Megbénították az internetet Mianmarban
A világhálóhoz való hozzáférést egyértelműen szervezett, a hálózat túlterhelését okozó DDoS támadások bénították meg az országban. Az Arbor Networks biztonsági cég szerint a rosszindulatú művelet még október végén kezdődött és nagyságrendjében jócskán felülmúlja a 2007-es Észtország, illetve Grúzia elleni orosz hátterű hacker-akciókat. A kitüntetett időzítés és a rosszindulatú tevékenység volumene alapján igencsak valószínű, hogy a támadások mögött a mianmari katonai rezsim áll, amely ilyen módon próbálja meg meggátolni az ország polgárainak egymás közötti, illetve a külfölddel folytatott internetes kommunikációját a választások küszöbén.
A ’80-as évek végéig Burmának nevezett országban a katonai diktatúra 1962-es hatalomra jutása után 1990-ben tartottak először ténylegesen szabad választásokat. Ott az azóta Nobel Békedíjjal kitüntetett Aung San Suu Kyi Nemzeti Liga a Demokráciáért nevű pártja elsöprő győzelmet aratott, ám a rezsim semmibe vette az eredményt és azóta is hatalmon maradt, a politikusnőt pedig házi őrizetben tartják. Az idén november 7-ére kiírt választásokat szigorúan kontrollálja a hatalom, így a 3000 képviselőjelölt kétharmada a rezsim szilárd híve, nemzetközi megfigyelőket vagy a sajtót pedig nem engedik be Mianmarba.
Kapcsolódó cikkek
- Az amerikai rendőrök felhatalmazás nélkül kutathatnak a mobiltelefonokban
- Az internet szabadságáért tüntettek Budapesten
- Felháborodás fogadja a twitteres cenzúrát - Üres címlap, digitálisan (2. rész)
- Felháborodás fogadja a twitteres cenzúrát - Üres címlap, digitálisan (1. rész)
- Két és fél év szabadságvesztést kapott a Marriottot zsaroló magyar hacker
- Az Anonymus csoport megtámadta a szlovák kormány weboldalait is
- Több órára leálltak a lengyel közigazgatási szervek honlapjai
- Határozatlan időre felfüggesztette a kongresszus az internetes kalózkodás elleni törvényalkotást
- Oroszországban nem lesz internet-cenzúra
- Az Európai Bizottság helyteleníti a fájlcserélők elleni kemény amerikai fellépést
IT ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Együttműködik a Vantage Towers és az Antenna Hungária
A Vantage Towers és az Antenna Hungária együttműködési megállapodást írt alá azzal a céllal, hogy a bázisállomások hatékony kihasználásával közösen javíthassák Magyarország hálózati lefedettségét. A megállapodás értelmében az Antenna Hungária a Vantage Towers tornyain hírközlési szolgáltatásaihoz szükséges berendezéseket fog elhelyezni és beüzemelni.
A Check Point CloudGuard megvédi a hibrid felhőket
A Check Point Software Technologies Ltd., a cyber-biztonsági megoldásokat szállító vállalat ismertette a Forrester Consulting által, független megbízás alapján végzett tanulmányt, mely a vállalat CloudGuard Cloud Network Security megoldásának használatából származó Total Economic Impact (TEI – teljes gazdasági hatás) vizsgálatát foglalta össze. A tanulmány szerint a CloudGuard 3 hónap alatt hozta vissza az elsőkörös befektetést, 3 év alatt pedig 169%-os ROI (befektetés megtérülése) eredményt produkál az alkalmazottak jobb termelékenysége, az alacsonyabb adatszivárgással kapcsolatos költségek, a fejlesztők időmegtakarítása, illetve az alacsonyabb megfeleltetési és audit költségek nyomán.
Kiváló vizuális élmény kívül-belül
A monitorok szakértőjeként ismert AOC bemutatja új monitorcsaládját, a V4 sorozatot, amely QHD és UHD felbontást kínál 23,8”/60,5 cm, 27”/68,6 cm és 31,5”/80 cm panelméretekben. Az egyszerű, de mégis vonzó, háromoldalon keret nélküli kialakításuknak köszönhetően ezek a modellek tökéletes választásnak bizonyulnak azon költségtudatos otthoni felhasználók számára, akiknek fontos a külalak is.
Jelentősen nőtt a kibertámadások száma
2020 második fél évében 85 százalékkal több támadást regisztráltak a G DATA szakemberei, mint az év első 6 hónapjában. A legtöbb támadásért az Emotet hálózat volt felelős, amelynek hatástalanítása után új kártevők megjelenésére számíthatunk.
Minden eddiginél több optikai elérést épített tavaly a Telekom
A pandémia ellenére tavaly az eredeti tervek szerint zajlott a Magyar Telekom vezetékes hálózatfejlesztése. Minden korábbi évnél többet, összesen 377 ezer új optikai elérést épített a vállalat egy év leforgása alatt (azt megelőzően 2019-ben 342 ezret). Emellett 117 ezer kábeles elérési pontot is gigabites képességűvé fejlesztett. Így már közel 2,5 millió otthonban és vállalkozásban kínál gigabites sebességet a Telekom, vagyis az általa lefedett pontok 58%-a már képes az elméleti gigabites sebességre.