tudásmenedzsment kulcsszót tartalmazó cikkek
Találatok a következő kulcsszóra: tudásmenedzsment
240 millió forintot fektet egy díjnyertes startupba az SZTA
A Széchenyi Tőkebefektetési Alap 240 millió forintot fektet egy innovatív tudásmenedzsment rendszereket fejlesztő vállalkozásba.
A magyar klaszter Kínáig menetel
Egy hazai szervezet álmai egy másik kontinensen, mégis itthon, Európa szívében. Nem kis célt tűztek ki ők maguk elé, azonban már látszik a fény az alagút végén, méghozzá egyre jobban. De vajon hogyan jön a képbe Kína? A kulcs a „tudástranszfer”, egy izgalmas, sokrétű projekt keretében.
Hogyan menedzselhető a tudástőke?
A személyes és szervezeti tudástőkével való hatékony gazdálkodás fontosságát mára sokan felismerték. De vajon tisztában vagyunk-e azzal, mekkora potenciál rejlik ebben? Milyen áttörést hozhat a közeljövőben a tudáskezelési elvek és a gyakorlat gyökeres megváltoztatása? Hogyan kapcsolódik a tudásmenedzsment a coachinghoz? Májusi szakmai fórumán a Noble Manhattan Budai Coaching Támogató Csoport ezt a témát járja körbe.
Hangbányászat a tudásmenedzsment eszközeivel
218 millió forintból készül az új magyar nyelvű elektronikus beszédfelismerő szoftver. A Montana Tudásmenedzsment Kft. legújabb fejlesztésében egy olyan egyedülálló megoldás kiépítésén dolgozik, amely alkalmas automatikus beszédfelismerésre és szövegbányászatra. Az új szoftvernek köszönhetően a jelenleg működő call centerek hatékonysága korábban sosem látott mértékben lesz növelhető.
Könyv a tudásmenedzsmentről
Miből áll egy vállalat szellemi tőkéje? Hogyan oszthatjuk meg tudásunkat másokkal? Megfelelően tudjuk-e hasznosítani a munkatársak széles körű tudását versenyképességünk fenntartása érdekében? Ki rendelkezik a tudás hatalmával? – e kérdéseket taglalja dr. Tomka János A megosztott tudás hatalom című új könyve. A Harmat Kiadó gondozásában megjelent szakkönyvet a KPMG konferencia-központjában mutatták be az érdeklődőknek.
Tényállástól az akcióig: újszerű tudásmenedzsment szoftver a hazai bűnüldözésben
A Montana Zrt. mai sajtótájékoztatóján Vadász Pál elnök-vezérigazgató, illetve Békési Tamás és Bundschuh Gábor, a társaság szakemberei működés közben mutatták be a cég saját fejlesztésű tudásmenedzsment keretrendszerének legújabb, az ORFK részére készített alkalmazási programját. Az Infovadász szövegbányász szoftver, amely a legmodernebb kereső technológiák alkalmazásával, a legösszetettebb információhalmazban is képes gyorsan és hatékonyan megtalálni a keresett fogalmakat és összefüggéseket.
Tudásmenedzsment (TM) a hazai vállalatoknál
A magyarországi cégek több mint háromnegyede a tudást stratégiai eszköznek tekinti, ám csak mintegy harmaduk rendelkezik ténylegesen átfogó tudásmenedzsment-stratégiával.
Canon: világszerte az innováció és a tudásmenedzsment élvonalában
A Canont a világelsők közé sorolták a legkiválóbb tudásalapú vállalatok globális ranglistáján. A kutatás azokat a vállalatokat rangsorolja, melyek azáltal tettek jelentős versenyelőnyre szert, hogy a lehető legjobban kiaknázták a vállalati tudásbázisban rejlő innovatív potenciált élvonalbeli termékek és megoldások fejlesztésére.
e:kms moduláris felépítésű tudásmenedzsment
Piacvezető tudásbázis-kezelő alkalmazásainak továbbfejlesztésével tökéletesen integrált, ugyanakkor moduláris felépítésű csomagot hozott létre az Empolis.
