Az ABB és a SUSI Partners együttműködik a mikrogrid- és az energiatárolási projektek megvalósításában
Az ABB, és a tiszta energia-infrastruktúrákra szakosodott befektetési szaktanácsadó, a SUSI Partners (SUSI) keretmegállapodást írt alá, amely szerint a két fél támogatni kívánja a mikrogridek és az energiatárolási megoldások telepítését.
Az együttműködés keretében az ABB az ABB Ability-re épülő mikrogrid technológiáját és az akkumulátorra alapozott energiatárolási rendszereit szállítja, míg a SUSI az energiatárolási projektekre szakosodott Energy Storage Fund-on keresztül összeállítja és finanszírozza projekteket. Az Energy Storage Fund 100 millió euró olyan tőkevagyonnal rendelkezik, amit a tiszta energia infrastruktúrájának fejlesztése terén kíván befektetni.
„Az innovatív technológiák és megoldások szállítójaként az SUSI-val folytatott együttműködésünk során arra törekszünk majd, hogy tovább erősítsük az ügyfeleink számára kínált értékajánlatunkat, és felgyorsítsuk a mikrogrid- és energiatárolási alkalmazások térnyerését" – mondta Massimo Danieli, az ABB Energetikai Hálózatok divíziójához tartozó hálózatautomatizálási üzletág vezetője. „Ezek a megoldások ahhoz is hozzájárulnak, hogy a távoli, kieső területeken élő közösségek megbízható és költséghatékony villamos energiához jussanak.”
A globális energetikai átalakulás új kihívásokat és lehetőségeket teremt a villamosenergia-ágazat számára. Ezek sorába tartoznak a villamos energia rendelkezésre állásának biztosítása, az egyre több, különböző és növekvő számú energiaforrásra épülő, egyre összetettebb energiahálózat irányítása, valamint a megújuló energiaforrások magas részaránya. További kihívást jelent az energiaszektor számára, hogy az ipari és a kereskedelmi telephelyek olyan alternatívákat keresnek, amelyek segítségével optimalizálni tudják a költségeiket, és minimálisra tudják csökkenteni a kibocsátásukat.
Ezek a kihívások lehetőségeket teremtenek az innovatív mikrogrid- és energiatárolási alkalmazások számára. Az ABB piacvezetőnek számít ebben a szegmensben. Világszerte már több mint 40, az alkalmazások széles körét alkalmazó mikrogrid rendszert épített ki, amelyek távoli helyeken élő közösségek, szigetek, közüzemek és ipari parkok számára biztosítanak villamos energiát.
"Az ABB-vel, a világszerte elismert, kiemelkedő szaktudással rendelkező technológiai partnerrel kötött együttműködésünk tovább szélesíti a SUSI beruházásainak körét, és várakozásaink szerint számos beruházási lehetőséget teremt majd a SUSI Energy Fund számára” – nyilatkozata Marco van Daele, a SUSI Partner befektetési igazgatója.
Kapcsolódó cikkek
- A digitális megoldásokat fejleszti a ABB és a Dassault Systèmes
- A nehézgépjárművek is kibocsátásmentesen működhetnek az ABB elektromos hajtásláncával
- Az ABB Ability próbaüzemével intelligensebbé válik a Caruna hálózata
- Hatékonyabb és fenntarthatóbb az Ericsson adatközpontja az ABB integrált automatizálási rendszerével
- Már a svéd lengőhinta is ABB technológiát használ
- Az ABB üzemeli be az első digitális alállomásokat Olaszországban
- Áttörést jelentő kísérlet az ABB távvezérelt személyszállító kompjának autonóm működtetésében
- ABB megoldás a világ óceánjaiban felhalmozódó műanyagszemét problémájára
- Az ABB a világ legkorszerűbb robotikai gyárát építi fel Sanghajban
- ABB technológiával jön létre a világ legnagyobb digitális alállomása Fehéroroszországban
Megoldás ROVAT TOVÁBBI HÍREI
K&H: Kate ellenáll a hódolók ostromának
Egyre többen veszik igénybe Kate, a K&H személyes digitális asszisztensének segítségét. Bár vannak, akik bolondoznak Kate-tel, őt ez sem zavarja: kedvesen kitér az oda nem illő kérdések elől. Németh Balázs, a K&H innovációs vezetője szerint a mesterséges intelligencián alapuló személyes digitális asszisztens bevált, az ügyfelek megszerették, és Kate is minden nap tanul tőlük valamit.
Okosotthon: megoldás az energiatakarékosság és a kényelem jegyében
Alighogy hozzászoktunk az okoseszközök használatához, máris beszivárgott a mindennapokba az okosotthon kifejezés is. Kovács István Péter, az A1 Solar műszaki vezetője válaszolt azokra a kérdésekre, hogy hogyan kapcsolható össze az okosotthon funkciók használata az energiatakarékosságos szándékkal és miért érdemes intelligens és integrált megoldásokban gondolkozni azoknak, akik napelemes rendszeren keresztül termelik – vagy tervezik megtermelni – a villamosenergiát.
Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot adtak át Budapesten
A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki Karán átadták a Bosch innovációs ökoszisztémájának részét képező Innovatív Járműtechnológiák Kompetencia Központot. Az új központ eszközei és szimulációs rendszerei egyedülállóak a hazai műszaki felsőoktatásban. Segítségükkel a hallgatók az elmélet mellett naprakész gyakorlati tudásra tehetnek szert, illeszkedve a hazai és nemzetközi iparági trendekhez, igényekhez. A Műegyetem kampuszán megvalósult fejlesztés – a BME KJK képzéseihez kapcsolódóan – évente 60-80 egyetemi hallgató mellett a kar oktatói számára is korszerű teret biztosít szakmai munkájuk támogatásához.