NATO-beszállító lett a NetAcademia
A több mint 50 éves múltra visszatekintő NATO C3 Agency (NATO Konzultáció, Vezetési és Irányítási Ügynökség) a kommunikációs rendszerek legfejlettebb eszközeit biztosítja a szövetség részére. Ennek keretében vezetési-irányítási, híradó, informatikai, felderítési, megfigyelési és hírszerzési rendszerek teljes életciklusához szükséges eszközöket és szolgáltatásokat nyújt az Észak-atlanti Szerződés Szervezete számára.
Az ügynökség munkája során így kiemelt szerepe van a biztonsági kockázatok rendszeres elemzésének, melynek nemzetközileg alkalmazott módszertanát a NetAcademia Oktatóközpont szakemberei mutatták be Hágában, a NATO C3 Agency székházában. Az EC-Council Certified Security Analyst (ECSA) tanfolyamon a NATO C3 Agency szoftverfejlesztői, rendszeroperátorai és hálózatkezelői vettek részt. A képzésen a hallgatók részletes ismereteket szerezhettek arról, hogy milyen módon tervezzék meg, teszteljék és tegyék biztonságossá hálózataikat. A témák között szerepelt például a behatolás-érzékelés és -megelőzés, a naplóelemzés, illetve a sérülékenységvizsgálat.
Az elmúlt 20 évben alaposan megváltozott a fenyegetések jellege a világban, sokkal hangsúlyosabb lett az informatikában vívott háború, jó példa erre a 2007-es észtországi kibertámadás. „Ehhez a változáshoz az eredetileg hidegháborús viszonyokra, a keletről jövő offenzíva ellen felépített NATO-nak is alkalmazkodnia kell. A képzés során így olyan kérdésekre kerestük a választ, hogy miként fejleszthetünk biztonságos szoftvereket, mik a követendő gyakorlatok ebben a témában – ismertette céljait Kuczogi György, a NATO C3 Agency szoftverfejlesztéssel foglalkozó munkatársa. – Csak egy példa: meglehetősen riasztó volt élesben látni, miként tölthető le egy belső adatbázis az eredetileg kizárólag csak hibaüzeneteknek szánt csatornán. A tanfolyamnak nagyon jó volt a fogadtatása, a kollégák egyöntetűen tanulságosnak és hasznosnak ítélték.”
„Rendkívül büszke vagyok arra, hogy magyar oktatócégként mi tarthattunk képzést a biztonságról egy olyan nemzetközi szervezet számára, ahol a biztonság kérdése létfontosságúbb, mint bárhol máshol” – mondta Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont ügyvezetője.
A NATO C3 Agency honlapja
A NetAcademia Oktatóközpont honlapja
Az ECSA tanfolyam leírása
Kapcsolódó cikkek
- A digitális táblák beszerzése még az idén befejeződhet
- Sun specializációk és oktatási anyagok az Oracle PartnerNetwork-ben
- Legbiztosabb a még nem is létező szakma
- Egységes digitális tananyag informatikus hallgatóknak
- Magyarországi győztes az INFOPROG 2010 versenyen
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- A magyar hekker átsétál a falon
- Ethical Hacking konferencia: A digitális tojásvadászattól a netes vakrepülésig
- Új tanfolyam a számítógépes csalások felderítésére
- Piacvezető lett a NetAcademia
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Siemens Xcelerator: az Eplan és a Siemens zökkenőmentes adatátvitelt tesz lehetővé a gépgyártásban
A Siemens és az Eplan hatékonyabbá teszi a tervezési és gyártási folyamatokat a gépeket és gyártósorokat építő ügyfeleik számára.
A Z-generáció tudja milyen munkahelyet szeretne
Az önérvényesítés, a munkahelyi környezet, az anyagiak, a társas kapcsolatok, valamint a kreativitás, illetve a szellemi ösztönzők azok a legfőbb munkaértékek, amelyek a STEM pályára lépő Z-generációs fiatalok számára meghatározóak a leendő munkahelyük kiválasztásában és az ottani megmaradásukban – derül ki a Becsei Lilla pályaorientációs szakember friss, országos, reprezentatív kutatásából, amit az Együtt a Jövő Mérnökei Szövetséggel együttműködésben készített el a 12. osztályos magyar tanulók körében.
Az LG 2025-ös QNED evo termékcsaládja jelentős technológiai fejlődésen ment át
Az LG Electronics (LG) bemutatja a megújult, 2025-ös QNED evo termékcsaládját egy újonnan szabadalmaztatott, széles színskálát biztosító technológiával. A készülékek valódi 4K felbontású képet és akár 144 Hz*-es képfrissítési rátát tesznek lehetővé vezeték nélküli kapcsolódással, ultraalacsony késleltetéssel. Emellett a széria tagjai továbbfejlesztett mesterséges intelligencia alapú kép- és hangfeldolgozást, és személyre szabhatóságot biztosítanak a webOS 25-ön keresztül.
Új törvény szabályozza a kiberbiztonságot
A Parlament elfogadta a kiberbiztonsági szabályozás új keretrendszerét, a Magyarország kiberbiztonságáról szóló törvényt. A jogszabály új kötelezettségeket is ró az érintett vállalatokra – hívja fel a figyelmet a Baker McKenzie nemzetközi ügyvédi iroda. A jogszabálynak meg nem felelő cég akár 10 millió eurós bírsággal nézhet szembe.
Sikertörténet: a Széchenyi-egyetem exitált drónfejlesztő startup cégéből
A győri Széchenyi István Egyetem jelentős hozzáadott értékkel vállalt szerepet a három éve egy szakmai partnerrel és egy tőkebefektetővel létrehozott ABZ Innovation Kft. eredményeiben, amelynek visszaigazolását a piaci siker jelenti. Az intézmény november végén értékesítette a drónfejlesztéssel és -gyártással foglalkozó startup cégben meglévő tulajdoni hányada jelentős részét.