Megbénították az internetet Mianmarban
A világhálóhoz való hozzáférést egyértelműen szervezett, a hálózat túlterhelését okozó DDoS támadások bénították meg az országban. Az Arbor Networks biztonsági cég szerint a rosszindulatú művelet még október végén kezdődött és nagyságrendjében jócskán felülmúlja a 2007-es Észtország, illetve Grúzia elleni orosz hátterű hacker-akciókat. A kitüntetett időzítés és a rosszindulatú tevékenység volumene alapján igencsak valószínű, hogy a támadások mögött a mianmari katonai rezsim áll, amely ilyen módon próbálja meg meggátolni az ország polgárainak egymás közötti, illetve a külfölddel folytatott internetes kommunikációját a választások küszöbén.
A ’80-as évek végéig Burmának nevezett országban a katonai diktatúra 1962-es hatalomra jutása után 1990-ben tartottak először ténylegesen szabad választásokat. Ott az azóta Nobel Békedíjjal kitüntetett Aung San Suu Kyi Nemzeti Liga a Demokráciáért nevű pártja elsöprő győzelmet aratott, ám a rezsim semmibe vette az eredményt és azóta is hatalmon maradt, a politikusnőt pedig házi őrizetben tartják. Az idén november 7-ére kiírt választásokat szigorúan kontrollálja a hatalom, így a 3000 képviselőjelölt kétharmada a rezsim szilárd híve, nemzetközi megfigyelőket vagy a sajtót pedig nem engedik be Mianmarba.
Kapcsolódó cikkek
- Az amerikai rendőrök felhatalmazás nélkül kutathatnak a mobiltelefonokban
- Az internet szabadságáért tüntettek Budapesten
- Felháborodás fogadja a twitteres cenzúrát - Üres címlap, digitálisan (2. rész)
- Felháborodás fogadja a twitteres cenzúrát - Üres címlap, digitálisan (1. rész)
- Két és fél év szabadságvesztést kapott a Marriottot zsaroló magyar hacker
- Az Anonymus csoport megtámadta a szlovák kormány weboldalait is
- Több órára leálltak a lengyel közigazgatási szervek honlapjai
- Határozatlan időre felfüggesztette a kongresszus az internetes kalózkodás elleni törvényalkotást
- Oroszországban nem lesz internet-cenzúra
- Az Európai Bizottság helyteleníti a fájlcserélők elleni kemény amerikai fellépést
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Nagy teljesítményű memória munkaállomásokhoz és felső kategóriás asztali számítógépekhez
A memóriatermékek és technológiai megoldások terén globális piacvezető Kingston Technology Company, Inc. nagy teljesítményű memóriatermékeket gyártó részlege, a Kingston FURY a Kingston FURY Renegade Pro DDR5 RDIMM memóriával bővítette DDR5 memóriacsaládját. Az új, túlhúzható szerverosztályú memóriamodult a következő generációs munkaállomások és felső kategóriás asztali gépek számítástechnikai igényeinek kielégítésére tervezték.
Már a hazai gamerek is lecsaphatnak az LG 240 Hz-es képfrissítésre képes OLED monitorjaira
Már Magyarországon is elérhetőek az LG legújabb top kategóriás gaming OLED monitorjai. A 45 colos képátlójú 45GR95QE-B és a 27 colos 27GR95QE-B UltraGear OLED kijelzők az élénk színek és a mélyfekete árnyalatok megjelenítése mellett maximálisan gördülékeny játékmenetet garantálnak: másodpercenként akár 240 képkocka megjelenítésére képesek, mindezt ultraalacsony válaszidő mellett. A 45 colos modell hajlított képernyője extra nagy görbületű, így a teljes képernyőfelületen tisztán, torzulás nélkül láthatóvá válik minden részlet, ezzel kielégítve a haladó és profi játékosok minden igényét.
Bemutatkozott a Microsoft 365 Copilot
A Microsoft a mesterséges intelligencia felhasználását új szintre emelte azzal, hogy március 16-án bejelentette a Microsoft 365 Copilotot, ami az Office-alkalmazásokba építve töredékére csökkenti le a napi, klasszikus értelemben vett irodai munkát.
Ki nyeri meg a Google és Microsoft párviadalát?
Az elmúlt hónapokban a világ két legnagyobb technológiai vállalata közötti kiélezett versenytől hangos a világsajtó. A legtöbb elemzés arról számol be, hogy a Microsoft a ChatGPT (OpenAI) fejlesztésével és piaci bevezetésével jelentősen elhúzhat a Google előtt, eldöntve ezzel a már több évtizede tartó „állóháborút”.
Így teheti hatékonyabbá a mobilkommunikáció és az 5G az energiaszolgáltatókat és a közműveket
Az energiaszektor digitalizációja – különösen napjainkban – egyre sürgetőbbé váló folyamat, hiszen a digitális innovációk segítségével jelentősen hatékonyabbá válhatna a közműhálózatok működése. Az 5G technológiában élen járó Ericsson Connected Energy Utilities című jelentése számos példával illusztrálja, milyen kiemelt szerepet tölthet be a szektorban a mobilkommunikáció a teljes értékláncon keresztül.