Exkluzív HR vezetői fórum alakult
Exkluzív humán erőforrás vezetői klub alakult Budapesten, HR Forrás Klub néven. Az önszerveződő kezdeményezés megalapítói között neves magyarországi cégek és HR-vezetők képviseltetik magukat a gazdaság különböző ágazataiból. A multinacionális cégek között jelen van többek között a Philips, a General Electric és a British American Tobacco Hungary, a vezető hazai cégek közül pedig a Matáv, a Mol és a Malév is az alapító tagok között található.
Sun Media Day: bemutatkozó Arvato és Divine
"Webesített média vagy médiásított web?" mottóval rendezett november 6-án két partnerével közösen a médiavállalatoknak félnapos konferenciát a Sun Microsystems Magyarország.
Már nem lyukas a cipész cipője
Tudásmenedzsment (TM) tudatos vagy spontán szinten minden szervezetnél létezik, de a tudás alapú vállalatoknál, mint amilyenek a tanácsadócégek, az alapműködés része. A tanácsadócégek tulajdonképpen tudásgyárak: nem tesznek mást, mint tudást hoznak létre, és adnak át a megbízásokon keresztül ügyfeleiknek, így nem véletlen, hogy róluk szól a TM-esettanulmányok jelentős része.
Tudásmenedzsment (III.)
A hazai tudásmenedzsmentre (TM) alapvetően a spontaneitás a jellemző. Így míg a működtetéséhez szükséges - de nem elégséges - informatikai megoldások multinacionális forgalmazói a széles termékpalettáról elsősorban a legújabbakra koncentrálnak, és szeretnék azokat a hazai vállalatokba bevinni, addig a TM informatikai támogatásának egyes hagyományos elemeit szinte minden közép- és nagyvállalat, valamint a kicsik jelentős hányada már néhány éve alkalmazza. A stratégia alapján folytatott TM még fehér hollónak számít Magyarországon, ám annál is nagyobb "hiánycikk" a hatékony tudáskezeléshez, az informatika hatékony és a célnak megfelelő működtetéséhez szükséges vállalati és vezetési kultúra.
Tudásmenedzsment (I.)
Az elmúlt évtizedben az élet majd minden területén felértékelődött az információ és az arra épülő tudásvagyon szerepe. Megszaporodtak, és a kívánalmakhoz igazodva megváltoztak a fentiek gyűjtését, tárolását, rendszerezését, valamint a magán-, a köz-, a tudományos és az üzleti szféra közötti információ-, illetve tudáscserét célzó eszközök. Megfelelő célú alkalmazásuk, kihasználtságuk körül azonban akadnak gondok, s bár létező igényről van szó, időnként - s nem csupán idehaza - megtorpanni látszik a tudás alapú világ kialakulása. Most kezdődő sorozatunkban - egy általános bevezető után - elsősorban a hazai gyakorlat mai állását igyekszünk feltérképezni, különös tekintettel a tudásmenedzsment (TM) informatikai támogatottságának gyakorlatára.Ugyan a szervezetek látható vagyona mellett felértékelődött az intellektuális - információ és tudás alapú - vagyon, ám ezt menedzselni is kell, amihez a cégvezetésben tudásmenedzsment alapú szemlélet szükséges. A tudás kezelésével ma már számtalan szakkönyv és kutatóműhely foglalkozik, kurrens téma lett a tudásmenedzsment. A KPMG olvasatában például minőségi váltás történik a vezetők vállalaton belüli helyzetében. Míg a tegnap vezetői támaszkodhattak a dolgozók szükségből született lojalitására, a holnap szervezeteinek tevékenysége már elsősorban az ügyfeleknél zajlik, illetve olyan bizalmas találkozók keretében, amelyekre a vállalatvezetők nemigen kapnak meghívást. Ezért érdekük lesz a cég kulcsembereitől való függőségüket mindinkább csökkentő tudásmenedzsmentet folytatniuk.
Tudásmenedzsment (II.)
Előző számunkban megkezdett összeállításunk folytatásában - megelőzve a később terítékre kerülő, a TM-et támogató eszközhasználat hazai és külföldi gyakorlatának áttekintését - arra teszünk kísérletet, hogy bemutassuk, mit is kell valójában az informatikának támogatnia, egyáltalán mennyire tudatos a TM idehaza, s hol szükséges változtatni a spontaneitáson. Mostani áttekintésünkben Bőgel György, a KFKI Számítástechnikai Rt. stratégiai tanácsadója volt segítségünkre, aki több egyetemen a tudásmenedzsment oktatójaként a hallgatók reakciói révén a hazai gyakorlattal is hétről hétre szembesül.
