzeumát is
Az amszterdami Rijksmuseumban a Cisco által kiépített vezeték nélküli hálózat révén új szolgáltatások, például multimédiás tárlatvezetés és részletes információk érhetők el saját mobileszközök segítségével, miközben a technológia jelenléte nem vonja el a figyelmet a kiállított művekről sem. Az új hálózat a látogatók mellett a múzeum dolgozóit is kiszolgálja.
Interaktív 3D-s rekonstrukcióval élesztették fel az elpusztult Vitányvárat
Virtuálisan rekonstruálták a Vértes legromantikusabb várromját, a Vitányvárat, amely a legmodernebb technológia révén 16. századi pompájában épült újjá és vált teljesen bejárhatóvá a virtuális térben.
Interneten az elfajzott művészeti alkotások teljes listája
A londoni Viktória és Albert Múzeum (V&A) közzéteszi az interneten a nácik által "elfajzott művészetnek" tartott műalkotások egyetlen teljes listáját, amelyen az Adolf Hitler által megvetett modern, leginkább expresszionista és absztrakt alkotások szerepelnek. Ezáltal először válik széles körben kutathatóvá a dokumentum.
Weboldal készült a svábok jelenlétének bemutatására
Internetes honlap készült a 18. századi délnémet kivándorlók világának és négy Duna-menti országban élő leszármazottaik jelenlétének bemutatására a napokban.
Cikkgyűjtő
További híreink
Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!
Meghosszabbítja a jelentkezési határidőt ’Az Év Honlapja’ pályázat, amely évről évre megmutatja a hazai digitális világ legjobbjait! A pályázat új nevezési határideje: 2024. december 15. éjfél! Még van lehetőség a vállalatok és kreatív ügynökségek számára, illetve mindazoknak, akik friss projektjeiket és egész éves munkájuk termését meg szeretnék mutatni a közönségnek és a zsűrinek.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!