Az Intel beszáll a napcellaüzletbe
A napcellák fontosságát a mai üzemanyag és gázárak mellett nem is kell hangsúlyozni, legfontosabb tulajdonságuk azonban állandó fejlődésük. A legtöbben úgy gondolunk a néha napelemként emlegetett szerkezetekre, mint valamilyen statikus dologra, amit egyszer feltaláltak, és azóta nagyjából változatlan formában létezik. A valóságban azonban ennek éppen ellenkezője igaz, a technológiát különböző földrészeken párhuzamosan fejlesztik, és meglepően jó eredménnyel.
A Sharp például olyan technológián dolgozik, ami egyenesen megkétszerezi a mai hatásfokot, így nem csoda, hogy a napfényes területekben bővelkedő USA is felveszi a versenyt. A legújabb szereplőnek hatalmas induló előnyt ad, hogy a világ legnagyobb processzorgyártója alapította, SpectraWatt néven. A többi résztulajdonos listája is impozáns, megtalálható köztük a Goldman Sachshoz tartozó Cogentrix Energy, a PCG Clean Energy and Technology Fund, valamint az ilyen irányú kutatásokban élenjáró német Solon. Az Intel, mint jövőbeli főrészvényes a legnagyobb összeggel, 50 millió dollárral szállt be a vállalkozásba.
A SpectraWatt a napelemekhez szükséges cellák gyártására szakosodik, és az első szállítmányokat már 2009-re ígérik. Nem csak az égető energiahiány indokolja a sietséget, csak Kalifornia ege alatt több nagyágyú is hasonló terveket dédelget. Az IBM például már négy napcella-fejlesztő cégben szerzett érdekeltséget, de a Hewlett-Packard is ilyen területen próbálkozik saját Xtreme Energetics nevű cégével.
Kapcsolódó cikkek
- Intel Atom CPU okostelefonokba
- Energiabajnok: mindössze 10 wattos PC az Inteltől
- LG: arccal a környezetvédelem felé
- Az energiatakarékosságra összpontosít az új Bluetooth szabvány
- Fellendülőben a számítógép-piac - kérdőjelekkel
- Két új, gyors asztali CPU az Intel-től
- Fekete színű zöld mobil a T-Mobile-nál
- Történetének legjobb első negyedéves eredményét könyvelte el az Intel
- Nem támogatja tovább az Itanium szerverplatformot a Microsoft
- Az AMD 12, az Intel 8 magos processzort mutatott be
Infogazdaság ROVAT TOVÁBBI HÍREI
A Széchenyi István Egyetem közreműködésével magyar műhold vizsgálja az aszályos területeket
Hiánypótló kutatás zajlik a győri Széchenyi István Egyetem részvételével, amelynek keretében egy műhold ad rendszeresen távérzékelt adatokat Magyarország területéről. A konzorciumban megvalósuló európai uniós projekt során az intézmény Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kara az űrből érkező információkat elemzi és kontrollálja az aszályos időszakok hatásainak enyhítése érdekében.
Számos MI-t használó alkalmazással ismerkedhettek meg a résztvevők a Mobile Broadband Forum kiállításon
Már több mint három millió mesterséges intelligenciára képes alkalmazás készült világszerte, túlszárnyalva a hagyományos alkalmazások számát – derült ki a 2024-es Isztambulban megrendezett Global Mobile Broadband Forum (MBBF) során.
Még két hétig jelentkezhetnek az IT hallgatók a K&H STEM ösztöndíjpályázatára
Meghosszabbítja két héttel STEM pályázatának leadási határidejét a K&H bank, hogy minél több egyetemi hallgató vehessen részt a kezdeményezésben. Az új határidő szerint november 17-én éjfélig fogadja a pénzintézet a pályamunkákat. A pályázatra – amelyben nyolc aktuális, innovatív téma közül választhatnak a jelentkezők – hazai IT képzést nyújtó egyetemek hallgatói jelentkezhetnek két kategóriában: mesterképzés és alapképzés. A nyerteseket szakmai zsűri választja ki, és akár 500.000 forint értékű díjazásban is részesülhetnek.
Globális adózási jövőkép: Paradigmaváltás az ENSZ kezdeményezésében?
A nemzetközi adózás szabályrendszerében jelentős változás közeleg: az ENSZ új adóügyi keretegyezményen dolgozik, amely az OECD jelenlegi reformjaitól eltérő módon kínálna megoldásokat, különös tekintettel a fejlődő országok érdekeire. A tervezett rendszer átfogó célja, hogy a multinacionális vállalatokat és vagyonos magánszemélyeket is érintő, méltányosabb és átláthatóbb globális adózási környezetet teremtsen. Vajon milyen hatással lesz mindez a digitális gazdaságra, és hogyan befolyásolja majd a már bevezetés alatt álló globális minimumadót?
Az LG ismét a TOP 100 márka között
Az LG Electronics (LG) jelentős előrelépést tett a globális piacon innovatív márkastratégiájával, ennek köszönheti, hogy ismét a legkiemelkedőbb globális márkák között szerepelhet.