Az Adverticum hirdetéskiszolgáló és kereskedelmi Zrt. „rugalmas munkahelyek" projektje
Az Adverticum Zrt.-nél sikeresen megvalósult az Új Széchenyi Terv keretében meghirdetett „A munka és a magánélet összehangolását segítő munkahelyi kezdeményezések támogatása az Adverticum Zrt.-nél” című projekt. A cég az Európai Szociális Alapból 9 958 897 forint vissza nem térítendő támogatást nyert a projekt megvalósítására.
Az Adverticum Zrt. Magyarország piacvezető online hirdetéskiszolgáló rendszerének, az Adverticum AdServernek üzemeltetője és fejlesztője. A magyar és angol nyelven elérhető rendszert a hazai tartalomszolgáltatók többsége mellett szlovák, szerb és horvát ügyfelek is használják.
A rendszert a legnagyobb hazai site-ok (CEMP, Index, ingatlan.com, iwiw, origo, Ringier, Sanoma, Startlap, Vatera) mellett számos kis- és középvállalkozás is használja. Az Adverticum AdServer széles körben elismert alkalmazás, amely a legkorszerűbb technológiával és sokrétű funkcionalitással rendelkezik.
Az elnyert pályázatban szereplő „rugalmas munkahely” kialakításának legfőbb célja a nem hagyományos foglalkoztatási formák bevezetése, a változásokhoz való gyors alkalmazkodás elősegítése, valamint a munkaerőpiaci rugalmasság és biztonság együttes erősítése. Emellett a cég szervezeti kultúra fejlesztés részeként az irányítási, munkaszervezési, humánerőforrás-gazdálkodási szemlélet erősítésére és az ezt támogató rendszerek fejlesztésére helyezett hangsúlyt.
A projekt során a vállalatnál távmunkát, rugalmas munkaidőt illetve egyéb rugalmasságot növelő eszközöket vezettek be, úgy, mint esélyegyenlőségi felelős munkakör kialakítása, környezetvédelmi és fenntarthatósági megbízott kinevezése, élethelyzet és életvitel érzékeny személyügyi politika kialakítása.
A projekt eredményeként rugalmasabbá vált a vállalat, megkönnyítve ezzel a munkavállalók munka és magánéletének összehangolását.
Kapcsolódó cikkek
- 3 éves projekt a városi adatközpontok energiahatékonyságának növelésére
- A Telekom az idén is meghirdeti nemzetközi innovációs pályázatát
- Linuxra válthatnak az ATM-ek
- Átadták a Fogyatékosság-barát Munkahely elismeréseket
- Az MVM NET nyerte az NMHH 450 MHz-es frekvenciapályázatát
- Keresik a legjobb hazai felhő-szolgáltatókat
- Új mérőeszközzel bővült az Adverticum AdServere
- Lezárult a miskolci Digitális Közösség Program második szakasza
- Megszűnik a Facebook Messenger Windows támogatottsága
- Keresik a közép-kelet európai régió legjobb női startupjait
Prim.hu - Kiemelt hír ROVAT TOVÁBBI HÍREI
Digitális munkatársak a fenntarthatóság szolgálatában
A Schneider Electric új, többéves programot indított, amely alapjaiban változtathatja meg az energiamenedzsment és a fenntarthatóság területét. A kezdeményezés középpontjában az ügynöki mesterséges intelligencia (Agentic AI) áll, amely lehetővé teszi digitális munkatársak létrehozását. Ezek a rendszerek automatizálnak számos időigényes feladatot, így az ügyfelek a stratégiai döntésekre és az innovációra összpontosíthatnak.
Újra egy magyar a világűr "kapujában"
Holnap - június 10-én - startol a SpaceX Crew Dragon űrhajója, a négyes számú ülésben Kapu Tiborral, aki Magyarország második, (ha az Amerikában élő Charles Simoonyit is ide számoljuk, akkor a magyarságnak harmadik) űrutazója lesz. A HUNOR (Hungarian to Orbit) program keretében megvalósuló űrmisszió több szempontból is mérföldkövet jelent: négy és fél évtized után újra magyar űrhajós repül, a misszió során pedig jelentős hazai érdekeltségű kísérleteket hajtanak végre az űrállomáson.
Két magyar csapat is dobogóra állt az IIOT 2025-ön
2025-ben Magyarország rendezte meg a Nemzetközi Informatikai Csapat Diákolimpiát (International Informatics Olympiad in Teams – IIOT), ahol négyfős középiskolás csapatok mérhették össze tudásukat olyan összetett programozási feladatokban, amelyek komoly algoritmikus gondolkodást és hatékony együttműködést igényeltek. A verseny célja nem csupán az egyéni teljesítmény, hanem a közös problémamegoldás képességének fejlesztése is, hiszen ez a munka világában is kiemelten fontos.
Vissza az internet hőskorába: az Internet Kalauz és a Business Online már elérhető az Arcanum adatbázisában
Az Arcanum Digitális Tudománytár újabb két ikonikus magyar internetes folyóirattal bővült: az 1996 tavaszán indult Internet Kalauz és az 1996 őszén startolt Business Online mostantól teljes terjedelmükben kereshetőek és letölthetőek az előfizetők számára. A digitális archívum lehetőséget kínál arra, hogy visszatekintsünk azokra az időkre, amikor az online jelenlét még korlátozott volt, és a papíralapú útmutatók elengedhetetlenek voltak az internet világában való eligazodáshoz.
A vonalkód nyugdíjba vonul – jönnek a QR-kódok!
A hagyományos vonalkódokat hamarosan világszerte leváltják a GS1 szabvány szerinti QR-kódok, amelyek a modern digitális igényekhez igazodva jóval több adatot képesek tárolni, ráadásul kisebb helyet foglalnak, és közvetlenül kapcsolódnak online adatbázisokhoz. A cél az, hogy 2027 végére minden pénztárgép képes legyen ezeket az új típusú kódokat beolvasni.