NATO-beszállító lett a NetAcademia
A több mint 50 éves múltra visszatekintő NATO C3 Agency (NATO Konzultáció, Vezetési és Irányítási Ügynökség) a kommunikációs rendszerek legfejlettebb eszközeit biztosítja a szövetség részére. Ennek keretében vezetési-irányítási, híradó, informatikai, felderítési, megfigyelési és hírszerzési rendszerek teljes életciklusához szükséges eszközöket és szolgáltatásokat nyújt az Észak-atlanti Szerződés Szervezete számára.
Az ügynökség munkája során így kiemelt szerepe van a biztonsági kockázatok rendszeres elemzésének, melynek nemzetközileg alkalmazott módszertanát a NetAcademia Oktatóközpont szakemberei mutatták be Hágában, a NATO C3 Agency székházában. Az EC-Council Certified Security Analyst (ECSA) tanfolyamon a NATO C3 Agency szoftverfejlesztői, rendszeroperátorai és hálózatkezelői vettek részt. A képzésen a hallgatók részletes ismereteket szerezhettek arról, hogy milyen módon tervezzék meg, teszteljék és tegyék biztonságossá hálózataikat. A témák között szerepelt például a behatolás-érzékelés és -megelőzés, a naplóelemzés, illetve a sérülékenységvizsgálat.
Az elmúlt 20 évben alaposan megváltozott a fenyegetések jellege a világban, sokkal hangsúlyosabb lett az informatikában vívott háború, jó példa erre a 2007-es észtországi kibertámadás. „Ehhez a változáshoz az eredetileg hidegháborús viszonyokra, a keletről jövő offenzíva ellen felépített NATO-nak is alkalmazkodnia kell. A képzés során így olyan kérdésekre kerestük a választ, hogy miként fejleszthetünk biztonságos szoftvereket, mik a követendő gyakorlatok ebben a témában – ismertette céljait Kuczogi György, a NATO C3 Agency szoftverfejlesztéssel foglalkozó munkatársa. – Csak egy példa: meglehetősen riasztó volt élesben látni, miként tölthető le egy belső adatbázis az eredetileg kizárólag csak hibaüzeneteknek szánt csatornán. A tanfolyamnak nagyon jó volt a fogadtatása, a kollégák egyöntetűen tanulságosnak és hasznosnak ítélték.”
„Rendkívül büszke vagyok arra, hogy magyar oktatócégként mi tarthattunk képzést a biztonságról egy olyan nemzetközi szervezet számára, ahol a biztonság kérdése létfontosságúbb, mint bárhol máshol” – mondta Fóti Marcell, a NetAcademia Oktatóközpont ügyvezetője.
A NATO C3 Agency honlapja
A NetAcademia Oktatóközpont honlapja
Az ECSA tanfolyam leírása
Kapcsolódó cikkek
- A digitális táblák beszerzése még az idén befejeződhet
- Sun specializációk és oktatási anyagok az Oracle PartnerNetwork-ben
- Legbiztosabb a még nem is létező szakma
- Egységes digitális tananyag informatikus hallgatóknak
- Magyarországi győztes az INFOPROG 2010 versenyen
- Multifunkciós egyetemi kártya lesz Debrecenben
- A magyar hekker átsétál a falon
- Ethical Hacking konferencia: A digitális tojásvadászattól a netes vakrepülésig
- Új tanfolyam a számítógépes csalások felderítésére
- Piacvezető lett a NetAcademia
Infotársadalom ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Sony bejelenti második generációs zászlóshajóját, az Alpha 1 II fényképezőgépet
A Sony bemutatja a második generációs Alpha 1 II zászlóshajóját, egy új full frame, tükör nélküli, cserélhető objektíves fényképezőgépet, amelyet a Sony legmodernebb AI feldolgozóegységével működik. A fényképezőgép körülbelül 50.1 megapixel (MP) effektív felbontású érzékelővel rendelkezik, akár 30 fps sebességgel, AF/AE-követéssel képes elsötétedésmentes sorozatfelvételt készíteni, torzításmentes zárral van ellátva, és továbbfejlesztette a képtisztaságot a közép- és magastónusok érzékenységénél.
Az új Sony objektív nagy felbontást, gyönyörű bokeh-t és fejlett autofókuszt kínál
A Sony bejelentésével új utat tör: az FE 28-70mm F2 GM prémium E-bajonettes objektív a teljes zoomtartományban nagy, F2-es rekesznyílással büszkélkedhet, így gyönyörű bokeh-t, nagy felbontást és egyedülálló autofókuszt biztosít állóképekhez és videófelvételekhez, nem beszélve a prímobjektívek minőségével vetekedő élességről és kontrasztról.
A digitális bankolás jövője: személyre szabott ügyfélélmény és új generációs technológiák
A Deloitte legfrissebb, Digital Banking Maturity 2024 kutatásának eredményeiből kiderül, hogy a COVID-19 járvány idején elindult digitalizációs folyamatok nemhogy nem lassultak, hanem új lendületet kaptak a bankszektorban az elmúlt évek során, alkalmazkodva az ügyfelek folyamatosan bővülő igényeihez. A fejlesztések fókuszában a funkciók mennyisége helyett, egyre inkább a személyre szabottság, az ügyfélélmény fokozása és a költséghatékonyság kapott hangsúlyt. Emellett a korábban elhanyagolt területek, például a digitális jelzálog is előtérbe kerültek.
OMV: 2025 végéig országszerte elérhető lesz az ultragyors töltőhálózat
Országszerte 15 helyszínen már igénybe vehetőek az OMV új gyorstöltői. A társaság még idén megduplázza ultragyors töltéssel üzemelő töltőállomásai számát, 2025 végéig pedig közel 50 helyszínen összesen 80 villámtöltő pont működik majd az országban. A töltők legalább 100 kW teljesítmény leadására képesek, ami később több helyszínen akár a 200 kW-ot is elérheti, a hálózati kapacitás függvényében. Az OMV saját applikációt is fejlesztett a töltőkhöz, amiben most különleges akciókkal várja az autósokat.
Nemzetközi szintre lép a karbonlábnyom-csökkentő magyar startup
Balogh Petya és az általa fémjelzett STRT Holding Nyrt., valamint két másik befektető látott fantáziát a digitális marketing tevékenységek, így a weboldalak és e-mail kampányok karbonlábnyomának csökkentésére specializálódott Carbon.Crane-ben. A világszinten naponta küldött 350 milliárd e-mail* és a 200 millió aktívan üzemelő weboldal** – a háttérben dolgozó szerverparkok miatt – egyre nagyobb, ráadásul egyre növekvő részét teszi ki a globális karbonkibocsátásnak, erre dolgozott ki egyedi megoldásokat a 100%-ban magyar tulajdonú és hazai alapítású startup. Az egyedi és innovatív szolgáltatásokat nemzetközi szinten is értékeli a szakma, amit legutóbb a MediaSpace Global Changemakers' Awards 2024 díjával ismert el.