Synergon: e-learning megoldások a GfK Hungária részére
A Synergon Informatika Rt. új területen, a szolgáltatási piacon kínálja a tudásmenedzsmentet támogató megoldásait. A GfK Hungária Piackutató Intézet a Synergon Oktatási Üzletágától, a Synergon Educationtól rendelte meg a tudáskezelésében és -fejlesztésében fontos szerepet játszó Phoenix 2.0 képzésmenedzsment rendszert, egyedi tananyagfejlesztést és NETg e-learning tananyagokat.
Tudásmenedzsment a humán erőforrás szemszögéből
Az SHL Hungary Kft. az egyetlen olyan magyarországi cég, amely nemzetközi szinten elfogadott és elterjedt, széles körű alkalmasságvizsgálati módszereket tud adni a HR-szakemberek kezébe. A cég az SHL - Saville and Holdsworth Limited - Groupot képviseli Magyarországon, Csehországban, Szlovákiában és Romániában, ezenkívül jelenleg szerb, valamint bulgár tesztek kidolgozását is folytatja. Interjúnkban Klein Sándort, a pszichológiai tudományok doktorát, az SHL Hungary egyik alapítóját és vezető munkatársát kérdeztük arról, hogy a tudásmenedzsmentet hogyan lehet értelmezni a HR szemszögéből.
A hatalom tudása, avagy a tudás hatalma
Napjainkban egyre több szó esik a tudás fontosságáról, külön is hangsúlyozva, hogy egy új típusú társadalmi modell, a tudásalapú gazdaság felé haladunk. Ezt támasztják alá mindazok az adatok is, amelyek a szolgáltató szektor növekvő szerepét jelzik a nemzeti jövedelmen belül, az ipari termelés és a mezőgazdaság rovására.
A Computer Associates (CA) számos új, portálokra épülő eszközt jelentett be
A CleverPath a cég új ipari vezető termékcsaládjának a márkaneve, amely portál- és üzleti információgyűjtő megoldásokat foglal magába. A CleverPath kínálata lehetővé teszi, hogy a vállalatok könnyebben, rugalmasabban és változatos szempontok alapján gyűjtsenek össze, elemezzenek és jelenítsenek meg különböző forrásokból származó információkat.
Információban utaznak
Két helyen képeznek ma Magyarországon információbrókereket. Az ősszel második kurzusát indította Bénédict School mellett a Berzsenyi Dániel Főiskolán (http://kit2.bdtf.hu) folyik még e témában kétéves szakirányú oktatás. Az idehaza a fülnek még szokatlan, tevékenységét tekintve is alig ismert, ám tőlünk nyugatabbra a tudásmenedzsment felértékelődésével párhuzamosan mind elfogadottabb, sőt a munkáltatók körében is mind keresettebb foglalkozás első fecskéi a szakma meg- és elismertetése érdekében stratégiai szövetségbe tömörülve megalapították a Magyar Információbrókerek Egyesületét (MIBE), amely december 5-én, a Bénédict Schoollal közösen rendezett A tudásmenedzsmenttől a versenytársfigyelésig konferenciát megelőzően tartotta első közgyűlését.
Cikkgyűjtő
További híreink
Hosszabbít ’Az Év Honlapja’ pályázat!
Meghosszabbítja a jelentkezési határidőt ’Az Év Honlapja’ pályázat, amely évről évre megmutatja a hazai digitális világ legjobbjait! A pályázat új nevezési határideje: 2024. december 15. éjfél! Még van lehetőség a vállalatok és kreatív ügynökségek számára, illetve mindazoknak, akik friss projektjeiket és egész éves munkájuk termését meg szeretnék mutatni a közönségnek és a zsűrinek.
Törj be a digitális élvonalba: Nevezz ’Az Év Honlapja’ pályázatra!
’Az Év Honlapja’ verseny izgalmas lehetőséget kínál mindazok számára, akik az elmúlt időszakban új honlapokat, applikációkat, digitális- és technológiai megoldásokat hoztak létre!
Az idei pályázat 2024. november 15-ig várja a nevezéseket. Itt az idő, hogy a TE projekted is a digitális világ reflektorfényébe kerüljön!